Skocz do zawartości
AdAm_00

Ranking Najniższych Napięć - Dyskusja ;]

Rekomendowane odpowiedzi

RANKING U/V* ;] - Dyskusja

Doszedłem do wniosku, że tamten temat zostanie w krótkim czasie zaśmiecony więc to jest topic do dyskusji o niskich napięciach i do komentowania wyników w rankingu. Wszelkie uwagi jak usprawnić/zmienić/dodać coś do rankingu prosze kierować tutaj.

Prosze wszystkich o niewypowiadanie sie w tamtym temacie bo będą za to kary w postaci %.

Wyniki zamieszczane w tym topicu nie będą brane przeze mnie pod uwage.


*undervoltaging ;] Edytowane przez AdAm_00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja zaczne małym pytankiem - na moim EPoXie cpu-z nie potrafi odczytac prawidłowo napiecia (pokazuje cały czas 0.032v), jedynie programik dołaczany do mobo (USDM) potrafi odczytać napięcie cpu, więc rozumiem ze screen zm sp2004 + cpu-z + usdm będzie liczony? z tego co wiem to na paru mobo tak jest, i to nie tylko EPoXa...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja zaczne małym pytankiem - na moim EPoXie cpu-z nie potrafi odczytac prawidłowo napiecia (pokazuje cały czas 0.032v), jedynie programik dołaczany do mobo (USDM) potrafi odczytać napięcie cpu, więc rozumiem ze screen zm sp2004 + cpu-z + usdm będzie liczony? z tego co wiem to na paru mobo tak jest, i to nie tylko EPoXa...;/

mogles nie mowic i bys był I :P

nową kategorie dla Ciebie by zrobili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosujecie zima colling itp robiąc te wyniki? ja robie wlasnie na default voltage wynik :)

:> dobra, też atakuje default. Nie ma ze boli :D

 

edit: ale cos za bardzo nie powalcze, 2520mhz to jedyny stabilny wynik ;/...(ale w porownaniu do starego 0538 to i tak duzo, bo ten stary robil 2300mhz na default :lol2: ) jutro będą sempy z nowej dostawy, jak bedzie jakis 0605 to wezme na testy, okaze sie lepszy - to go sobie zostawie ;]

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2755 mhz 1,39v sempron 939 :)

1800@ 1,1v :D

 

zapodam screeny jutro :)

ale Ty masz 939 wiec sie nie liczysz :P ja mowilem na s 754.

a ja wlasnie mialem cudowna sytuacje. minelo 2h w stress prime i chce go wlaczyc i mi sie okienko nie pojawialo...w tle caly czas lazil i sie nie zwiesil...bosze i od nowa 2h.

AdAm_00 a co jak płyta podaje realnie 1,38v-1,39v, a cpu-z 1,408v ??

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh żeby dodkładnie wiedzieć ile jest na procu trzeba by mierzyć miernikiem :P

 

Proponije zrobić tak, że żależne od ustawienia w biosie ;) proc ma 1.4V def. dałeś z biosu 1.4 więć jest def...a to, że mobo pokazuje 1.37V to już inna sprawa ;)

 

Powinna się liczyć wartosc ustawiona z biosu :) bo na każdej mobo cpu-z inaczej zaniża/zawyża ;]

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Ty masz 939 wiec sie nie liczysz :P ja mowilem na s 754.

a ja wlasnie mialem cudowna sytuacje. minelo 2h w stress prime i chce go wlaczyc i mi sie okienko nie pojawialo...w tle caly czas lazil i sie nie zwiesil...bosze i od nowa 2h.

AdAm_00 a co jak płyta podaje realnie 1,38v-1,39v, a cpu-z 1,408v ??

moge ci zaliczyć ale chcesz do kategorii U/C czy deafult ?? moja zawyża tyle że ho ho :/ u mnie odczyty różnią sie średnio o 0.25v :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mierzone miernikiem jest 1,38-1,39v...w biosie ustawione 1,4v a cpu-z jeszcze minimalnie zawyza...

adam_00 hmm bo na tym teoretycznym default mam z 70MHz mniej niz na faktycznym 1,4v. jak ustawie faktyczne 1,4v to płyta pokazuje koło 1,42 czyli wychodze po za granice normy ...

 

albo tak mysle i tak rekord swiata to nie jest wiec daj na default ;) za 1h 30 min dam wynik

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że robienie osobnej kategorii dla default nie ma dużego sensu, bo co za różnica czy na procu jest 1,395 czy 1,400. Jak na 1,395 się wywali a na 1,400 nie, to jest już raczej kwestia szczęścia. No chyba że chodzi nam o to by uwzględniać procki które mają inne niż 1,4V defaultowe napięcie, ale wtedy pytanie do którego rankingu dodać wynik ma oczywistą odpowiedź - do obu.

 

Poza tym np. żeby na DFI uzyskać w CPU-Z defaultowe napięcie to trzeba w BIOS-ie ustawić wyższe niż defaultowe.

 

Kolejna moja uwaga dotyczy samej nazwy. Nie powinno być U/C bo to jest underclocking a przecież podkręcamy. Już bardziej pasowałoby U/V - undervoltaging czy jakoś tak.

Edytowane przez Plasma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co to za suchar ze wlacze cpu-z ustawie okienka, potem zminimalizuje na chwile zeby wlaczyc drugie cpu-z i mi sie stress prime spowrotem nie pojawia? chodzi w tle ale nie moge go przywolac! bosze 3h 30 min poszlo na marne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co to za suchar ze wlacze cpu-z ustawie okienka, potem zminimalizuje na chwile zeby wlaczyc drugie cpu-z i mi sie stress prime spowrotem nie pojawia? chodzi w tle ale nie moge go przywolac! bosze 3h 30 min poszlo na marne...

Ja też tak mam czasami. Nie wiem czy to ma jakis związek ale wydaje mi sie że jak nie mam odpalonego everesta to tak sie nie dzieje.

 

Mam jeszcze pytanko. Czy po zmniejszeniu napiecia nie wydaje sie wam że pomimo stabilnosci kompa w sp2004 wszystko tak jakby sie troche muliło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie co to za suchar ze wlacze cpu-z ustawie okienka, potem zminimalizuje na chwile zeby wlaczyc drugie cpu-z i mi sie stress prime spowrotem nie pojawia? chodzi w tle ale nie moge go przywolac! bosze 3h 30 min poszlo na marne...

A masz właczone aby pokzaywało ikonke na pasku zadań ? Jak nie to włącz, jak tak to klikaj do oporu az się pojawi :lol: :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz właczone aby pokzaywało ikonke na pasku zadań ? Jak nie to włącz, jak tak to klikaj do oporu az się pojawi :lol: :-P

mam i klikałem chyba z 10 min. wylaczylem i wrzucilem jeszcze raz. bosze...

probowalem nawet hibernacje stan wstrzymania moze cos sie odetka i kupa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do U/C to albo moja płyta albo mój procek ma jakiś feler, bo najniżej startuje na napięciu proca 0,95-0,98v

 

jak dam niżej to komp już nie wstanie - nieważne czy proc będzie @1,5ghz czy @1,1ghz ...

 

ale mogę sprawdzić jak najwyżej polecę na tym ~0,98v :wink:

 

na stock 1,8ghz jeździ @1,1v

Edytowane przez zulus5ooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za nieługo sam wezme sie do rankingu ale wielkich osiągnieć tu nie będe miał..słaby E6 :?

 

@Jackass_Ass

i co atakujesz jakąś kategorie ??

Na weekendzie :D Mam nadzieję że będzie chociaż -5c za oknem. I chyba znów 0,8-1,1. A tak na pożądnie zaatakuję jak DFI do mnie wróci czyli za 1-2 tyg.

A co do słabych procków to czasem można się zdziwić, pamiętam jak mój AXP 2200+ który kręcić się jakoś nie miał ochoty szalał stabilnie 1,6Ghz @ 1,2v :D Niżej nie mogłem zejść z vcore na NF7 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...