Skocz do zawartości
Doctor_25

X700 Problem Z Podkręcaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mysle, ze czas na water cooling do laptopow :lol:

hahahaha:D ale grypsiaz;)

WCety sie nie nadaja :) co jak ci cos odparuje to bedziesz latal z lapkiem w jednej rece a w drugiej z konewką;)

 

ps ile ciagniesz w 3dmarku 03 ??

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podkrecilem swoja karte na 380 ale po godzinie unreala2004 wylaczyl mi sie komp, nie zrestartowal ale wylaczyl. Po wlaczeniu jak sie zaczol system ladowac wyskoczyl mi bluescreen. Zrobilo mi sie zimno a nobi sie staly ciezkie jak z betonu, bylem pewien ze zalatwilem karte i w mojej glowie zadudnialo "BLASC". Na szczescie po odczekaniu chwili wlaczylem jeszcze raz i chodzi bdb. rzadnego podkrecania juz z mojej strony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podkrecilem swoja karte na 380 ale po godzinie unreala2004 wylaczyl mi sie komp, nie zrestartowal ale wylaczyl. Po wlaczeniu jak sie zaczol system ladowac wyskoczyl mi bluescreen. Zrobilo mi sie zimno a nobi sie staly ciezkie jak z betonu, bylem pewien ze zalatwilem karte i w mojej glowie zadudnialo "BLASC". Na szczescie po odczekaniu chwili wlaczylem jeszcze raz i chodzi bdb. rzadnego podkrecania juz z mojej strony :-)

no widzisz ja smignelem ją na 408GPU a MEM na 375 :D wiec duzo wiecej i zyje:D

dzis na nac zalacze LOOPA na 3dmarku:)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz ja smignelem ją na 408GPU a MEM na 375 :D wiec duzo wiecej i zyje:D

dzis na nac zalacze LOOPA na 3dmarku:)

 

pozdro

Probowales wiecej dac? Moj w A6VA chodzi na 440/390. Wczoraj 3 godziny zamiatalem w Q4 na takich taktach, bez zadnych artefaktow.

link do ORB'a w sygu.

 

Chyba niezly wynik? GPU@ o 82Mhz :) i MEM@ 90... (30 standardowo przez asusa)

Chyba stary dobry R9550 nawet tak sie nie krecil:)

 

Czym sprawdzacie temp na GPU?

Zainstalowalem wczoraj Speed Fana ale jakies dziwne mi temp pokazuje... :|

 

Podczas gdy w/g NHC procesor ma: 47* Fan Control podaje takie tempy:

Local Temp : 57*

Remote Temp: 55*

HDD0 : 45*

Temp1: 56*

 

Co to jest w takim razie Local temp, Remote temp i Temp1? Czy ktores z nich to moze byc GPU?

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x700 64mb i non stop na ac mam 414 i 380, wynik 6389 punktów w 3dmark03

dziwne bo gpu dalo by nawet 424 ale nie daje to zadnego wzrostu w 3dmarku 03, za to pamiec sie strasznie slabo podkreca z 340 do 380 - porażka. nie zmienialem pasty pod radiatorem, może powinnienem.

 

Korzyści??

około 10 do 15 % w każdej grze/aplikacji 3D - czyli moge walnąć wiecej detali, włączyć anizo 2x lub walnąć natywną rozdziałke:)

Wady:

Non stop szum przy graniu

Przy przechodzeniu na baterie - jesli chce zaoszczedzic baterie musze wlaczyc powerplay i ustawić defaultowe czestotliwosci bo inaczej zwiech:)

A na max oc bateria nie wytrzymuje nawet 50 minut ( Procek z 1.7 na 2.1, grafa 414/380 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x700 64mb i non stop na ac mam 414 i 380, wynik 6389 punktów w 3dmark03

dziwne bo gpu dalo by nawet 424 ale nie daje to zadnego wzrostu w 3dmarku 03, za to pamiec sie strasznie slabo podkreca z 340 do 380 - porażka. nie zmienialem pasty pod radiatorem, może powinnienem.

 

Korzyści??

około 10 do 15 % w każdej grze/aplikacji 3D - czyli moge walnąć wiecej detali, włączyć anizo 2x lub walnąć natywną rozdziałke:)

Wady:

Non stop szum przy graniu

Przy przechodzeniu na baterie - jesli chce zaoszczedzic baterie musze wlaczyc powerplay i ustawić defaultowe czestotliwosci bo inaczej zwiech:)

A na max oc bateria nie wytrzymuje nawet 50 minut ( Procek z 1.7 na 2.1, grafa 414/380 )

Gdzies czytalem ze standard dla Mobility X700 to 350/300, a to ze w niektorych konfiguracjach pojawianie sie 330 MHz jest sprawa wgrania zmodyfikowanego biosu przez producenta laptopa. Jesli to prawda to mod z 300 na 380 (w ddr przyrost 160MHz) to duzo - Imho.

U mnie daje wzrost wydajnosci... Przy 440Mhz Core, w 3D Marku 2003 mam prawie 7000pkt.

 

Juz sprawdzilem, Radek nagrzewa mi sie max do 75* (przy quake4) :P Chyba nie tak duzo, jak na little sweet OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w 3dmarku i sprawdzanie tempretatury nie sa wiarygodne!! Dlaczego? Bo procek nie chodzi na maxa mozliwosci, a przynajmniej nie wydziela tyle ciepla jak podczas duzego obciazenia. U mnie 100C to normalna temperatura podczas gier (moj procek to A64 3700+X700->wysoka temperatura), karta nie jest podkrecana. Temp radze sprawdzac mobile meter. Do testow polecam NFSU2 demo, bardzo szybko nagrzewa sie sprzet na tej gierce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha:D ale grypsiaz;)

WCety sie nie nadaja :) co jak ci cos odparuje to bedziesz latal z lapkiem w jednej rece a w drugiej z konewką;)

 

ps ile ciagniesz w 3dmarku 03 ??

Teraz tylko 5474. Na swierzym bylo troche ponad 5500. Nie narzekam. Sterowniki od acera. Zadnego OC.

Pozdro dla maniakow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli radeonek ma nawet duze mozliwosci o/c :D

 

wkurza mnie tyklko to ze u siebie jak mam x700 podkreconego i chcem wrocic do defaullta, to kaszana na erkanie i zwiech. :/

 

musze recznie restartowac:/

 

Podkręcam NHC 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wkurza mnie tyklko to ze u siebie jak mam x700 podkreconego i chcem wrocic do defaullta, to kaszana na erkanie i zwiech. :/

 

musze recznie restartowac:/

 

Podkręcam NHC 1.9

Dziwne... U mnie kaszanę robił tylko ATItool (v0.24), ale NHC działa bardzo dobrze. Może zmień drivery ATI, ja używam: NGO-1513.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...