Skocz do zawartości
WitekCz

Czarna Buda Bez Bajerów I Bez Zasiłki Za Około 250 Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Obudowa ATX midi, bez zasilacza. Żadnych bajerów typu błyskający wiatrak, czy przezroczyste ścianki. Czysta funkcjonalność, cisza i wygoda- np jakieś gniazda z przodu. Płyta główna pod procesor Athlon x2. Dobrze by było, gdyby z tyłu obudowy istniała możliwość zamontowania wiatraka o 12 cm średnicy. Przydał by się także łatwy dopływ powietrza od przodu obudowy, bo wiatraka od przodu nie przewiduję.

Prośba o linki, z góry dzięki.

Witek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli można to chętnie podpiąłbym się do tematu :). Co prawda znalazłem coś niemal idealnego (w mojej ocenie) ale cena wyższa niż 250 zł.

 

- Lian Li PC-7 SE czarna

- SilverStone TJ04 - cena z komputronika to bodajże 500 zł. (dla mojego budżetu cena zaporowa)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli można to chętnie podpiąłbym się do tematu :). Co prawda znalazłem coś niemal idealnego (w mojej ocenie) ale cena wyższa niż 250 zł.

 

- Lian Li PC-7 SE czarna

- SilverStone TJ04 - cena z komputronika to bodajże 500 zł. (dla mojego budżetu cena zaporowa)

 

Pozdrawiam

 

 

Bardzo spodobała mi się obudowa - Lian Li PC-7 SE czarna, ale niestety nie mam tyle kasy :cry: ...

WitekCz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

I jak poszukiwania? Jeśli już znalazłeś to chętnie poznałbym przyczyny Twojej decyzji i wrażenia z montażu/użytkowania. Kryteria "wizualne" mam podobne do Twoich i stąd moja ciekawość.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem się z ofertami

http://sklep.komputerowy.pl/categories/obudowy_atx/38.html.

Z wszystkich propozycji tylko ta obudowa jest dla mnie do przyjęcia - Compucase 6AR1 czarna, bez zasilacza. Niestety sukces połowiczny - obudowa jest w wykazie, a nie ma jej w sprzedaży. Kiedy będzie i czy wogóle będzie - nie wiedzą. Może jest za małe zainteresowanie tą obudową i dlatego w sklepie jej nie zamawiają. Szkoda, bo z opisu jest OK. Napewno lepiej wentylowanej nie znajdę.

 

Może w jakimś innym sklepie ją znajdę, szukam nadal.

W każdym razie problem jest nadal aktualny. Gdyby ktoś spotkał gdzieś taką (lub bardzo podobną) obudowę - liczę na informację.

 

Pozdrawiam

WitekCz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Faktycznie znaleźć odpowiednią obudowę nie jest łatwo. Chociaż jeśli byłoby mnie stać na alumiową Lian Li to nie zastanawiałbym się ani chwili. Niestety budżet by tego nie wytrzymał.

 

Natknąłem się na I-BOX'a - WINGS 352

 

Niestety producent oferuje zasilacz, a poza tym sam posiadam I-Box'a i mimo, iż widziałem gorsze obudowy to dzisiaj kupiłbym coś innego. Zasilacz nie powiem, problemów nie stwarza, nie zauważyłem też jakiejś niestabilności itp. Jest też względnie cichy. Za to sama konstrukcja nie jest najlepiej pomyślana i nie najlepiej wykonana. Zwłaszcza montaż dysków, mało miejsca i żadnej możliwości chłodzenia. Może w tym modelu jest inaczej?

 

Jest jeszcze Spire ale kompletnie nie wiem co o nim myśleć

Spire BlackFin V SP-3005B

SP-ATX-PALU/B - na stronie producenta, cena nieznana ale za to kto projektował!

 

Jeśli już znajdziesz tą wymarzoną nie zapomnij zdać relacji.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam (podobnie jak niektórzy wyżej)tą:

http://allegro.pl/item94034754__czarny_chi...a_legenda_.html

 

Kupiłem taką samą ale żółtą (tańsza była a kolor nie miał znaczenia - zresztą wszyscy mają albo białe albo czarne, a moj żółta :D ). Naprawde polecam - super wykonanie, ciekawe rozwiazania w środku i dużo miejsca..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem Antec SLK3000B - bez zasilacza. Wydaje się, że jest to optymalny dla mnie wybór. Narazie budy jeszcze nie uzbroiłem, dlatego nie mogę nic konkretnego powiedzieć o jej ukrytych cechach. Jeśli ktoś jest zainteresowany wnioskami, chętnie się z nim podzielę, ale za jakieś 2 tygodnie.

Edytowane przez WitekCz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antec bardzo dobry, ale za tą cenę to nie najlepszy wybór. Dobre zaczynają się od 350 lub 400 zł.

Chiftec- bardzo dobre odudowy, lae ja za nic bym ich nie wziął bo mają zamyjaną klapę, a ja tego nuie nawidzę. Za każdym razem przy wkładaniu płytki otwierać ja i schylać się pod biórko. Jeszcze bym ją wyłamał.

Lian Li - budy piękne. Roboine z polotem. Ludzie z tej firmy wiedzą co dobre ale cena ahhh.....

 

Dlatego wybrałbym osobićcie Thermaltake Swing lub modele z najlepszej moim zdaniem firmy (jeśli chodzi cena/jakość) Cooler Mastera.

Są po prostu super. A za 260 zł masz pięknego Cooler Master Centuriona (teraz wyszła nwet jego odnowiona wersja) z 2 wiatrakami 120 mm ,szynami na dyski, gruba blacha, filtr kurzowy itp. ja bym brał ją w ciemno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa ATX midi, bez zasilacza. Żadnych bajerów typu błyskający wiatrak, czy przezroczyste ścianki. Czysta funkcjonalność, cisza i wygoda- np jakieś gniazda z przodu. Płyta główna pod procesor Athlon x2. Dobrze by było, gdyby z tyłu obudowy istniała możliwość zamontowania wiatraka o 12 cm średnicy. Przydał by się także łatwy dopływ powietrza od przodu obudowy, bo wiatraka od przodu nie przewiduję.

Prośba o linki, z góry dzięki.

Witek

Ja polecam CoolerMastery 531-534 - naprawdę fantastyczne budy (ceny od 200 do 270).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...