Skocz do zawartości
dil_strz

Hp Nx6125 Rozne Modele

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar sprawic sobie laptopa koło 3500 PLN. Wiele juz sie naczytalem, bo nie moze to byc pochopny wybor, mimo to mam jeszcze pare watpliwosci.

Generalnie, wybor w tym momencie sprowadza sie do:

HP nx6125 EK154EA dysk 80GB, 5400rpm, Sempron 3100+, 1.8GHz, 3542 PLN

HP nx6125 EK156EA dysk 60GB, 4200rpm, Turion64 ML-32, 1.8GHz, 3620 PLN

ich porownanie na stronie HP znajduje sie tu.

Sa dosyc podobne, jednak ciezko mi sie zdecydowac, bo 80GB dysk znacznie by mi ulatwil funkcjonowanie, do tego jakoby jest szybszy. W takim razie, czy warto na rzecz 20GB wiekszego dysku, rezygnowac z tego Turiona? Myslalem, zeby ewentualnie wymienic dysk potem, ale nie wiem jak bardzo jest to klopotliwe, czy drogo, czy latwo sprzedac ten poprzedni?

Wczesniej zastanawialem sie jeszcze nad tym: ASUS A6U-5029, glownie dlatego, ze ma 24 miesiace gwarancji, w przeciwienstwie do HP, ktore maja 12 miesiecy.

Bardzo awaryjne sa te HP? Martwi mnie troche tak krotki okres gwarancyjny.

Jesli chodzi o HP, to interesowaloby mnie kupno bez systemu, jednak nie moge takiego znalezc. Wiecie moze, czy mozna sobie tego zazyczyc u jakiegos sprzedawcy, jak tak to gdzie?

Bardzo mi sie podoba HP nx6125 EK159EA, jednak troche wykracza poza moj budzet. Gdybym jednak wiedzial ze warto, moglbym sie zdecydowac. Pytanie - jak sie prezentuje ta matryca SXGA 15" - wydaje mi sie to dosyc duza rozdzielczoscia jak na 15". I czy znaczna jest roznica miedzy ML-32 a ML-40?

 

Bardzo prosze o wszelkie opinie, lub odpowiedzi na ktores z pytan.

Pozdro.

Edytowane przez dil_strz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wszystko zależy co dla Ciebie jest priorytetem, ale w przypadku tego HP, to bym nawet wolał Semprona niż Turiona ML.

 

Turion w lapku to model ML, bierze 35W, Sempron ciągnie 25W, oczywiście oba potrafią się przełączyć na 800MHz i wtedy biorą 7.9W. Szkoda,że HP nie zdecydowała się na Turiona MT, koszt w przypadku producenta jest naprawdę niewielki. Więc pod względem energoszczędności sempron wypada lepiej.

 

Gwaranacja dla klientów indywidualnych jest 24 miesiące (trzeba wypełnić zgłoszenie) -dla firm 12 miesięcy. Chociaż na różnych stronach, różnie podają. Najlepiej jeszcze sprawdzić w HP Polska, czy się czasem ta promocja z gwarancją nie skończyła.

Z matrycami bywa różnie bo różne montują.

Co do sprzedawców sprawdź na allegro (firmy/sklepy) są elastyczni jeśli chodzi o dobór podzespołów, także systemu.

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP nx6125 EK154EA dysk 80GB, 5400rpm, Sempron 3100+, 1.8GHz, 3542 PLN

HP nx6125 EK156EA dysk 60GB, 4200rpm, Turion64 ML-32, 1.8GHz, 3620 PLN

Myslalem, zeby ewentualnie wymienic dysk potem, ale nie wiem jak bardzo jest to klopotliwe, czy drogo, czy latwo sprzedac ten poprzedni?

~300 zł - dysk 40 GB 5400 obr HITACHI

Lepiej zaopatrzyć się od razu w dysk szybszy niż 4200 obr , bo inaczej ci będzie trochę wolno się odpalał

Bardzo awaryjne sa te HP? Martwi mnie troche tak krotki okres gwarancyjny.

HP nie jest mocno awaryjny znam 5 osób z róznymi modelami HP i nie narzekają

Z tych 2 to lepiej wziąć tego z Sempronem nie będziesz musiał wymieniać dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turion w lapku to model ML, bierze 35W, Sempron ciągnie 25W

Jesteś pewien, co do mocy cieplnej tego Semprona? Nigdzie na stronach hp nie mogłem tego znaleźć!

AMD podaje, że istnieją 2 odmiany "Sempron mobile" o takiej samej nazwie.. Jedna z nich, "For thin and light laptops", rzeczywiście ciągnie 25 W, ale druga, bagatela, aż 62W!!! A nic nie pisze w specyfikacji lapków hp, że ten sempron jest "for thin and light laptops'!!!

 

Pozdrawiam

Edytowane przez 11:59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, co do mocy cieplnej tego Semprona? Nigdzie na stronach hp nie mogłem tego znaleźć!

AMD podaje, że istnieją 2 odmiany "Sempron mobile" o takiej samej nazwie.. Jedna z nich, "For thin and light laptops", rzeczywiście ciągnie 25 W, ale druga, bagatela, aż 62W!!! A nic nie pisze w specyfikacji lapków hp, że ten sempron jest "for thin and light laptops'!!!

Pozdrawiam

Wielkie dzieki wszystkim za informacje.

W recenzji na benchmark.pl nie pisza nic o jakims nadmiernych wymaganiach tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale między tymi akurat x200 i x300 to różnicy nie ma. Sempron to dobry procek, bardzo komfortowo się na nim pracuje, a dysk na początku miałem 4200, ale jak wymieniłem na 5400 to odczułem sporą różnicę. Jedyną wadą Semp. jest to, że potrafi być ciepławy. Nie parzący, ale zdecydowanie cieplejszy od inteli. Ale podsumowując : na twoim miejscu skłaniałbym się bardziej w stronę Sempron + lepszy dysk

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do karty graficznej to na jednych stronach podają x200, na innych x300 nawet w odniesieniu do tych samych modeli. Najprawdopodobniej niektórzy trochę mieszają, chodzi o to, że chipset jest x200, w ramach którego jest rdzeń graficzny x300. Pamięć jest dzielona więc cudów nie będzie, ale dla mnie dużym plusem (przemawiającym za 6125 zamiast np.6110) jest TV-out.

Pracować można na matowej matrycy, a filmik puścić na TV. No i komputerek jest cichszy niż hp nx6110 na celeronku.

 

Z komputerków do podobnych zadań można jeszcze wyrwać na allegro np. IBM'a T42, używka oczywiście, ale imo też warte zastanowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale dla mnie dużym plusem (przemawiającym za 6125 zamiast np.6110) jest TV-out.

Pracować można na matowej matrycy, a filmik puścić na TV. No i komputerek jest cichszy niż hp nx6110 na celeronku.

To takie 3 sprostowania :) tak się składa, że 6110 można swobodnie podłączyć do TV przez S-Video(//edit jednak sie nie da, sorry), a tak w ogole to 6110 jest cichutki, praktycznie go nie słychać podczas pracy. A filmy oglądane na matowej matrycy wyglądają całkiem nieźle :P

 

//edit, sprawdziłem i faktycznie 6110 nie ma s-video, więc z 3 robią się tylko 2 sprostowania :)

 

Osobiście mam HP Compaq v2300 (v2xxx to odpowiednik w USA serii nx6xxx Europejskiej) na Sempronie i konfigu mniej więcej takim (tylko 768 RAM i z dyskiem właśnie 5400) jak powyżej i chodzi ślicznie. Porównanie do 6110 mam w domu i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o wydajność taką do pracy dla rodziców, to 6110 spisuje się świetnie, ja nie miałem okazji jeszcze na swój sposób na tym laptopie podziałać, ale może kilka słów o Sempronie :

teraz mam otwarte : Delphi 2006 lite, mozille, thunderbirda, Paint.NET, jakiegoś komunikatora i w tle leci muzyka z foobara... i 0 przycięć/chrupnięć, system reaguje błykawicznie i bez opóźnień, które potrafiły się zdarzyć przy wolniejszym dysku.

 

Tak więc co do wydajniści, to sądze, że Sempron jak najbardziej ci wystarczy i nie będziesz czył żadnego dyskomfortu, a szybszy dysk jest naprawdę zauważalny.

 

pozdrawiam

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o alternatywie (popularniejszym bracie HP nx6125) --czyli HP nx6110 (celeron) a jego na 100 % nie podłaczysz do TV przez S-Video, bo układ Intel 910GML Express w nim zastosowany nie ma TV-out, dlatego ludzie kombinują z konwenterami VGA itp...można sprawdzić na dowolnej stronie, bądź tu na forum: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=135291

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michrz ale nx6110 nie ma s-video ;) Mozna by pokombinowac przez D-sub ale imho lepiej dolorzyc nawet do najtanszego odtwarzacza dixv m ogladac filmy w spokoju bez zadnych ustawien walki z niepelnym pulpitem,czasem kolorami i kablami ;) Ja juz wyroslem z uzywania notebooka jako odtwarzacza filmow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michrz ale nx6110 nie ma s-video ;) Mozna by pokombinowac przez D-sub ale imho lepiej dolorzyc nawet do najtanszego odtwarzacza dixv m ogladac filmy w spokoju bez zadnych ustawien walki z niepelnym pulpitem,czasem kolorami i kablami ;) Ja juz wyroslem z uzywania notebooka jako odtwarzacza filmow.

hmm.... może to nie jest S-video... możliwe, że się pomyliłem z innym lapkiem, którego ostatnio konfigurowałem na wieczorku filmowym :)

W takim razie kolejny + dla 6125

 

pozdrawiam i dzięki za sprostowanie

Edytowane przez Michrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...