Skocz do zawartości
samhain

Czego Oczekujesz Od Bloku Na Gpu + Mem

Gpu + Mem  

175 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czego Oczekujesz Od Bloku Na Gpu + Mem

    • Wydajnosc (max OC)
      92
    • Tak dla zasady....
      0
    • Ma byc chlodzone i tyle
      11
    • To jest trendy/jazzy/glamour/i jak sie to jeszcze tam nazywa ;)
      7
    • Potrzebuje kompleksowego chlodzenia grafiki bez wzgledu na wyglad
      28
    • Nie wazne jak, wazne aby chlodzilo... woda ;)
      12
    • Po co to chlodzic?
      0
    • Radiatory wystarcza ;)
      5
    • Tani byle chlodzil
      20


Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie ogolna niechec do klejenia czegokolwiek klejem? proste, czyste, chwila roboty i sie trzyma, nie ma problemu... wiec?

Witam

Sam odpowiadam, dlaczego moim zdaniem i chyba nie tylko moim jest taka niechęć:

 

1. Proste ? hmm sprawa dyskusyjna

2. Czyste ? Uważasz że babranie się w kleju jest czyste, bo ja nie

3. Chwila roboty? No napewno dużo dłużej niż przykręcenie czterech śrubek w zapince, bo klej musi wyschnąć i to dobrze wyschnąć.

 

No i dochodzimy do sprawy najważniejszej czy to rzeczywiście będzie się trzymać, jak wiadomo pamięci montowane na kartach są od spodu i bloki będą "wisieć" w powietrzu. Sam jesteś w stanie zagwarantować 100% pewność że któryś się nie odklei? Wystarczy że ktoś powiedzmy mniej sprawny manualnie lub przez nieuwagę źle oczyści powierzchnię pamięci, a wtedy klej nie bedzie trzymał tak jak powinien i po jakimś czasie blok odpadnie. Wiem, wiem zaraz wszyscy powiedzą to niech uważa co robi i jak robi. Ale jeżeli się zdarzy to co wtedy?

 

Jak ankieta pokazuje większość userów wymaga od takiego bloku max o/c, zgadza się? Wyobraźmy sobie taką sytuację: podniesione napięcie zasilania pamięci do granicy bezpieczeństwa , częstotliwość taktowania wyżyłowana na max'a i jeden z bloków się odkleja, co wtedy się dzieje: pamięć idzie z dymem bo tutaj nie ma żadnych zbezpieczeń termicznych. I co wtedy? Krata idzie do kosza :(

 

Sam mam dla Ciebie wiele szacunku, bo Ty jeden chcesz coś zrobić dla nas, dlatego też nie potraktuj tego posta jako jakiś atak na Twoją osobę i na to co robisz, bo napewno nie o to mi chodziło, tylko chciałem pokazać pewne zagrożenie, którego chyba nikt wcześniej nie wziął pod uwagę.

 

PS.

Ile tak naprawdę jest rodzajów kart na rynku, które tak naprawdę się liczą ? Chyba wbrew pozorom nie jest ich aż tak dużo i zapinka nie byłaby aż tak skomplikowana. Czy podniesie cenę? Napewno, ale jak patrzę po podpisach to każdy z nas ma sprzęt warty nie 1000, nie 2000, ale dużo dużo więcej, także jeżeli miałoby to podnieść cenę kompletu GPU+MEM do 200 czy nawet 230 PLN to jestem za, bo wtedy mam pewność że to będzie na 100% trzymać się kupy. A jeśli ktoś nie będzie chciał zapinki to jej nie kupi, będzie bawił się klejem i wszscy będą szczęśliwi :)

 

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sam odpowiadam, dlaczego moim zdaniem i chyba nie tylko moim jest taka niechęć:

 

1. Proste ? hmm sprawa dyskusyjna

2. Czyste ? Uważasz że babranie się w kleju jest czyste, bo ja nie

3. Chwila roboty? No napewno dużo dłużej niż przykręcenie czterech śrubek w zapince, bo klej musi wyschnąć i to dobrze wyschnąć.

 

1. no coz... nie chce byscie odebrali tego jako atak... nie mieliscie ztechniki w podstawowce? wiem ze sa ludzie naderNIEprzecietnieNIEuzdolnieni manualnie... (czemu wszyscy sie patrza na Niemca? :lol: ) no ale ludzie klejem to chyba kazdy w zyciu cos kleil prawda?

 

2. babranie? to jest czyste... robisz to tak zeby nie skleic rak a to ze pobrudzisz trszke 'tacke' na ktorej mieszales klej... no prosze Ciebie...

 

3. zgadza sie, jest dluzej...

 

No i dochodzimy do sprawy najważniejszej czy to rzeczywiście będzie się trzymać, jak wiadomo pamięci montowane na kartach są od spodu i bloki będą "wisieć" w powietrzu. Sam jesteś w stanie zagwarantować 100% pewność że któryś się nie odklei? Wystarczy że ktoś powiedzmy mniej sprawny manualnie lub przez nieuwagę źle oczyści powierzchnię pamięci, a wtedy klej nie bedzie trzymał tak jak powinien i po jakimś czasie blok odpadnie. Wiem, wiem zaraz wszyscy powiedzą to niech uważa co robi i jak robi. Ale jeżeli się zdarzy to co wtedy?

gwarancja na klej jest... jesli ktos ZLE nalozy klej... to nie bedzie moja wina... gwarancja nie moze obejmowac tego ze uzytkownik zle cos zrobil... oczywiscie nie twierdze ze nie jest mozliwe odklejenie tego, a sytuacja, ktora przedstawiles jest chyba jasna, ze pamieci pojda z dymem...

 

ale jak juz podkreslilem nie moge odpowiadac za bledy i brak myslenia uzytkownikow...

 

Jak ankieta pokazuje większość userów wymaga od takiego bloku max o/c, zgadza się? Wyobraźmy sobie taką sytuację: podniesione napięcie zasilania pamięci do granicy bezpieczeństwa , częstotliwość taktowania wyżyłowana na max'a i jeden z bloków się odkleja, co wtedy się dzieje: pamięć idzie z dymem bo tutaj nie ma żadnych zbezpieczeń termicznych. I co wtedy? Karta idzie do kosza :(

ta sama sytuacja... czlowiek zle zlozy sprzet... cieknie na zlaczce... czyja wina?

 

Sam mam dla Ciebie wiele szacunku, bo Ty jeden chcesz coś zrobić dla nas, dlatego też nie potraktuj tego posta jako jakiś atak na Twoją osobę i na to co robisz, bo napewno nie o to mi chodziło, tylko chciałem pokazać pewne zagrożenie, którego chyba nikt wcześniej nie wziął pod uwagę.

:oops: :oops: :oops: dobrze ze wole dziewczyny :P

 

co do robienia prezydent tez chce cos zrobic :lol: sorx za OT

 

 

PS.

Ile tak naprawdę jest rodzajów kart na rynku, które tak naprawdę się liczą ? Chyba wbrew pozorom nie jest ich aż tak dużo i zapinka nie byłaby aż tak skomplikowana. Czy podniesie cenę? Napewno, ale jak patrzę po podpisach to każdy z nas ma sprzęt warty nie 1000, nie 2000, ale dużo dużo więcej, także jeżeli miałoby to podnieść cenę kompletu GPU+MEM do 200 czy nawet 230 PLN to jestem za, bo wtedy mam pewność że to będzie na 100% trzymać się kupy. A jeśli ktoś nie będzie chciał zapinki to jej nie kupi, będzie bawił się klejem i wszscy będą szczęśliwi :)

Pozdrawiam

HawkEye

 

nie ma kart, ktore sie licza... sa karty graficzne, ktore trzeba chlodzic! I to niestety przyswieca memu celowi... bo ma byc uniwersalne... to jest... wkrotce pokazemy inne modele... ale to musi potrwac niestety... uniwersalnosc ciagnie za soba kilka minusow... np czas opracowywania

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tak naprawdę jest rodzajów kart na rynku, które tak naprawdę się liczą ? Chyba wbrew pozorom nie jest ich aż tak dużo i zapinka nie byłaby aż tak skomplikowana. Czy podniesie cenę? Napewno, ale jak patrzę po podpisach to każdy z nas ma sprzęt warty nie 1000, nie 2000, ale dużo dużo więcej, także jeżeli miałoby to podnieść cenę kompletu GPU+MEM do 200 czy nawet 230 PLN to jestem za, bo wtedy mam pewność że to będzie na 100% trzymać się kupy. A jeśli ktoś nie będzie chciał zapinki to jej nie kupi, będzie bawił się klejem i wszscy będą szczęśliwi :)

Pozdrawiam

HawkEye

Jest jeden problem - budowa bloków pod zapinkę bedzie inna niz tych klejonych - inna sprawa że namówić na zapinkę Sama próbuje od jakiegoś czasu.

 

Mam w związku z tym propozycję - poproszę osoby zainteresowane zapinką o zdjęcie lub skan ich KARTY graficznej -

słać na bok@realitynet.pl , tylko poproszę o rozmiar do 1-2 MB, i w miare wyraźne zdjęcia.

 

Interesuje mnie :

- rozmieszczenie pamięci

- obecność elementów pomiędzy pamięciami

- dane: model, typ, producent, ilość pamięci na karcie

 

Jeśli dostanę wystarczającą ilość danych - powinienem sobie poradzić z proektem zapinki.

Jesli dojdze do realizacji - spośród osób które nam pomogły wylosuje kogoś i we własnym zzakresie zafunduje mu coś z produktów RN !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7800GT

 

X1800XT

 

X1900XTX

 

To tak na szybko... Jak widac na fotkach blok (gpu+mem) na NV powinien pasowac na Ati i odwrotnie .

 

A z tego co sie orientuje to jest spora grupa osob , ktora by taki blok z mila checia zakupila . Imo wydaje mi sie , ze taki na 7800GT/GTX/7900GT/GTX/X1900XT/X1800XT na dobry poczatek wystarczy... [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tego co sie orientuje to jest spora grupa osob , ktora by taki blok z mila checia zakupila . Imo wydaje mi sie , ze taki na 7800GT/GTX/7900GT/GTX/X1900XT/X1800XT na dobry poczatek wystarczy... [;

Też myślę że na początek byłoby ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez pod uwage kwestie ceny . Uzytkownicy 7800GT w gore imo przezyja kwestie ceny powiedzmy 200zl - 230zl bo przy dzisiejszych cenach miedzi pewnie i tak nizej nie zejdziesz... No chociaz nigdy nie wiadomo... :lol:

 

A teraz wez pod uwage , ze stare Ati to koszt max 700zl za PCI-E X850XT a w sumie i tak wiekszosc juz spada na leb i szyje i praktycznie wartosc wiekszosci kart (X800GTO , XL) to juz <500zł . Koszt takiego bloku to juz niestety prawie 50% wartosci grafy... I wtedy dobra opcja beda te male bloki + zapinka (klej imo to troche nieudany pomysl chociaz nie twierdze , ze zly)

 

Poza tym w sumie blokami gpu+mem chyba najbardziej zainteresowane sa osoby , ktore posiadaja takie samo chlodzenie AC , czyli wlasnie posiadacze 7800GT w gore . Nie kojarze starych Ati z chlodzeniem AC gpu+mem , no chyba ze radiatory...

 

Maslo , maslane ale chyba rozumiesz o co mi chodzi ? (bo ja w sumie sie juz pare pogubilem piszac tego posta) :lol: :wink:

 

EDIT : daleko szukac nie musisz... Sprawdz sobie oferte zagranicznych firm robiacych bloki . W ofercie praktycznie tylko gpu+mem dla nowych NV i Ati

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie kojaze starych Ati z chlodzeniem AC gpu+mem , no chyba ze radiatory...

EDIT : daleko szukac nie musisz... Sprawdz sobie oferte zagranicznych firm robiacych bloki . W ofercie praktycznie tylko gpu+mem dla nowych NV i Ati

stare ati z chlodzeniem ac gpu + mem -> np. arctic silencer... stosowany min. na ice-q czy toxic

co do 2'go zdania sie zgadzam - wszedzie bloki na 7899/7900... troszke zadziej 1800/1900.

wniosek - czas zmienic grafe :] (mimmo iz w sumie nie mia z nia zadnych problemow w grach :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat, HawkEye:

cała idea bloczku na pamięci + mem była / jest : tanio, wydajnie, na większość kart - nie tylko high-end

 

@Heat

"NV powinien pasowac na Ati i odwrotnie " - to dlaczego wszystkie coolery na te karty (Silencer, blok wspomniany stronę wcześniej) są w różnych wersjach dla ATI i dla NV ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat, HawkEye:

cała idea bloczku na pamięci + mem była / jest : tanio, wydajnie, na większość kart - nie tylko high-end

 

@Heat

"NV powinien pasowac na Ati i odwrotnie " - to dlaczego wszystkie coolery na te karty (Silencer, blok wspomniany stronę wcześniej) są w różnych wersjach dla ATI i dla NV ??

Lol nie obraz sie , ale glupoty wypisujesz :wink:

 

Ad1.

 

Przeczytaj co napisalem wyzej i wyciagnij jeszcze raz wnioski . Odnioslem sie do konkretnego przykladu do ktoreo z reszta dalem Ci foty . Chodzi konkretnie o blok gpu+mem w jednym kawalku na konkretne karty w tym wypadku od middle-end 7800GT do high-end X1900XTX . Na wszystkie te grafy z tego przedzialu bedzie pasowal jeden blok . Co do innych tanszych kart o innym rozmieszczeniu pamieci , znowu -> patrz post wyzej .

 

Ad2.

 

Jak wyzej , po prostu czytaj uwazniej co pisze albo chociaz chwilke poswiec na rozumienie tekstu...

 

No offence...

 

EDIT : a tutaj cytat jakbys przypadkiem ominal to o co mi chodzi :

 

A teraz wez pod uwage , ze stare Ati to koszt max 700zl za PCI-E X850XT a w sumie i tak wiekszosc juz spada na leb i szyje i praktycznie wartosc wiekszosci kart (X800GTO , XL) to juz <500zł . Koszt takiego bloku to juz niestety prawie 50% wartosci grafy... I wtedy dobra opcja beda te male bloki + zapinka (klej imo to troche nieudany pomysl chociaz nie twierdze , ze zly)

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Heat, HawkEye:

cała idea bloczku na pamięci + mem była / jest : tanio, wydajnie, na większość kart - nie tylko high-end

Nikt tego nie kwestionuje, tylko widzisz czasem nie da się zrobić jednej rzeczy żeby pasowała do wszystkiego. Wiem że zaprojektowanie dwóch czy trzech bloków to nie to samo co jednego i zgadzam się że to podnosi koszty i cenę, ale od czegoś trzeba zacząć.

 

Edit: @Heat ma rację

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1.

Przeczytaj co napisalem wyzej i wyciagnij jeszcze raz wnioski . Odnioslem sie do konkretnego przykladu do ktoreo z reszta dalem Ci foty . Chodzi konkretnie o blok gpu+mem w jednym kawalku na konkretne karty w tym wypadku od middle-end 7800GT do high-end X1900XTX . Na wszystkie te grafy z tego przedzialu bedzie pasowal jeden blok . Co do innych tanszych kart o innym rozmieszczeniu pamieci , znowu -> patrz post wyzej .

nie obraź się ale nie masz racji - spojrz raz jeszcze na karty z linków które sam zapodałeś -

 

"od middle-end 7800GT do high-end X1900XTX"

 

nie ma ..... takiej możliwości - na NV i Ati jest różny rozkład i pamięci, i otworów mocujących!

Dałeś foty kart na które NIE bedzie pasował jeden blok! (co potwierdzaja produkty wspomnaine na poprzedniej stronie wątku, te full cover)

 

Bez urazy, ale chyba zapomniałeś o czym pisze Sam od początku tego wątku - staramy się stworzyć blok dla wszystkich,

także dla posiadaczy x550 i x300 !

Nie wiem czy to się uda, ale osobście wkładam w to zagadnienie troszkę czasu i chcę to zrobić jak najlepiej.

Stąd też prośba o zdjęcia / skany wszelakich modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze chociaz chwile poswiec na przestudiowanie tematu . Byl nawet kiedys taki temat , w ktorym ktos podal link do fotek gdzie byl zalozony blok z 7800GT na X1800XT...

 

Ja caly czas mowie o 7800GT w gore a tutaj na 100% bedzie taka sama konstrukcja + ewentualnie dodatkowe otwory montazowe (w co watpie) A Ty wyjezdzasz z jakimis Silencerami , czepiasz sie Bog wie czego po czym na sam koniec piszesz , ze staracie sie zrobic blok od X300 (moze od rivy tnt niech beda ? Przeciez tam tez sa TSOP :lol: )

 

No i taka puenta : Jak cos jest do wszystkiego to jest do [gluteus maximus] i niestety tak jest w przypadku tego nowego bloku gpu+mem . A raczej samych blokow na mem .

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze chociaz chwile poswiec na przestudiowanie tematu . Byl nawet kiedys taki temat , w ktorym ktos podal link do fotek gdzie byl zalozony blok z 7800GT na X1800XT...

 

No i taka puenta : Jak cos jest do wszystkiego to jest do [gluteus maximus] i niestety tak jest w przypadku tego nowego bloku gpu+mem . A raczej samych blokow na mem .

powod podaj prosze... bo ze cos jest slabe albo nie z definicji to nie przyjmuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak ! :wink:

 

Bo nie jest w jednym kawalku i bylem zly jak pisalem post wyzej :lol: :lol:

:mur: :lol: :lol: :lol:

 

jak Ty byc zly to isc na spacer :P

 

no coz... nie mialo to dogodzic wszystkim... ale jak nei lubisz w kawalkach a lykasz w calosci ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :lol: :lol: :lol:

 

jak Ty byc zly to isc na spacer :P

 

no coz... nie mialo to dogodzic wszystkim... ale jak nei lubisz w kawalkach a lykasz w calosci ;)

Nie chce miec po prostu takiego cyborga na grafie Dołączona grafika

. Era zamilowania do s-fi terminatorow i robocow juz sie u mnie skonczyla :wink:

 

A cos czuje , ze tak beda wygladaly te bloki <_<

 

Jestem fanem , jednego duzego i grubego kloca ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce miec po prostu takiego cyborga na grafie

 

 

. Era zamilowania do s-fi terminatorow i robocow juz sie u mnie skonczyla :wink:

 

A cos czuje , ze tak beda wygladaly te bloki <_<

 

Jestem fanem , jednego duzego i grubego kloca ! :lol:

 

ech!

czytanie ze zrozumieniem!

 

to jest rownolegle!!!

 

a ja mowilem o szeregowym!!

 

post-330-1145533525_thumb.jpg

 

oczywiscie rysunek od reki... wiec nie sugeruj sie wyprowadzeniem wezy... beda inne... ale zasada... jeden wlot i jeden wylot! nic wiecej

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mi na tym obrazku zaznaczyc jak wyobrazasz sobie montaz takich blokow z jednym wlotem i wylotem na np PCB 7800GT ? Lub pokaz to na tym obrazku co teraz dales . No i co z przeplywem ? Rozdzielisz przeplyw w bloku na gpu ?

 

Jakos nie potrafie sobie wyobrazic jak chcesz osiagnac tak prosty efekt jak na obrazku... Bo ja bez jakiegos "rozdzielacza" nie ptorafie sobie tego wszystkiego wyobrazic... A skoro bedzie rozdzielacz to znow + dwa krocce...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys mi na tym obrazku zaznaczyc jak wyobrazasz sobie montaz takich blokow z jednym wlotem i wylotem na np PCB 7800GT ? Lub pokaz to na tym obrazku co teraz dales . No i co z przeplywem ? Rozdzielisz przeplyw w bloku na gpu ?

 

Jakos nie potrafie sobie wyobrazic jak chcesz osiagnac tak prosty efekt jak na obrazku... Bo ja bez jakiegos "rozdzielacza" nie ptorafie sobie tego wszystkiego wyobrazic... A skoro bedzie rozdzielacz to znow + dwa krocce...

 

Dołączona grafika

Przyznam że mnie też to bardzo ciekawi, ale Heat mnie uprzedził :)

 

PS

Sam przesyłka doszła, dzwoniłem na pocztę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykladowy uklad szeregowy przedstawialby sie w ten sposob

 

post-330-1145535403_thumb.jpg

 

edit:

 

nie ma znaczenia w ktorym miejscu ukladu wepniesz te bloki...

 

moze byc cpu > mem> gpu lub cpu > pompa > mem > nb > chlodnica > mem... nie ma znaczenia... sugerowalbym od razu PRZED pompa... ale nie trzymajmy sie tego ze MUSI byc podlaczony do bloku na GPU... bo nie musi

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykladowy uklad szeregowy przedstawialby sie w ten sposob

 

post-330-1145535403_thumb.jpg

 

edit:

 

nie ma znaczenia w ktorym miejscu ukladu wepniesz te bloki...

 

moze byc cpu > mem> gpu lub cpu > pompa > mem > nb > chlodnica > mem... nie ma znaczenia... sugerowalbym od razu PRZED pompa... ale nie trzymajmy sie tego ze MUSI byc podlaczony do bloku na GPU... bo nie musi

Jak się temu bliżej przyjrzeć to Sam masz rację, bo memki można wpiąć gdziekolwiek w układzie szeregowym nie musi być przy bloku GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro juz wyjasnilismy sobie wszystko a ja dowiedzialem sie , ze lubie "łykac w calosci" (:lol:) to zadam jeszcze jedno pytanie :

 

Czy masz w planach zrobic blok na GPU+MEM ( jednym kawalku) dla 7800GT w gore ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykladowy uklad szeregowy przedstawialby sie w ten sposob

"attachmentid=6504"

No dobra dobra, ale ja bym był jednak za jakims rozdzielaczem ... z tego co widze trzeba to bedzie zrobic na własną ręke; ponieważ króćce które oferujesz Sam nie każdemu bedą pasować. Tzn. np. w moim przypadku lepsze by było rozwiązanie z rozdzielaczem, gdyz opór który by stawiały takie bloczki byłby mniejszy niz podpiete rownołele (z rozdzielaczem).

Jeśli dobrze pamietam do najwiksze króćce to bedzie cos w granicach 8mm

 

Ale to tylko takie moje przemyślenia w związku z moim biednym atmanem, który by juz pewnie takiego oporu nie wytrzymał :(

 

 

no to skoro jzu przeszlismy podstawowke... zajmijmy sie lekcja pt: uzywanie kleju nie boli

Mi klej akurat nie przeszkadza Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...