Skocz do zawartości
termit_tm

Bloki By Termit_tm

Rekomendowane odpowiedzi

No ta tabela jest i trzeba by ją zaktualizować o 2 bloczki -pinflowa i tego x3n czy jak mu tam(ma chyba 0.145)

Szkoda zę tak wolno postają recki na jet-pc...

 

 

Swoją drogą jak patrze na czołówke to sie robi coraz ciaśniej :wink:

 

Obawiam sie jednak,zde różncie robią sie rzędu błęu pomiarowego i niedługo te testy zaczną być g warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co przemawia na kozysc PX'a? Wyglad? :)

PX, to blok - LEGENDA i na dodatek trudno dostępny, taki "biały kruk". A jak wiecie są ludzie, którzy na takie cukierki potrafią wydać sporo talarów.

Wysunąłbym nawet teorię, że PX, to blok dla koneserów.

 

A w czym jest lepszy Ford Mustang BOSS, od najnowszego Merola?

W niczym.

A jednak bardzo wielu, chciało by go mieć, miast merca.

 

Mustang i Mustang

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja mysle o tej tabeli + jescze blok termita z wynikiem 1.42

Przewaga tego bloku tkwi w cenie - wydajnosc zblizona, wiec nie jest to tak istotne (chyba ze propagandowo). A jesli idziemy w cale stopnie (typu "1-2") to mozna w nie polowe tabeli zaokraglic i wyjdzie ze naprawde duzo blokow ma bardzo zblizona wydajnosc.

Glownie mialem na mysli ceny. 99zl, vs 130zl i vs 139zl (x3n).

Btw potraktujmy to jak przyjacielska pogawedke o blokach - bo wyczuwam agresje :)

no i widzisz, drogi aerial - masz stare informacje.

cudowna tabelka z testami to :

http://www.jet-pc.com/podstrony/xn3.jpg

 

W tolerancji 1-2 C łapie się - owszem - połowa tabelki, ale.... powiedzmy sobie szczerze - taki tzeba szacować błąd pomiarowy. Sądze że samą powtrzalność tego stanowiska można szacować na jakieś 0,5-1%, co może wywołać właśnie takie wachania.

 

Agresja? Tak z rana? Niemożliwe.

Zresztą - cały dzień staram sie być miły dla klientów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widzisz, drogi aerial - masz stare informacje.

cudowna tabelka z testami to :

http://www.jet-pc.com/podstrony/xn3.jpg

 

W tolerancji 1-2 C łapie się - owszem - połowa tabelki, ale.... powiedzmy sobie szczerze - taki tzeba szacować błąd pomiarowy. Sądze że samą powtrzalność tego stanowiska można szacować na jakieś 0,5-1%, co może wywołać właśnie takie wachania.

 

Agresja? Tak z rana? Niemożliwe.

Zresztą - cały dzień staram sie być miły dla klientów :D

W swoim ostatnim poscie uwzglednilem x3n'a. Nie wpadlem jednak ze liczy sie z zatkanym krocce i bez jako 2 bloki :) Mozna dorzuc jeszcze starego PX'a 3 kroccowego, zatkanego i nie zatkanego i juz beda 3 PX'y w tescie w czolowce :wink:

 

@dem - twoj argument ma sens, ale tak postrzegalem ten blok kiedys. To byl przelom i legenda. Naprawde odstawial konkurencje i byl naprawde trudny do zdobycia, trzeba bylo miec szczescie, dzwonic po ludziach itd, na ten temat krazyly rozne tajemnicze historie. I malo kto go mial. Dzis jest juz ich duzo wiecej, i nie tak trudno je zdobyc - wiec wg mnie to juz nie to samo co kiedys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie dyskusji o cenach to wiadomo, że zwykle z 2 rzeczy wydajnych kupuje się to tańszą :) Chyba, że ktoś ma pociąg do droższej konstrukcji, bo mu sie bardziej podoba to ją własnie kupi - sprawa indywidualna.

 

Co do bloczka to tak mi się spodobał, że biję się z myślami czy robić następny bloczek homemade czy nie zakupić tego;] GJ termit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o szczelności to niema obaw każdy blok przed wysyłka jest staranie testowany, wszystko jest łączone na oring (czyli praktycznie 100%towa szczelność) wykonanie tez jest na bardzo dobrym poziomie (przynajmniej ja tak uważam ) zobaczymy czy recenzja na Jet-PC to potwierdzi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis odebralem malutkie (ale wazace troszke) pudeleczko :)

po rozcieciu kartonu i tasmy ktora byl zaklejony, oczom moim ukazala sie...... rozowa gabka :D

a w niej bardzo miecutko lezal sobie FlowPin.Zapakowany byl bardzo dokladnie (w gabce wyciete byly dwa otwory, w ktore byly wcisniete wystajace z bloku krocce), krocce zaklejone tasma izolacyjna, dzieki czemu zadne paprochy nie dostaly sie do srodka.Oprocz bloku w paczce znalazly sie dwie sruby z motylkami (na A64 wiecej mi nie potrzebne), dwa rodzaje sprezynek (miekkie i twarde) po 2szt.Opakowanie wzorowe :)

 

Sam blok wyglada po prostu rewelacyjnie.Zgodnie z zamowieniem skrecony jest czarnymi imbusami,a wkrecone ma NK12.Top to poezja - zdecydowanie ladniejsze i estetyczniejsze rozwiazanie od blach dokrecanych do bloku.Plexa jest idealnie obrobiona - zadnych wyszczerbien, po prostu perfekcja.

Spod wyglada na malutki, ale nie bylem specjalnie zaskoczony (pierwszy taki szok przezylem jak jakis czas temu dostalem PXa na soc.A).Slawne juz piny rowniutkie, proste jak nozki proca :)

Spod bloku jest idealnie wyszlifowany, nie jest to co prawda idealne lustro (drobniutkie ryski), ale jak wiekszosc z nas wie w niczym nie zmienia to jego wydajnosci.Miedz jest ladnie wytrawiona,czysta, bez przebarwien.

Ze strony estetycznej blok jest po prostu sliczny :)

W sobote planuje montaz i nie omieszkam skrobnac cos jak sie sprawuje.

Tak wiec mamy perfekcyjna obsluge klienta i towar wykonany na profesjonalnym poziomie.Wydajnosc bedzie, patrzac na testy, na rownie wysokim poziomie.

Ja szczerze mowiac niczego wiecej nie pragne :)

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za roznica czy cpu czy gpu ??nie chodzi mi o cos takiego jak w abadonach ani o krocce kątowe po prostu sie pytam czy mozna zamowic blok z kroccami nie ulozonymi tak : -- tylko tak : \

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za roznica czy cpu czy gpu ??nie chodzi mi o cos takiego jak w abadonach ani o krocce kątowe po prostu sie pytam czy mozna zamowic blok z kroccami nie ulozonymi tak : -- tylko tak : \

nie wiem dlaczego zrozumialem to jako krocce katowe ;)

 

a ulozenie po skosie proponowalem wyzej to "stwierdzono" ze to nic nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na liście mam status "oczekuje na wysyłkę" a bloczek od wczoraj mam w domu :)

Bardzo ładny,dobrze zapakowany.Ale coby nie przesłodzić i aby termit_tm trzymał dobry poziom dodam coś od siebie w nawiązaniu do postu poprzedniego klienta

Kilka pinów jest lekko przekrzywionych , nie są idealnie proste. Kilka rzędów pinów jest również troszkę krótsze niż pozostałe...W żaden sposób mi to oczywiście nie przeszkadza i jestem pewny ,że wpływu na wydajność też nie będzie miało.

Śrubki mocujące top do miedzi mogłyby być minimalnie dłuższe.Spód ma 2 milimetry ,niektóre śrubki są 1 mm za krótkie...Czyli trzymają się na 1mm spodu.Teraz jest ok , ale IMHO jeśli ktoś kilka razy blok rozkręci to potem może być problem jak się trochę gwint wyrobi.

To wszystko nie zmienia faktu,że jestem w 100% zadowolony jak do tej pory.WC jeszcze nie poskładane(fiat kończy się robić :) ).Jak poskładam to dam znać jak bloczek sprawuje się w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm co do listy to popełniłem błąd ale można sie domyśleć że wysłany bo była wpisana data wysyłki :wink: i twuj status był zielony :wink:

 

spód to nie moja wina ;/ od luksa przychodzą czasem jakieś mutanty miałem go odłożonego na bok ale widocznie przypadkowo musiałem go wymieszać i niestety dostałeś …. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiej możliwości bo to nic nie da !!! kilka osób chyba nie rozumiem dlaczego w Cube ułożone króćce po skosie dawały lepsza wydajność :mad:…..

bo "rozbryzgiwala" sie woda na krawedziach pinow. powedzmy. ale jak sla mnie to moze to cos zmienicac zawsze mimo ze to nie wydaje sie logiczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jak w góre też nie pójdzie, a problemy bo znowu projekt topów zmieniać (no to chyba nie aż taki problem) do tego kto chętnie zapłaci za ponowny test na jet-pc :>

 

Z pinami jest tak, ze po skosie woda wpadała w większe zawirowania, miała "większe pole do popisu" płynęła niemalże po całym bloku, musiała rozchodzić sie na boki... a tutaj mamy okrągły drucik ? wiec co to da ? Nawet jakby miało dać to 0,001 to co z tego ? przecież to ani ułamek stopnia C nie będzie, a problemów z tym bedzie troche...

 

Sądze, ze ten temat jest zamknięty ;) Takich topów nie będzie i sie na nie nie zanosi :P Chyba, ze ktoś sobie sam wykona i potem wysle na testy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie rozumiem idei polepszania wydajności przez obracanie, w sytuacji kiedy wszystko jest okrągłe...

 

to może sobie zamontuj kierownicę w aucie do góry nogami - może się sterowność poprawi :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też nie rozumiem idei polepszania wydajności przez obracanie, w sytuacji kiedy wszystko jest okrągłe...

 

to może sobie zamontuj kierownicę w aucie do góry nogami - może się sterowność poprawi :<

 

dokładnie jak mówisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nierozumiem jednej rzeczy ! co ma C/W do tego jak blok odbiera temperature z czesci grzejacej sie ??

Dlaczego uważa sie ze flowpin jest lepszy od x3n ? bo ma niby lepszy przepływ wody ?? przeciez jakby na procu dac kawałek rurki i z kazdej strony węża to przepływ wody byłby jeszcze lepszy niz flowpin ma, a o tym jaki przepływ jest to nie tylko blok decyduje ale wiele innych czynników, i podzespołów.

 

termit_tm - wydajnosc bloku mozna by polepszyc, moze nie przez inne ułozenie króćcy ale zawsze mozna.

Zawsze trzeba pamietac - ze zrobic cos to nie problem, utrzymac sie z tym na rynku niemodernizujac to bedzie problem.

Sorki za moja mała dywagacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nierozumiem jednej rzeczy ! co ma C/W do tego jak blok odbiera temperature z czesci grzejacej sie ??

Dlaczego uważa sie ze flowpin jest lepszy od x3n ? bo ma niby lepszy przepływ wody ?? przeciez jakby na procu dac kawałek rurki i z kazdej strony węża to przepływ wody byłby jeszcze lepszy niz flowpin ma, a o tym jaki przepływ jest to nie tylko blok decyduje ale wiele innych czynników, i podzespołów.

 

termit_tm - wydajnosc bloku mozna by polepszyc, moze nie przez inne ułozenie króćcy ale zawsze mozna.

Zawsze trzeba pamietac - ze zrobic cos to nie problem, utrzymac sie z tym na rynku niemodernizujac to bedzie problem.

Sorki za moja mała dywagacje

Pseudointelektualizm w pełnej krasie... nie masz pojęcia o czym piszesz a silisz się na moralizatorstwo.

 

"(...)decyduje ale wiele innych czynników, i podzespołów." - głębokie przemyślenie, a jak wiele treści ze sobą niesie...

 

Co trzeba "zawsze pamiętać"? żeby modernizować blok, który się zaczęło produkować (no tego to akurat nie wiem, ale powiedzmy że sprzedawać) tydzień temu?

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 blokow mysle ze poszlo juz napewno wiec termit "troszke" zarobił,co za problem sprawdzic dac jeden krociec wyzej drugi nizej...to nawet modyfikacji projektu nie trzeba wielkiej robić...a jesli wydajnosc bedzie jeszcze wyzsza to napewno bedzie mial jeszcze nastepnych 20 klientów (z resztą teraz chyba też) ja jak zaczne robić bloczki to będe walczył o wydajność każdym kosztem

 

Tak to wygląda :P

 

http://img80.imageshack.us/img80/628/modflowpin7at.jpg

 

nie wiem czemu mi tak bardzo zalezy na sprawdzeniu tego :|

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie co wy tak sie uparliście?

 

po skosie kroćce maja sens pczy kwadratowych pinach bo wtedy woda leci na "kant" pina a nie bok-lepiej sie wtedy rozporowadza i nie ma takiego cienia termicznego za pinem....

 

Jeli piny są okrągłe to to gdzie są kroćce nie ma znaczenia... Bloczek jest okrągły wieć śdednica jest wszędzie taka sama...

Nie róbcie problemu tam gdzie go nie ma.Myślenie nie boli...

Po co trermit ma zmieniać jesli to i tak NIC NIE DA B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może sobie zamontuj kierownicę w aucie do góry nogami - może się sterowność poprawi :<

heh, a przy kwadratowych kolach w aucie, kierownica odwrotnie poprawia sterownosc:P ?

 

dobra a bym sprawdzil czy to nic nie da, mimo ze wydaje sie ze nie. duzo roboty to nie jest zeby zalozyc kawal plexy i zrobic dwa otwory,nagwintowac.

 

a co do c/w to przeciez nie ma to nic wspolnego z przeplywem :blink:

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...