Skocz do zawartości
KvM

szoczek - AXP1700+@2GHz (0,13um)@210FSB@8RDA+

Rekomendowane odpowiedzi

RAM to kingston PC333 (winbond 6ns) chodzi na CL@2@210FSB. Napięcie musiałem dać 2,1V, ale niestety spaliłem 2 zasilacze(na 3dmarku). Na razie nie miałem czasu za wiele się bawić. ale wygląda na to, że system jest stabilny. z Radeonem9000 wyciągnął ponad 10000 3DMarków2000. Niestety mam tylko jeden modół pamięci :-(. Tak czy inaczej wygląda na to, że 2Ghz to granica dla tego procka, a 210MHz FSB to granica dla tej mobo.

Zadziwia mnie jeszcze temperaturka - ok 40C na chłodzeniu woidnym z CPC (w sumie bez specjalnych modów - mam tylko trochę dłuższe rurki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnieje jak ci sie sprawuje chodenie woda firmy CPC? zastanawiam czy sobie czasem nie kupic.

 

A co do procka to moze zmien sobie na 1700 bylko ze ze steppingiem B0 powinien sie wyzej krecic. Ale i tak niezly wynik masz w 3d marku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a własnieje jak ci sie sprawuje chodenie woda firmy CPC? zastanawiam czy sobie czasem nie kupic.

 

A co do procka to moze zmien sobie na 1700 bylko ze ze steppingiem B0 powinien sie wyzej krecic.  Ale i tak niezly wynik masz w 3d marku.

Nic specjalnego ja mam 2GHz na volcano 7+ na low i mam temp 34 jak robie cos na www, a 10000 w 3d mark 2000?? jakby to bylo 2001 to napewno bylby to sukces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie rację koledzy - lepiej będzie chodził B0 - własnie dzis kupiłem wersję BOX która ma być niby B0 (napięcie nominalne 1,6V) Szczerze mówiąc jestem rozochocony i po cichu liczę na 2,3-2,4GHZ z FSB 210MHz powinno to ładnie chodzić. Radka też wymieniam na wersję PRO, a co mi tam jak szaleć to szaleć.... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 2,3 GHz nie licz chyba że dasz napięcie ponad 2V i konkretne chłodzenie np wc. Zresztą zobacz na overclockers.com czy jakoś podobnie, jest tam baza rekordów cpu, i wogóle żeby 2,1GHz złapać tzreba go ładnie potraktować napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na 2,3 GHz nie licz chyba że  dasz napięcie ponad 2V i konkretne chłodzenie np wc. Zresztą zobacz na overclockers.com czy jakoś podobnie, jest tam baza rekordów cpu, i wogóle żeby 2,1GHz złapać tzreba go ładnie potraktować napięciem

eee... 2GHz to na A0 wyciągnąłem. Mam i WC i napięcie do 2,2V - zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedl na 2,4 GHz (zabootował) niestety spieprzyl sie BIOS (uruchamia sie tylko bootblock i obsluga fdd nawet po resecie CMOSu). Ciekawe czy uda mi sie to naprawić. Pewnie stabilnie będzie chodził w okolicach 2,3GHz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj na moim 8TTX2+ z BIOSem z listopada postanowilem zabawic sie w 200MHz FSB no i jak najbardziej - 10x200MHz (1.6V) pamieci na CL2-2-6-3-1T (2.6V) wynik w Sandrze SP1: 3010/2785. Na starszym BIOSie kiedys probowalem i byla lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj na moim 8TTX2+ z BIOSem z listopada postanowilem zabawic sie w 200MHz FSB no i jak najbardziej - 10x200MHz (1.6V) pamieci na CL2-2-6-3-1T (2.6V) wynik w Sandrze SP1: 3010/2785. Na starszym BIOSie kiedys probowalem i byla lipa.

Z wiadomych mi zrodel podobno selekcjonujesz proce, i czy moglbys np dla mnie cos ciekawego znalezc? :twisted: . Oczywiscie tak zeby 2GHz optymized bylo :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...