Skocz do zawartości
lucas0

Jaki aparat cyfrowy ???

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem jakiegos malego sprzeciku do photosowania i nie wiem jaki wybrac. Myslalem troche o jakims HP , tylko jaki ??? , a moze cos jest innego lepsiejszego. No i cena zeby nie byla z kosmosu.

 

Pozdrawiam luc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem jakiegos malego sprzeciku do photosowania i nie wiem jaki wybrac. Myslalem troche o jakims HP , tylko jaki ??? , a moze cos jest innego lepsiejszego. No i cena zeby nie byla z kosmosu.

 

Witam!

Nie wiem jaką dysponujesz gotówką? Ale założmy że masz 1000zł to polecam ci tylko canon,olympus,sony! Natomiast miałem HP i był najbrzydszy i najniższej jakośc i zdjęcia!

Tak się składa że akurat sprzedaje Olympusa c220zoom z 2,1 mpix, i 3krotnym zoomem optycznym. Aparaty te mozesz sobie zoabczyc w sklepach i tam kosztuja min.1400zł!

Więcej szczegółów patrz na moją aukcję! Naprawde polecam!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9703133

Jestem sprawdzonym i godnym zaufania allegrowiczem! Autoreklama :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tego goscia http://aparaty.ua.pl/ Polecaja go na newsgrupie o fotografi koles jezdzi do niemiec i przywozi sprzet. Masz 2 lata gwarancji ktora on realizuje przy kazdej wizycie w Niemczech ( a jezdzi tam czesto interes sie kreci) Jak widac ceny sa rewelacyjne ja na nowy sprzet ( cena z niemieckiej hurtowni bez polskiego vatu i cla).

A co do konkretnego modelu to musisz okreslic sie ile masz na to kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie wlasnie nad kupnem jakiegos malego sprzeciku do photosowania i nie wiem jaki wybrac. Myslalem troche o jakims HP , tylko jaki ??? , a moze cos jest innego lepsiejszego. No i cena zeby nie byla z kosmosu.

Witam!

Nie wiem jaką dysponujesz gotówką? Ale założmy że masz 1000zł to polecam ci tylko canon,olympus,sony! Natomiast miałem HP i był najbrzydszy i najniższej jakośc i zdjęcia!

Tak się składa że akurat sprzedaje Olympusa c220zoom z 2,1 mpix, i 3krotnym zoomem optycznym. Aparaty te mozesz sobie zoabczyc w sklepach i tam kosztuja min.1400zł!

Więcej szczegółów patrz na moją aukcję! Naprawde polecam!

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=9703133

Jestem sprawdzonym i godnym zaufania allegrowiczem! Autoreklama :)

Czy ten aparat co sprzedajesz ma taka przypadlosc, ze robi zdjecia nieostre ?

Mam porzyczony aparat optimusa i jak ruszam reka (nawet od oddychania :P ) to robi zdjecia takie, ze nie da sie na nie patrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał za ok 650 zl !!!! znakomity aparat niemieckiej formy Practica, sprzedawany w Polsce przez MediaTech jak MT411 Toth !!! Aparat jest rewelacyjny, rozdzielczość 1600x1200 przy 2.1 megapixelowej matrycy, półtorej calowy wyswietlacz LCD, zoom 2x. pamiec 8 mb + wejscie na karte sd media. aparat wraz z gwarancja kupisz na allegro (ja sam tez zamierzam sie do kupna tego aparatu).

zdjecia naprawde znakomitej jakosci, no i powtarzam to NIE JEST aparat produkowany przez MediaTech tylko przez solidna niemiecka firme - Practica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaeres: mam to samo z ta nieostroscia na minolta dimage 7i (za 5k pln). To dlatego ze za dlugie sa czasy naswietlania czy czegostam ;)

jak sie wlaczy flesza to problem u mnie znika. kiedys trzeba bedzie zagladnac do instrukcji i zobaczyc jak to sie ustawia "recznie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam canon PS G3 - służę informacjami, także do G2.

 

do M79: no cóż - proste i logiczne że jak masz długi czas naświetlania, to obraz jest przesunięty. bez lampy w pomieszczeniu automat ustawi ci 1/10s lub nawt dłużej. ustawiając manualnie krótszy czas - np 1/60, 1/50 możesz liczyć się z tym, że obraz będzie za ciemny, korygujesz to do pewnego momentu ustawieniem wielkości przesłony (w moim max F2.0). zrób doświadczenie - pozwól aparatowi na długi czas naświetlania ale umocuj go na statywie lub postaw i zrób zdjęcie pilotem (nie trzymając aparatu ofkorz w trzęsących się łapach :lol: ).

aha - dobry zwyczaj - dobrze oświetlić to co chcesz lampką, oczywiście pamiętaj też żeby skorygować ustawienia bieli w zależności od światła. ja tak właśnie robię, udaje się wtedy zrobić całkiem niezłe zdjęcie na czasie 1/60, trzymając w łapie aparacik (ofkorz trzeba być wtedy na manualu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni HP PhotoSmart c720 (koszt okolo 1400 zloty), aparat moze drogi ale bardzo dobry. Bardzo duze powiekszenie, bardzo dobrej jakosci zdjecia nawet po powiekszeniu na kompie, dodatkowy zoom optyczny, bardzo dobrej jakosci filmki mozna krecic, poprostu polecam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam aparatów HP sa cienkie, maja cienką optyke i malo funkcji, lepiej kupic aparat o klase nizszą i lepszej marki, widzialem jak robi HP320 z 2.3mpix lepiej fotki wygladaly z Canona A30 z 1.3mpix, duzo robi optyka i przetwornik obrazu.

Jezeli bys kupowal to polecil bym cos z Canona, Sonego lub Olympusa np C3020, C4000, C720 cena 1500-2000zł na allegro, sam mam C3020 i chwale go sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kupowac 4Mpix bo i tak tego w pelni nie wykozystasz, ja mam 3.2 i robie fotki 2.1 tu sa moje fotki z Olumpusa C3020http://www.gral.pl/~piter/komputer/

oczywiście - jeżeli komuś wystarczy 1600x1200 pixeli, do czego jest wystarczająca matryca 2Gpix (dokładnie 1.920.000 pixeli), wtedy się więcej nie wykorzysta. rozdzielczość ta wystarczy by drukować przyzwoite zdjęcia formatu 15x10cm, wtedy rozdzielczość 1:1 wychodzi ok. 270dpi.

sęk w tym, że aparat tej klasy ma możliwości i jakość zdjęć na poziomie, hmm, internetowym. zawsze jest "coś za coś".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kupowac 4Mpix bo i tak tego w pelni nie wykozystasz, ja mam 3.2 i robie fotki 2.1 tu sa moje fotki z Olumpusa C3020http://www.gral.pl/~piter/komputer/

oczywiście - jeżeli komuś wystarczy 1600x1200 pixeli, do czego jest wystarczająca matryca 2Gpix (dokładnie 1.920.000 pixeli), wtedy się więcej nie wykorzysta. rozdzielczość ta wystarczy by drukować przyzwoite zdjęcia formatu 15x10cm, wtedy rozdzielczość 1:1 wychodzi ok. 270dpi.

sęk w tym, że aparat tej klasy ma możliwości i jakość zdjęć na poziomie, hmm, internetowym. zawsze jest "coś za coś".

Tak ale nie powiesz mi ze jakis HP np 320 z 2.3Mpix robi lepiej fotki niz nap Canon,Olympus z 1.3Mpix bo bawilem sie aparatami i widzialem, HP sa tandetne, słąba optyka i słaba jakosc wykonania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze daliście mi sporo do myślenia ..

myślałem o HP 320 . w niemczech mogę go kupić za ok. 180-200 pln do tego podatek itd.. 650 pln (oczywiście do tego trzeba doliczyc koszt karty pamieci 64 mb)

 

Co możecie mi zaproponować w cenie do 1000 pln ... Bo z tego co widze podajecie już aparaciki za ok 2000 PLN..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jestem pewien ze C2040 lub 3040 robi lepiej fotki niz C4000

mogę podejrzewać, że canon 1,3 ma lepszy obraz niż hp 2,1. ja miałem szczęście porównywać canona G2, G3, olympusa C4040, Hp 850, HP 720, nikona 4500, fuji 3,3Gpix (ten co ma interoplację gdzie uzyskuje się 2800pixeli w podstawie, nie pamiętam symbolu) i stwierdzam, że faktycznie hp są badziewne w tym porównaniu. optyka canona była lepsza wg mnie od nikona a można mówić o wymieceniu olympusa i HP, nie wspominam o funkcjach, bo to inna bajka. jednak z drugiej strony HP 850 za 1900zł netto to niezły zakup.

 

btw, bardzo polecam:

http://www.foto-net.pl

tam są próbki zdjęć i można dużo ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno kupilem na allegro C2000Z 2.1mp 3Xzoom optyczny, karta 64mb, dodatkowo pilocik na podczerwien.Aparat uzuwany ale wart swej ceny, dalem za niego 1180zeta. I mysle iz to lepszy zakup niz nowka w tej cenie. Ps.zdjecia wychodza odjazdowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...