Skocz do zawartości
kobe83

Podkręcanie A Temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Podkreciłem mojego Sapphire Radeon x700 AGP : GPU 400 na 450, memory 250 na 360. Chciałbym się dowiedzieć, jeżeli nie ma artefektów to czy mam się przejmować temperaturą szczególnie core? Chłodzenie standardowe, planuje tlyko radiatory na pamięci. Temperatura GPU potrafi dojść w okolice 90 stopni C przy obciążeniu. Pokazuje mi to program TRIXX dołaczony so płytki ze sterownikami.

Aktualnie podczas pisania podta jest 65 stopni i Fan speed 43 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągłem radiator z karty. Nałożona była jakaś srebrna pasta. Wyczyscilem i dalem zwykła silikonową (chyba zbych pochopnie, a i tak dobrze, że przy moich zdolnościach nic nie spieprzyłem :)) oraz ustawiłem na stale 100% wentylatora i Ati Tool zanotował mi najwyższą temperaturę 83 stopnie. Teraz zamierzam posmarowac chipset Arctic Silver 5 (m. in. żeby wyglądało jak fabrycznie) i zobaczymy na ile to pomoże.

Teraz jest średnio 50 stopni normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć kupiłem dziś x700 pro sapphire 256 mb na agp. Mam takie pytanko czy wam tez trixx wariuje w sensie w przeciągu 30 sekund temp wacha sie od np 41 stopni do 65 , poza tym po włączeniu jest zawsze bardzo wysoka potem spada. . też tak macie coś chyba nie hallo. Pozatym w ati tool temp moze byc nawet 15 stopni nizsza niz w trixxie w którą temp wierzyć? . Karta strasznie się grzeje , rdzeń w moim egzemplarzu przy wentylu na 100% podkręca się o całe szalone 20 mhz . na 75% fana 75 stopni stress w ati t. . Czy ktoś z was zmieniał chłodzenie (tzn ten niebieski brzęczyk) i czy dało wam to coś w oc, jakie mieliście spadki temp? ? Hmm czy rdzeń w x700 pro nie jest taki sam jak w xt ? bo jeżeli jest to te 475 mhz powinnien lecieć (chyba ze mało v ma) . Ram się kręci do 1ghz jeszcze ujdzie ale rdzeń tragicznie. W 3m03 7400 bez oc , 7700 z oc ramu. Opiszcie swoje spostrzeżenia. pozdrawiam jaką macie board temp ? bo ja 48 to chyba sporo. zmieniłem paste teraz w stresie jest 70

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...