Skocz do zawartości
Habibul

Czapa Procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dosyć dziwne pytanie. Chodzi mianowicie o rozmiar jądra w procku AMD64 3000+ Venice. Fizyczny rozmiar. Czy jądro ma takie same wymiary (lub zbliżone), jak no Athlon XP? Upraszczająć chodzi mi o to, czy zmarując procek pastą termorzewodzącą mogę się skupić w zadadzie na centralnej cześci czapy? To byłoby logiczne w przypadku jądra podobnrgo do AMD XP. Ktoś może mi poradzić?

 

procek jest pod s.754

Edytowane przez Habibul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jajko A64 jest sporo mniejsze od starego Axp, ale nie skupiaj się tylko na centralnej części procesora gdyż czapka nagrzewa się całą powierzchnią a nie tylko na środku więc cooler powinien przylegać jak najdokładniej do całej powierzchni :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na a64 kładziesz w srodku kropke pasty wielkosci i objetosci ziarenka ryzu. zakladasz dociskasz i wsio to sie ladnie kleksowato rozprowadza i jest git :)

jak rozmarowujesz moga sie pojawic niepotrzebne bable powietrza. A jadro jest mniejsze niz axp bo sam widzialem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz kazdy ma swoje sposoby :)

 

Ja np. najpierw klade cieniutkie warstwy na procku i radiatorze od coolera ( bardzo cieniutkie ) i jeszcze pare niewielkich kropek na samym procku tuz przed zalozeniem chlodzenia, nie narzekam na temperatury ( CHlodzenie Pentagram 100cu+) na nadmierna ilosc 'zelu' chlodzacego tyz

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy to możliwe, żeby przy normalnej pracy komputera (Photoshop+winamp+w tle kilka aplikacji) temperatura na procku wynosiła 29 st?

 

Procek chłodze Scythe Ninja z 120-stką Scythe, ale ten wynik wydaje mi się jakiś niski. Taki wynik wskazuje zarówno bios jak i programiki do monitorowania mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy to możliwe, żeby przy normalnej pracy komputera (Photoshop+winamp+w tle kilka aplikacji) temperatura na procku wynosiła 29 st?

 

Procek chłodze Scythe Ninja z 120-stką Scythe, ale ten wynik wydaje mi się jakiś niski. Taki wynik wskazuje zarówno bios jak i programiki do monitorowania mobo.

Możliwe bo A64 nie wykorzystuje wszystkich funkcji CPU jak nie ma dużego obciążenia przez temp stosunkowo niska w porównaniu do max stresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mialem na zwyklym boxowym chlodzeniu 32 stopnie :) w planach mialem zakup ninja i zakup lepszej plyty, no ale procek do najlepszych serii (3200+) to chyba nie nalezal bo musialem mu podniejsc napiecie do 1,45 jak mial isc na 2500Mhz

ale to juz i tak przeszlosc - teraz mam swojego laptopa, a od sprzedarzy mojego Venice jest mi smutno :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...czy to możliwe, żeby przy normalnej pracy komputera (Photoshop+winamp+w tle kilka aplikacji) temperatura na procku wynosiła 29 st?

 

Procek chłodze Scythe Ninja z 120-stką Scythe, ale ten wynik wydaje mi się jakiś niski. Taki wynik wskazuje zarówno bios jak i programiki do monitorowania mobo.

Luzik, ja przy chlodzeniu jakie mam w podpisie jesli NIC nie robile mam 27/28 przy 1,55. Jak otworze przegladarke i gg to mam 29/30 =] A max. mialem 41.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...