Skocz do zawartości
Sector19

Wc By Sector19 Rev 1.2 (56k Warning!)

Rekomendowane odpowiedzi

Moje Wc Rev. 1.1

 

Ogolnie WC mam od Poczatku pazdziernika, ale nigdy nie bylo czasu zrobic jakis zdjec itp. :] bylo juz Beta 1.0 (ze skraplaczem zamiast chlodnicy)... potem Rev. 1.0 (socket A) gdy dostalem chlodnice (to juz byl grudzien) - 1. zamowienie z Alphacoola... a teraz Rev1.1 czyli przesiadka na S939 :)

 

NO to zaczynamy :wink:

 

Bloki:

CPU: Cube CPU Misia15go

NB: Bloczek na NF7 Misia15go

Grafika: Cube GPU Misia15go

Pompka:

HYDOR SELTZ L20 II

Chlodnica:

Alphacool NexXxoS Xtreme III - dzieki madmax57

Węże:

Cellfast 10x1,5 - dzieki Miazga82

Krocce:

Nk12

Wiatraki

3x Fander 120mm (zwykle Min. obroty)

Chłodziwo

Woda destylowana + Borygo stosunek 1:1

 

ZAPRASZAM :rolleyes:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Jesli chodzi o temperatury... to najlepiej zobrazuje to Ten screen...

CPU 3h50m Prime - Athlon 64 3000+@ 2704Mhz 1,60v - 41 St C Po ostrym wygrzewaniu

Dołączona grafika

 

 

 

 

NB Maksymalnie widzialem 32,5St C

GPU Czujnika Brak... ale Radeon 9500 ma na v core 1,9v i 430mhz i lightowo sobie wszystko radzi :)

 

Ps. Zmiescic to w miare dobrze w obudowie pokroju No name to bylo "Troszke Ciezko" ale jakos dalo rade (do tego obudowa ma tylko 18 cm Szerokosci).

Ps2. Nie smiejscie sie z BUDY :)

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba nawet bardzo tylko te opaski moim zdaniem na Kroccach zbyteczne chociaz dla bezpieczenstwa nie zaszkodzi ale i tak naprawde dobrze zaprojektowana konstrukcja :D :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co niektorzy daja te opaski na weze, przeciez to nic nie daje, jezeli waz bedzie mial sie wyslizgnac to i tak to zrobi czy beda opaski czy nie. sila scisku tych opasek na wezach jest pewnie znikoma. ;)

a ukladzik ogolnie OK ;)

pozdro

a tak na marginesie, uwazam ze WC coraz bardziej traci swoja magie z tego wzgledu ze wystarczy teraz wylozyc kase i poskladac wszystko do kupy. zero wkladu wlasnej pracy, szkoda. a kiedys patrzalo sie tylko na coraz to nowsze pomysly i samodzielnie wykonywane bloki i inne [ciach!]ly, ale coz, nie wszyscy maja odp umiejetnosci i narzedzia, albo i czas.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem po co niektorzy daja te opaski na weze, przeciez to nic nie daje, jezeli waz bedzie mial sie wyslizgnac to i tak to zrobi czy beda opaski czy nie. sila scisku tych opasek na wezach jest pewnie znikoma. ;)

a ukladzik ogolnie OK ;)

pozdro

a tak na marginesie, uwazam ze WC coraz bardziej traci swoja magie z tego wzgledu ze wystarczy teraz wylozyc kase i poskladac wszystko do kupy. zero wkladu wlasnej pracy, szkoda. a kiedys patrzalo sie tylko na coraz to nowsze pomysly i samodzielnie wykonywane bloki i inne [ciach!]ly, ale coz, nie wszyscy maja odp umiejetnosci i narzedzia, albo i czas.

Teraz WC to już nie jest eXtreme. To nie jest nic nadzwyczajnego ( popatrzcie :arrow: nawet DaRoN się za to zabrał, ma już dwie nagrzewnice!) Części są coraz tańsze, bloki robi już dużo osób, są wydajne i wogóle.

I potencjalny Kowalski już może sobie takie złożyć.

 

Sector:

Good Job, ładnie wszystko jest ułożone. Długo zajęło Ci odpowietrzanie układu? Jak się Hydor sprawuje niezatopiony tylko na gąbce?

I jeszcez jedno. Jak go odpalasz. Masz synchronizator czy listwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz WC to już nie jest eXtreme. To nie jest nic nadzwyczajnego ( popatrzcie :arrow: nawet DaRoN się za to zabrał, ma już dwie nagrzewnice!) Części są coraz tańsze, bloki robi już dużo osób, są wydajne i wogóle.

I potencjalny Kowalski już może sobie takie złożyć.

 

Sector:

Good Job, ładnie wszystko jest ułożone. Długo zajęło Ci odpowietrzanie układu? Jak się Hydor sprawuje niezatopiony tylko na gąbce?

I jeszcez jedno. Jak go odpalasz. Masz synchronizator czy listwa?

Odpowietrzenie poprzez takie ulozenie trojnika jest szybkie... (jakis 1 dzien bez zbytnich ingerencji) (tylko na poczatku)

 

Zalaczanie mam poprzez synchronizator... widac go na tej fotce :) (ten bialy) Fotka bo listwaz komputera jest przykrecona do blatu od biurka (patrz kolo myszki) :]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko kibel ... z tym opaskami to rzeczwiście Sector lekko przesadził. Ja bym ich w ogole nie zakładał ale to szczegół.

Dosyć porządnie ... oczywiscie w tak małej budzie truno zadbać o specjalny porządek, ale i tak wygląda to całkiem przyzwoicie.

 

P.S: Te starsze Cuby to fajnie wyglądają na procku. :)

Pozdro

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik spoko ale tempy kiepskie. Przy tym procku co masz powinno być mniej.

 

Ja na swoim Bartonie i 2600Mhz mam tyle samo przy temperaturze w mieszkaniu rzędu 24-25 stopni, ale ja daję 2 volty i mam gorszy bloczek oraz chłodnicę na 2 fandery.

 

Poza tym wiatraki mielą cały czas to samo powietrze, lepiej by było przytwierdzić ją z boku na dystansach.

 

Popracuj nad tempami.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układzik spoko ale tempy kiepskie. Przy tym procku co masz powinno być mniej.

 

Ja na swoim Bartonie i 2600Mhz mam tyle samo przy temperaturze w mieszkaniu rzędu 24-25 stopni, ale ja daję 2 volty i mam chłodnicę na 2 fandery.

 

Popracuj nad tempami.

Płyta płycie nie równa .... każda podaje co innego. Ważniejsza jest imho różnica miedzy temperaturami jakie ktoś miał na AC a potem na WC, niż porównywanie do innych proców na innych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...CHyba, że ktoś ma termometr cyfrowy i może sobie zmierzyć i upewnić się czy mobo nie kłamie, ale przy tej chłodniczce powinien mieć góra 42 stopnie uwzględniając to, że chłodzi jeszcze GPU i NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...CHyba, że ktoś ma termometr cyfrowy i może sobie zmierzyć i upewnić się czy mobo nie kłamie, ale przy tej chłodniczce powinien mieć góra 42 stopnie uwzględniając to, że chłodzi jeszcze GPU i NB.

No chyba że tak, ale ja bym radził dać jeden wentyl skierowany w okolice socketu, jestem święcie przekonany, że temperatura zacznie spadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje cos mi sie te tempy nie podobaja :)... ale dalem jakie sa...

 

NA Xp 2500mhz 2,13v mialem podobnie (w sumie 47 to bylo max ktory ujrzalem)...

Tu spodziewalem sie mniej :)... ale ona jakas dziwna... pokazjue 08ST C potem 35 potem 42 skacza jak szalone :)...

PS. PROC BEZ IHSA :] Jakos tam mu nie wierze... ale nie chce mi sie sprawdzacjuz nic bo i tak za tyzien gora dwa wymieniam na opka :) to wtedy najwyzej sie pobawie !

 

Co do Hydora to jest Ok tylko czasami wpada w dziwne wibracje (wystarczy wtedy go wylaczyc i wlaczyc)...

Jakasultra cicha nie jest... ale nie przeszkadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy proc i... nowe doswiadczenia...

 

Pod blok poszedl Venice 3000+... oczywiscie pierwsze co zrobilem to IHS mode OFF :)...

 

Efekty... Piekne !!!

Chyba na Sempka dalem zbyt malo pasty albo czujniki wariuja... albo nie wiem co :)...

 

2700Mhz@1,6v... sami zobaczcie jakie ladne temperatury :)... (przy okazji na nowym porcku Nf3 przeszedl samego siebie fundujac mi duzy + w szynie htt)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wiec mysle ze... teraz Wszystkie Tempy w normie :) - nie grzebalem nic przy wc tylko zmienilem procka :P

 

ah a tak ktostam pisal ze duzo mam Opasek na wezach... to tu podaje powod dllaczego tak wszedzie je laduje :):) :D :D :D

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje Wc Rev. 1.2

 

ZMIANY??

 

Wywalilem brzeczacego Hydora :mur: i zastapilem go Grundfosem 15-14B CWU. :rolleyes:

 

Co jeszcze?? takie male zmiany estetyczne... aka 2 wiatraki CoolerMaster od MILANSA - (thx :) )

 

Oraz Czujnik temperatury cieczy :D ... troszke podmodowany zeby nie zamakal w wodzie :)

 

Teraz co do pompki.. jest Świetna.. cichutka(to jest dopiero cisza)...nie wibruje tak jak moj wnerwiajacy Hydor!!! ... i nie zaobserwowałem żeby woda podniosła swoja temperature :)...

 

Do tego jeszcze lepiej sie caly uklad odpowietrza.

 

Wiatraki CoolerMasteraPuszczone na 5v wiec nic nie slychac...

 

A Czujniczek to swietna sprawa :) Teraz wiem ile moja woda przy max katowaniu moze osiagac stopni (max co widzialem to 35,6st) w poludnie przy niezlym cieple za oknem z wiatrakami na minimum :).

 

No dobra koniec gadania... popatrzcie na efekty prac...

 

Ps. Opaski zaciskowe na wezach beda :)... bo wole byc przezorny :)... a do tego mi sie podobaja!! B)

Ps2. Thx dla Misia15go za krocce!!! i mega czerwone podkladeczki :lol: :lol:

Ps3. Te 2 Molexy kolo pompki to sa tam specialnie wytawione... bo sluza mi one do podlaczania 2 wiatrakow(delty 120x120) gdy sie bawie w jakies krecenie :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

I Jak???:)... I nie smiejcie sie z tego czerwonego podswietlenia od wyswietlacza temperatury wody... poprostu innych nie bylo a chcialem zrobic sobie tanim kosztem czujniczek... a wynioslo mnie to 20zl :)

Do teraz nie moge wyjsc z podziwu jak ta pompka sie zmiescila :)...

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda estetycznie a i temperatury masz bardzo niskie... jestem pod wrażeniem ;)

DZIekuje bardzo...

 

juz minelo od tegoc zasu sporo czasu i cale WC przezylo pare modyfikacji...

 

Teraz jest calkiem inne :)...

 

W PELNEJ OKAZALOSCI MOZECIE PODZIWIAC JE NA TYM ZDJECIU :)

 

B-) B-) B-) B-) B-) :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i musiał jeszcze upchnąć ten elo-kontener na zdjęciu :D

Obudowa 10m kwadratorych z dwoma oknami wyłożona linoleum i pomalowana błękitną farbą - pastela :D

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i musiał jeszcze upchnąć ten elo-kontener na zdjęciu :D

Obudowa 10m kwadratorych z dwoma oknami wyłożona linoleum i pomalowana błękitną farbą - pastela :D

Heheh jakbym chcial upchnac cos elo... to wolalbym dorzucic to :)... co rowniez znajduje sie w mojej "obudowie 10m kwadratowych :P"

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...