Skocz do zawartości
860lacov

Lcd Vs Crt

Rekomendowane odpowiedzi

Ból oczu występujący w krótkim czasie jest związany z niewłaściwie dobranym kontrastem i jasnością. Trzeba wybrać takie wartości, żeby ekran nie świecił, tzn. wyglądał naturalnie. Jeśli jest za jasno - oczy robią się suche i szczypią, jak jest za ciemno - łzawią. Poziom bieli na monitorze powinien być mniej więcej taki jak czegoś białego w pokoju. Ja dopasowuje ustawienia do pory dnia, i jakichkolwiek problemów z oczami nie mam.

 

I żeby nie było - na LCD na fabrycznych ustawieniach, czesto ból jest mocny, i bez zmiany ustawień można szybko powiedzieć "bye bye" zdrowym oczom, co może czekać początkujących użytkowników komputera którym może sie wydawać "to chwilowe, na pewno minie".

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze standartowo ustawiony moniotr LCD powoduje bol oczu w pełni sie zgodze. Jakis miesiac temu kupiłem LG 17" i dosłownie pochwili oczy łzawiły i i nie mozna było na niego dłuzj patrzec. Dopiero bo wielu probach i kombinacjach z kolorami, jasnoscia itp udało sie go ustawic tak ze mozna na nim bez problemu pracowac. Osobiscie lepiej mi sie pracuje na LCD jaki na tej 17 jak i przy laptopie. Jak np właczyłem gre na LCD i na CRT i ustawiłem obok siebie, to mozna gołym okiem zauwazyc bardzo duza roznice na korzysc LCD (oczywiscie pomijam smuzenie) jesli chodzi o jakosc obrazu i jego wyrazistosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właczyłem gre na LCD i na CRT i ustawiłem obok siebie, to mozna gołym okiem zauwazyc bardzo duza roznice na korzysc LCD jesli chodzi o jakosc obrazu i jego wyrazistosc.

Jaki CRT? Może np. jakiś nowy Samsung z serii MB który ma obraz jak żyleta ? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo to jest tez tak ze modele LCD fabrycznie maja poustawiane wysokie parametry lacznie z wysokim kontrastem zeby po podlaczeniu w hipermarkecie sciagal wzrok klienta, kiedys taka teorie przeczytalem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...