Skocz do zawartości
kubiok

Mp3 Na Komórke Tzn?

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko? w jakim programie mam skompresować muze mp3 tak aby zajeła mi parenaście kilobajtów?

 

a tak apropo to chcę wrzucić muze mp3 na komórke a to że przecietny utwór zajmuje około 3-5 mb to fakt!!!

 

także za duzo bym nie wrzucił, może 4 utwory?

 

 

proszę o pomoc?

 

 

wielkie dzieki!!!

 

 

pozdrawiam wszystkich odwiedzających !!!!

 

dzinks za odp !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze mp3 to jest skompresowane wav ale zawsze mozesz zmniejszyc czestotliwosc próbkowania dzwięku (chyba tak to sie nazywa), standardowa mp3-ka ma oklo 128kbps, jezeli zbyt szczegolnie nie zalezy ci na jkosci dzwieku mozesz zmienic na np. 64kbps, bedzie wtedy mniej zajmowała ale stracisz na jakosci. Popróbuj i znajdz kompromis pomiedzy jakościa dzwięku a pojemnościa pliku.

Co do programu, nawet Winamp pozwala na to, jeżeli nie to AudioGrabber i tego rodzaju grabbery pozwolą ci na to.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy Ze musze skonwertowac do pliku wav i to wzstarczy

w Nero Wave Editor mozesz sobie zanizyc jakosc mp3 do malych rozmiarow, np ja plyte z 15 utworami skompresowalem do okolo 20MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubiok

to znaczy Ze musze skonwertowac do pliku wav i to wzstarczy

NIE !!!!!! Wtedy tyklo rozkompresujesz plik do rozmiaru około 40mb !! Musisz rozkompresować do wava a pozniej jeszcze raz skonwertować do mp3 tylko z niższym kbps, albo od razu przerobić mp3 z 128kbps na mp3 64kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz tez sprobowac formatu amr

Jak ustawisz konwerter to na telefonie nie powinno slychac roznicy miedzy amr a mp3 (o niskim bitrate). A roznica w wielkosci bedzie spora.

W linku podale przykladowy programik. Napewno sa lepsze :wink:

Edytowane przez S0n1c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ripowania, kompresji o dekompresji mp3/wav/audio świetnie nadaje się darmowy CD Ex. Do znalezienia w sieci - jest chyba nawet polska wersja językowa. Zalety to kompresja: audio->mp3 (bez pośrednictwa wav) oraz mp3->mp3 (zmniejszenie jakości).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez zaoszczedzic kompresujac do mp3pro. W efekcie utworek bedzie 2 razy mniejszy a jakosc podobna.

Utworek bedzie 2 razy mniejszy i jakosc podobna jak telefon ma dekoder mp3pro.

Jesli jej nie ma to moze sobie ustawic zykla mp3 na 22KHz, efekt bedzie identyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

goldwave + cdex (lub inny enkoder ktorym obnizysz bitrate itp)

Mozna jeszcze przerobic na acc ale nie kazdy telefon to obsluzy mp3 o prawie takiej samej jakosci zajmuje o jakies 900 kB mniej albo przerobic mp3 ze zmiennym bitrate o sredniej 94kbit/s jkaosc w zasadzie taka jak 128 kbit/s ale waga mniejsza, a do konwersji wystarczy nawet winamp przeciez ma on wtyczke disk-writer i tam sobi mozna ustawic co sie chce, obsluguje formaty ktore sa zainstlaowane w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utworek bedzie 2 razy mniejszy i jakosc podobna jak telefon ma dekoder mp3pro.

Jesli jej nie ma to moze sobie ustawic zykla mp3 na 22KHz, efekt bedzie identyczny.

Nie spotkalem jeszcze telefonu, ktory by takiej mp3ki nie odtworzyl. Nawet stary SL45i bez problemow sobie z tym radzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie sobie przerabiam mp3, żeby mi weszło ich więcej do telefonu. Standardowo mp3 mają 128kb/s, 192kb/s, a niekiedy jeszcze więcej. Z głośniczka wbudowanego w telefon dużo nie usłyszysz. Co innego jak podłączysz słuchawki. Wtedy przy wgraniu normalnej mp3 słyszysz ją jak w odtwarzaczu. Jednak wiadomo, że telefony mają ograniczoną pamięć. Ja mp3 przerabiam na 64kb/s. Używam to tego celu programu: dBpowerAMP Music Converter. Mp3 (ok.3 min) zajmuje po tym jakieś 1,3-1,5mb), dłuższe trochę więcej. Jakość głosu jest minimalnie gorsza, ale bardzo tego nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak ograniczoną pamięć? Te strasze tak, ale nowe z 4GB pamięci zew. to nie wiem czy ogranicza kogokolwiek :) Polecam jakąś odmiane amr tylko nie wiem jak Ona sie nazywala, efekt świetny a zamuje malutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem telefon Sony Ericsson K700i. Posiadam do niego kabel USB ale niestety nie dostałem do niego oprogramowania. Prosiłbym o linki na stronki z jakims fajnym orogramowaniem, które pozwoliłoby na wrzucenie MP3 i innych bajerów na telefon.

Z góry dziękuje i pozdrawam !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam z lektury instrukcji do SE D750 to telefon i tak nie przetworzy pliku o częstotliwości próbkowania lepszej niż 16 kHz (tzn odtworzy go ale różnicy nie będzie) jeżeli by zmniejszyć do tych 16 kHz to bitrate sporo sie zmniejszy. Sam przymierzam sie przerabiania swoich mp3 właśnie na ten telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam, że nie każdego stać na telefon z 4GB pamięci. Można nawet całą mp3 przerobić, żeby miała ok. 450kb, ale jakość jest strasznie zła. Nie da się słuchać. Z własnych doświadczeń dodam, że do telefonu mp3 musi mieć co najmniej 64kb/s. i z głośniczka wbudowanego w telefon cudów się nie usłyszy. Trzeba ich słuchać za pomocą słuchawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...