Skocz do zawartości
Spider@[PL]

[b]Problem z dyskiem Seagate BIV 60GB!!!! POMOCY[/b]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem z dyskiem Seagate BIV 60GB. W czasie dzialania zatrzymuje się czy cos takiego :( . Komputer się zawiesza i nic się nie da zrobic. Lampka dysku swieci się caly czas a dysk co chwile się rozkreca i zwalnia(slychac) , prubuje cos czytac i przestaje. Pomozcie nie wiem co to może być. Sprawdzalem nie ma zadnych badow. A nie mogę go zaniesc do servisu bo musze najpierw zgrac wszystko z niego na inny. Pomocy

Pozdrawiam Spider :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy ftyczka jest dobrze dociśnięta (ta od prądu) do dysku i kable lekko podociskaj do ftyczek. Ja tak też niedawno miałem. Myślałem że dysk mi pada ale teraz jest już O.K.

 

Pozdrawiam

Punek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable podopychalem ale wydaje sie ze byly ok . Kabelek IDE jest nowiutki mam na nim jeszcze jeden dysk tez Seagate BIV 20GB a on dziala i nic sie z nim nie dzieje. Dzieki zobaczymy jak sie dalej bedzie sypal to go chyba zareklamuje.

Pozdrawiam Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zasilacz , powiedz czy te zatrzymanie jest w okreslonym momencie, np jak dysk mocno pracuje ?? . Kolejna sprawa sciagnij Speedfana albo jakis inny program ktory pokaze odczyty ze SMARTA .

I najwazniejsze dysk mi wyglada na wymiane , zrob Backup danych jak najszybciej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Witam. Mam pewien problem z dyskiem Seagate BIV 60GB. W czasie dzialania zatrzymuje się czy cos takiego :(  . Komputer się zawiesza i nic się nie da zrobic. Lampka dysku swieci się caly czas a dysk co chwile się rozkreca i zwalnia(slychac) , prubuje cos czytac i przestaje. Pomozcie nie wiem co to może być. Sprawdzalem nie ma zadnych badow. A nie mogę go zaniesc do servisu bo musze najpierw zgrac wszystko z niego na inny. Pomocy    

Pozdrawiam Spider  :)

 

Mialem dokladnie to samo...po czesci dysk padl zapewne przez zasilke gdzie napiecie na 5V spadalo nawet do 4.6. Dysk oddalem i mam teraz barace 5 60 .Mysle ze nic nie wymyslisz, raz sprawdz jakie masz napiecia to w przypadku baracud ma znaczenie ale mysle ze czeka cie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem napiecie i co sie okazalo tam gdzie jest +5V jest 4,919 a gdzie jest -5V jest -5,413 ale dopiero wariuje gdy cos robie(dyski cos czytaja lub zapisuja) to w -5V jest -5,753 i wlancza sie alarm. Jak myslicie dysk jest do wymiany i na to wyglada ze zasilacz tez... :(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie masz raczej ok. Sprawdź jeszcze taśme, bo to, że jeden dyskj na niej działa dobrze, nie znaczy, że taśma jest ok. Albo weź ten dysk i sprawdź u kumpla. Póki co- BACKUP i to szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Sprawdzilem napiecie i co sie okazalo tam gdzie jest   +5V  jest 4,919    a   gdzie jest   -5V jest -5,413      ale dopiero wariuje gdy cos robie(dyski cos czytaja lub zapisuja) to w    -5V jest -5,753    i wlancza sie alarm. Jak myslicie dysk jest do wymiany i na to wyglada ze zasilacz tez...  :(((

Po pierwsze to powiedz co masz za zasilacz( moze on ie wyrabia ) , po drugie skoki napiecia dla dyskow sa najbardziej niebezpieczne ( a jeszcze dla Barracudy to juz wogule ) . I powiedz czy te stopy masz przy obciazeniu , bo jezeli tak to ewidentnie dysk wylacza elektronike zeby sie nie zjarac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Witam. Mam pewien problem z dyskiem Seagate BIV 60GB. W czasie dzialania zatrzymuje się czy cos takiego :(  . Komputer się zawiesza i nic się nie da zrobic. Lampka dysku swieci się caly czas a dysk co chwile się rozkreca i zwalnia(slychac) , prubuje cos czytac i przestaje. Pomozcie nie wiem co to może być. Sprawdzalem nie ma zadnych badow. A nie mogę go zaniesc do servisu bo musze najpierw zgrac wszystko z niego na inny. Pomocy    

Pozdrawiam Spider  :)

kURDE NIE WIEDZIALEM ZE KTOS MA TAKI SAM PROBLEM JAK JA(upss klawisz) Ja mam bardzo podobnie kiedy wkladam dyskietke lub kiedy chce odzczytac to wtedy mam opisany problem.Wydaje mi sie ze to problem stacji dyskietek.Kiedy odczytujesz stacja pobiera za duzo pradu (spada 5volt) i dysk sie kaszani (bad sektory mi wyskakuja a po formacie znikaja) Wiec przepiolem dysk do drugiej tasiemki od zasilki tak zeby byla sama zasilana, a stacje do cedesu (zasilka Rubikom 300W). Na razie problem nie wystepuje (okolo 1,5 miecha).Co do tasmy IDE to nie jest jej problem bo jak podlaczylem pod RAID'a to tez tak bylo tylko nie zawieszal windy(ale reset i tak mu dawalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to powiedz co masz za zasilacz( moze on ie wyrabia ) , po drugie skoki napiecia dla dyskow sa najbardziej niebezpieczne ( a jeszcze dla Barracudy to juz wogule ) . I powiedz czy te stopy masz przy obciazeniu , bo jezeli tak to ewidentnie dysk wylacza elektronike zeby sie nie zjarac .

 

Stopy sa roznie czasami przy ogladaniu filmu, graniu ale ostatnio nawet jak pisalem w Wordzie. Co do zasilacza to nie ma producenta jest tylko model LC-235ATX 235W, kupiony wraz z obudowa. A mozliwe jest to przez wiatraczki. Do kabla zasilajacego ten dysk mam podpiete 2 wiatraki takie jak z zasilacza.

Dzieki Spider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...