Skocz do zawartości
Arctica

Nowy Zakup.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę sprezentować sobie nowy sprzęt, przeglądając sklepy internetowe doznałam szoku… od AMD 1700+ XP który teraz mi powoli miele, wysyp technologiczny jest ogromny. Zardzewiałam i nie mam zielonego pojęcia co wybrać. Mam 3100zł w kieszeni, potrzebuję komputera ‘funkcjonalnego’, który dobrze by sobie radził we wszystkim taki ‘wyższy średniaczek’. Zależy mi na ciszy, czyli chłodzenie pasywne. Wiatraki na płycie i karcie grafiki po kilku miesiącach doprowadzą mnie do furii. Może podam jeden przykład, a Wy w miarę możliwości zredagujecie mój wybór, krytyki się nie boję :>

 

Więc:

AMD Athlon 64 3500+ BOX 939 Venicce

Asus A8R-MVP ATI Xpress 200 RD480 CrossFire albo Gigabyte GA-K8N PRO-SLI

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2

Seagate 200 GB Barracuda 7200.9 8MB, ATA/100

Chieftec BH-02B-B-SL - 400W

GeForce 6600GT MSI Heat Pipe 256MB 128-bit TV/DVI PCIE

 

Wydaje mi się, że przekroczyłam budżet 3100zł. Na obudowie mogłabym zaoszczędzić, ale mam już dosyć tych pseudo kartonów czyli raz a porządnie. Wiatrak procesora zapewne od razu do wymiany jakieś sugestie ? Z góry dziękuję.

 

--

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk możesz brać Seagate 160GB 7200.9, bo ma 1 talerz i jest szybszy. jak mabyć większy, to samsung 250GB Sata II.

Płytę brałbym tego Asusa.

Chłodzenie na procesor: Arctic Freezer 64 Pro za 60 zł.

Athlon 3500+ się średnio opłaca. 3200+ jest dużo tańszy i niewiele wolniejszy, zawsze można podkręcić. Jak już to dopłać do 3700+ San Diego, ma 1MB L2 (jak nie to 3000+/3200+ i kręcić).

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego

Epox 9NPA+ Ultra

DDR 2x512MB PC3200 400MHz Patriot KH PSD1G400KH

Karta GeForce 7600GT Leadtek 256MB HDTV PX7600GT-TD256

[sATA2]Samsung 200GB

AC Freezer 64 Pro (na cpu)

Buda Chiefteca

I w 3100zł się zmieścisz (ceny z www.apollo.pl)

I jeszcze jakieś chłodzenie na gpu bo seryjne jest głośne (np. Pentagram XC-80Cu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego

Epox 9NPA+ Ultra

DDR 2x512MB PC3200 400MHz Patriot KH PSD1G400KH

Karta GeForce 7600GT Leadtek 256MB HDTV PX7600GT-TD256

[sATA2]Samsung 200GB

AC Freezer 64 Pro (na cpu)

Buda Chiefteca

I w 3100zł się zmieścisz (ceny z www.apollo.pl)

I jeszcze jakieś chłodzenie na gpu bo seryjne jest głośne (np. Pentagram XC-80Cu)

Owszem, zmieszczę się, ale jak już wspomniałam zależy mi na ciszy... nie mam zamiaru myśleć o zmianie wiatraków po kilku miesiącach. WDK trafił w mój gust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, zmieszczę się, ale jak już wspomniałam zależy mi na ciszy... nie mam zamiaru myśleć o zmianie wiatraków po kilku miesiącach.

To pomyśl od razu ;) Kup grafe i chłodzenie i sobie zmień. Ta karta połknie Twojego 6600GT ;)

 

No nie wiem jak Ty ale ja uważam, że wybieranie sprzętu ze względu na głośność to nieporozumienie... wiatraki zawsze możesz zmienić za nie wielkie pieniądze a jak jakaś gra Ci zacznie skakać to trzeba bedzie znowu kupe kasy wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.potrzebuje pomocy...chce kupic jakas karte tv zewnetrzna aby nie rozkrecac kompa i nie wiem co wybrac.chce cos przystepnego w cenie i jakosciowo nie koniecznie najlepsze ale zeby dzialalo w sam raz...pozdrawiam i prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego

Epox 9NPA+ Ultra

DDR 2x512MB PC3200 400MHz Patriot KH PSD1G400KH

Karta GeForce 7600GT Leadtek 256MB HDTV PX7600GT-TD256

[sATA2]Samsung 200GB

AC Freezer 64 Pro (na cpu)

Buda Chiefteca

I w 3100zł się zmieścisz (ceny z www.apollo.pl)

I jeszcze jakieś chłodzenie na gpu bo seryjne jest głośne (np. Pentagram XC-80Cu)

Popieram ten zestaw, tylko ze teraz dostanie Epoxa graniczy praktycznie z cudem, tak wiec on chyba odpada. No i dysk wziałbym seagate 160gb 7200.9 albo samsunga p120 250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu odpowiadać na propozycje w ciągu dnia... sorrka. :> Ok więc z tych propozycji konfiguracja wygląda następująco:

 

AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego + Arctic Freezer 64 Pro 'nie 60 zł, a 80 zł wg. apollo.pl

Asus A8R-MVP ATI Xpress 200 RD480 CrossFire

Samsung 250GB Sata II

GeForce 7600GT Leadtek 256MB HDTV PX7600GT-TD256 + Pentagram XC-80Cu

DDR 2x512MB PC3200 400MHz Patriot KH PSD1G400KH

Obudowa + zasilacz Chieftec BH-02B-B-SL - 400W

 

Poczytałam sobie trochę to forum... Zasilacz wydaje się być dobry, nie jest to Tagan czy Fortron "tak zachwalany przez innych userów' ale powinien pociągnąć tą konfigurację.

 

--

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować pł. gł. wspierającą technologie CrossFire i do tego karte nvidii? Lepiej kup jakiegoś Radeonka na tą płyte a w przyszlosci dolozysz sobie następnego :) Jesli chodzi o ciszę to ten samsung będzie odpowiedni, zakupilem niedawno wersje 200Gb i jestem mile zaskoczony :) Zaslike bierz Fortrona 350 THA z allegro za 82 zł + przesyłka, mam takiego i jest niesamowicie cichy, a do tego mocna linia 12 V, polecam. Podro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2066591[/snapback]

Po co kupować pł. gł. wspierającą technologie CrossFire i do tego karte nvidii? Lepiej kup jakiegoś Radeonka na tą płyte a w przyszlosci dolozysz sobie następnego :) Jesli chodzi o ciszę to ten samsung będzie odpowiedni, zakupilem niedawno wersje 200Gb i jestem mile zaskoczony :) Zaslike bierz Fortrona 350 THA z allegro za 82 zł + przesyłka, mam takiego i jest niesamowicie cichy, a do tego mocna linia 12 V, polecam. Podro

Nie doczytałam się innych propozycji pł. gł. poza Epoxem którego cytując 'pewnie nie znajdę' :> Mile widziane propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cisza taaak :) ale patrząc teraz na ceny może warto dodać te 100 zł na TAGAN 430 U15 za prawie 320zł. Uhm... jakby nie wybrać jest mały niedosyt. Przy takim nastawieniu do sprawy zaczynam się załamywać. Za dużo tego. :> Mam potężne zaległości.

Tagany U15 nie są takie ciche, jak dawne U01, a nawet obecne U01 są wyposażone w inne wentylatory, niż dawniej.

jeśli wydawać tyle kasy na zasilacz, to ten.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tagany U15 nie są takie ciche, jak dawne U01, a nawet obecne U01 są wyposażone w inne wentylatory, niż dawniej.

jeśli wydawać tyle kasy na zasilacz, to ten.

Jestem już w stanie odstąpić od ciszy, aby mieć pewność... O Seasonic nie wiem nic, pobieżnie czytałam grupę, ale nawet losowo nie natrafiłam na te zasilacze... dajesz gwarancję jego niezawodności ? :> Pytam bo naprawdę jestem zacofana, aż wstyd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO seasonic`ki są lepsze od tagenów, fortonów, chieftec`ów itd. ;)

 

gwarancje to dostaniesz w sklepie 36`cio miesięczną ;)

Co mi po tej gwarancji jak spali mi pł. gł. często + procek. Dlatego pytam... nie znam się. Zachwalane na tym forum są dwie firmy Tagan i Fortron jeśli tak to WDK nie było pytania :)

 

--

Pozdrawiam.

Edytowane przez Arctica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego configu to właściwie wystarczy Neotec maximus 380W czy Tagan TG380-U01.

Co do seasonika, to jest to taka czołówka, jak topower i tagan, mają sprawność ponad 80%.

 

proponowałem kupno osobno zasilacza i obudowy, bo po prostu chiefteci nie są takie dobre, jak te od sirteca dawniej, a fortrony można dostać jedynie na allegro z krótką gwarancją.

 

Najlepiej zajrzyj do działu' obudowy i zasilacze' i poczytaj trochę tematów, a dowiesz się więcej.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponowałem kupno osobno zasilacza i obudowy, bo po prostu chiefteci nie są takie dobre, jak te od sirteca dawniej, a fortrony można dostać jedynie na allegro z krótką gwarancją.

Zdecydowałam się na obudowę Chieftec + zasilacz Seasonic S12 430W. Czyli to co wyżej + "jeszcze problem z płyta główną." Epox proponowany -- nie do zdobycia. Asus 'po co' :> jestem za Tym Asusem, ale może coś jeszcze poradzicie...

 

--

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być też Asus A8N-E + zalman NB47J- tak wyjdzie taniej lub gigabyte K8NF-9 Ultra, ale u gigabyte raczej nici z podkręcania, kapryśna wtedy się robi czasami, zależy od egzemplarza. A ja bym spróbował tego Asusa na RD480, mimo że ma Crossfire, to zostały 3 porty pci, a ten drugi pci-e x16 nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zrobiłam sobie turne po sklepikach w moim mieście… wniosek jeden: zmarnowany czas.

Do wyceny przedstawiałam zestaw przez Was sugerowany (oceniano go jako nietypowy ) co od razu nasuwały się wątpliwości w ich kompetencje. Więc:

 

AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego

Epox EP-9NPA+ Ultra / nVidia nForce4 Ultra

DDR 2x512MB PC3200 400MHz Patriot KH PSD1G400KH

Karta GeForce 7600GT Leadtek 256MB HDTV PX7600GT-TD256

[sATA2]Samsung 250GB

AC Freezer 64 Pro (cpu)

Pentagram XC-80Cu (gpu)

Chieftec BH-02B-B-SL - 400W

 

Ich propozycja:

(Nie mają wyżej wymienionych komponentów – tłumaczą brakami w hurtowni)

AMD Athlon 64 3700+ BOX Sandiego

Asus A8N-E nForce4 ULTRA

Geil ddr pc400 dual 2x512 CL 2,5

MSI GeForce 7600GT 256MB DDR3/TVI/DVI PCI-E

(reszta jak wyżej)

 

Ceny wyższe średnio o 30-50 zł. Może warto zamówić np. na Apollo.pl albo znak.pl Tylko czy nie jest to w jakimś sensie ryzyko. Wolałabym mieć kogoś pod ręką w razie czego.

 

--

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Bierz zestaw pierwszy z zasilaczem tagana 380W albo huntkey 350W, i to bym zmienił tylko, no i może jeszcze grafa na msi, galaxy, asus (kolejność przypadkowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydoanie zestaw pierwszy.

Tylko zasilacz zmień na NeoTEC'a Maximus 380W.

Zasilacz hmm... wybiorę któregoś z tych: Tagan 420W -- TG420 U01 v2 299zł albo SeaSonic S12 - 430W 329zł "tak na zapas"

Teraz kwestia płyty, EPOX odpada jak już kolega wyżej wspomniał ciężko dostępny, a szczególnie w moim miasteczku. Zakupy via internet hmm... mogłabym się skusić, ale... co sądzicie o tej płycie --- Asus A8N-SLI Premium (nVidia nForce4 SLI) [DDR, 2xPCI-E, FW cholernie droga, ale w przyszłości po spadku cen chętnie przesiądę się na dwurdzeniowca AMD. Po kieszeni dostanę, czyli te 3100 zł przekroczę z obudową i zasilaczem do 3600zł. Trudno. Proszę o opinie na temat tej płyty. Dziękuję.

 

--

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...