Skocz do zawartości
wamak

Ddr 2gb Ecc W 1 Module Rejestrowane

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w tytule, pojawiły sie tanie moduły 2GB ECC, jakbym to kupił i sprzedał to co mam, wyszedłbym na zero, ale z 512MB więcej w kompie.

Moduły 1GB ECC to wiem na pewno, że działają na mojej płycie, ale 2GB? W instrukcji płyty pisze, że maks. 3GB, ale nic nie pisze ile maks. w 1 module.

Płyta na NF4-4x s. 754.

 

Ze strony procesora chyba nie ma przeszkód:

Wiele płyt głównych dla procesorów AMD Sempron™ obsługuje obecnie modułów pamięci o następujących właściwościach:	* niebuforowane moduły pamięci typu PC1600, PC2100, PC2700 & PC3200.	* 184-stykowe moduły pamięci DDR typu DIMM, zasilane napięciem 2,5 V.	* 64-bitową magistralę pamięci DDR.	* moduły pomięci o pojemności 64, 128, 256, 512 MB, 1, 2 i 4-GB.	* Moduły DIMM produkowane przez największych producentów DRAM.

Na stronie Gigabyte i Nvidii nic nie znalazłem.

 

te o które mi chodzi są 'low profile registered' i nic nie ma o tym, że są niebuforowane.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduły 1GB ECC to wiem na pewno

sory ale skąd masz takie rewelacyjne info? Ja własnie przed chwilą dostałem mejla od gigabyte z odpowiedzią ze zadna plytka na s754 nei obsluguje pamieci ecc.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale skąd masz takie rewelacyjne info? Ja własnie przed chwilą dostałem mejla od gigabyte z odpowiedzią ze zadna plytka na s754 nei obsluguje pamieci ecc.... :?

Na NF4 obsługuje, nawet mam odpowiednie opcje w biosie dot. tego.

Proszę dowód: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=189368

 

Z 2GB jednak nie będę ryzykować, skoro są 3 banki i maksymalnie 3GB, to wychodzi 1GB na bank.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...