Skocz do zawartości
jonzi

Edytor Grafiki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję darmowego, prostego w użyciu i w języku polskim programu w którym będę mógł zmieniać rozmiar obrazów (głównie o to mi chodzi). Darmowy rozumiem przez to że nie tylko do użytku domowego, ale żeby mógł też pracować w firmie. Irfanview chyba spełnia te kryteria, ale jest troszkę zbyt skomplikowany (to nie dla mnie lecz dla kogoś). Tutaj w spisie darmowych programów nic nie znalazłem. jakieś propozycje?

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem dokładnie i irfanview jest również "freeware only for personal use"... zaraz obczaje photofiltre.

 

------

No i podobnie: "For private, non commercial or educational use (including non-profit organizations) you don't need

registration. But for commercial or professional use, you need to purchase a registration key."

 

chyba jednak pozostaje resizowanie w paint...

Edytowane przez jonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj... nikt Cię nie będzie ścigał za to że zresajzujesz sobie zdjęcie za pomocą irfanview... Jak ktokolwiek Ci udowodni ze to zrobiłeś? Wydaje mi się że każdy program będzie miał takie ograniczenie (non-profit).

 

A można wiedziec jak Ty zarabiasz na resajzowaniu zdjęć? :). Jeśli dalj się boisz to napisz sobie (śćiągnij) skrypt w php który resajzuje zdjęcia, wgraj na server, wtedy nikt Ci nei powie że nielegalnie zmniejszasz zdjecia :lol:

 

Wyszukujecie sobie problemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj... nikt Cię nie będzie ścigał za to że zresajzujesz sobie zdjęcie za pomocą irfanview... Jak ktokolwiek Ci udowodni ze to zrobiłeś? Wydaje mi się że każdy program będzie miał takie ograniczenie (non-profit).

 

A można wiedziec jak Ty zarabiasz na resajzowaniu zdjęć? :). Jeśli dalj się boisz to napisz sobie (śćiągnij) skrypt w php który resajzuje zdjęcia, wgraj na server, wtedy nikt Ci nei powie że nielegalnie zmniejszasz zdjecia :lol:

 

Wyszukujecie sobie problemy...

chodzi o to że w pewnej firmie w której zajmuję się komputerami i takimi duperelami właśnie, jeden koleś potrzebuje resajzować zdjęcia do czegoś tam, no a że jest to firma to chcą mieć legalne oprogramowanie i nie chodzi o to że zarabiam na resajzowaniu, czy ktoś mi udowodni w czym one były resajzowane, tylko że w przypadku kontroli jak by był irfanview zainstalowany to lipa jest...

 

a ze skryptem w php to był jeden z pierwszych pomysłów, ale troche przekombinowany. sprawdzam teraz czy mspaint im wystarczy.

 

Rzeczywiście zadanie zadane przez pracodawcę to wyszukiwanie sobie problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest zakaz trzymania na firmowym komputere programów darmowych które nie są wykorzystywane w celach zarobkowych?

 

paint to dobre rozwiązanie... zwłaszcza z tym algorytmem resajzowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest zakaz trzymania na firmowym komputere programów darmowych które nie są wykorzystywane w celach zarobkowych?

no właśnie nie wiem dokładnie jak to się interpretuje. ale resajzowanie zdjęć sprzętu, którym handluje firma, które idą na allegro to chyba już w celach zarobkowych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesada.. w celach zarobkowych to mozan uzwyac fotoszopa do robienia reklam. Przeceiż oni nie sprzedają de facto resajzu zdjecia tylko cośtam co jest na zdjeciu... A jak w firmie poligraficiarskiej zamawiasz wizytówki to płacisz za efekt pracy w fotoszopie...

 

Poza tym przyjdzei kontrola to powiedza że resajzy robia paintem.. a irfanview ma do włąsnych potrzeb, bo woli oglądac zdjęcia tym zamiast windowsowych chłamem...

 

Z resztą nie wiem... róbta co chceta... ja bym resajzował irfanviewiórą... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy ostatecznie chcąc być w pełni legalnym bedziecie siedzieć i resajzować paintem 100 zdjęć przez 3h czy właczycie irfana i zresajzujecie tysiąc zdjęć w ciagu 2 minut :D

to już nie mój problem, ja tylko wykonuje polecenia:> poza tym jak by trzeba było dziennie tyle robić to myślę że kupiliby jakieś oprogramowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak im każesz to w paincie robić to Ci premii nie dadzą :D

a co ich to obchodzi w czym? działa tak jak powinno, jest darmowo, legalnie i po polsku, a przede wszystkim odpowiada im to. premia wręcz wskazana:> a co, paint nie jest trendy, fresh el0 pr0 zią? :>

Edytowane przez jonzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównajmy ilsoc operacji do zmiany 1 pliku...

 

pain-t : PPM / otwórz w / pain-t ... orbaz / rozciagnij pochyl / wpisanie wartości / zapisz / zamknij pain-ta = 7 czynności

 

irfan : 2klick / ctrl+r / wpisanie wartosci / S / zakmnij = 5 czynności

 

niby tylko 2 mniej, ale oszcześdność w czasie 3 krotna przynajmniej. Do tego paint umozliwia zmiane rozmiaru plików tlyko w % o ile dobrze widze... a irfan jak chcesz... :)

 

większość pracodawców preferuje rozwiazania szybkie i lepsze niż powolne, mozolne i z niedogodnościami :)

 

sgj ten paint.net jakiś dobry? Bo w tekscie nie bali się umieścić nazwy pain obok fotoszopa... "Paint.NET looks and feels similar to premium programs like Paint Shop Pro or Photoshop.". A szczerze wątpię aby to było dobre porównanie... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalnie raczej porownania nie ma, ale program jest w miare dobry. Obsługuje warstwy, dostepne są filtry(tylko trochę ich malo). Najwiekszą wadą jest obsługa tylko kilku formatow graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównajmy ilsoc operacji do zmiany 1 pliku...

 

pain-t : PPM / otwórz w / pain-t ... orbaz / rozciagnij pochyl / wpisanie wartości / zapisz / zamknij pain-ta = 7 czynności

 

irfan : 2klick / ctrl+r / wpisanie wartosci / S / zakmnij = 5 czynności

 

niby tylko 2 mniej, ale oszcześdność w czasie 3 krotna przynajmniej. Do tego paint umozliwia zmiane rozmiaru plików tlyko w % o ile dobrze widze... a irfan jak chcesz... :)

rozumiem że to taki wysublimowany żart to co napisałeś? :D :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze mozę.. dlatego napisałem jak przerobić 1 obrazek... bo w paicie musiałbym do przerobienia 10 obrazków pisać 10x więcej czynności :D.. zapomniałem dodac że irfan ma batchconverter :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...