Skocz do zawartości
tombr21

Maxdata Czy Aristo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamierzam kupić lapka i po wstępnych oględzinach zastanawiam się nad tymi dwoma modelami, z Aristo już miałem do czynienia i jest ok ale maxdata wygląda mi na lepszą cenowo a nie znam za bardzo marki. Może opisze mniejwięcej parametry i cene:

 

MAXDATA 4000A 15 AMD Sempron 2600+ (90nm 128KB L2; 1,6 GHz; 1600 MHz; 25W) pamięć ram SO-DIMM DDR 512 HDD 60GB WLAN bateria Li-Ion 2h + system XP pakiet bezpieczny notebook ubezpieczenie+oprogramowanie w cenie 2.919

 

ARISTO SMART 270 15 Celeron m processor 370 (90nm; 1MB L2; 1,50 GHz; 400 MHz) pamięć ram SO-DIMM DDR2 512 HDD 40GB WLAn bateria LI-Ion 3h bez oprogramowania w cenie 2.749

 

Szczególnie prosiłbym o opinie osoby posiadające te lapki czy są jakieś problemy itp. Choć wolne wypowiedzi też wskazane

 

Zgóry dzięki za pomoc

Edytowane przez tombr21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale wg mnie lepsza jest wydajnosc semprona niz celerona poza tym musisz napisac do czego bedziesz uzywal tego lapka. Ja sam mam podobny dylemat.

Głównie do roboty więc wilkie wymagania nie są mi potrzebne, ale maxdata wydaje mi się lepiej wyposażona od aristo porównując cenowo i sprzętowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie ciekawi dyskusja sempron vs. celeron, ale mysle ze osiagi beda porownywalne, moze sempron lepszy troche w grach, ale ja jestem za celeronem bo w tej chili to intel robi najlepsze proce mobilne

 

ps. celeron ma 1mb l2, to w sumie taki stary pentium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Aristo, co prawda troche drozszy model ale mysle ze to nie ma az tak wielkiego znaczenia.

 

O ile pamietam to jest w necie sporo recenzji modelu 270 wiec muszisz dobrze poczytac. Sempron z tego co wiem jest wydajniejszy od Celerona. Model o ktorym piszesz TU kosztuje troszke mniej, a sam swojego tam bralem wiec sprawdzone. Ostatecznie jesli potrzebujesz wydajnosci procka mozesz pomyslec o takim modelu, ale to ok 500zl wiecej

 

Jesli moge cos od siebie to mozna pomyslec o Fujitsu Amilo PRO V2030 lub

Toshiba L20-183 CeleronM-380(1.6) 512MB 60GB DVD-SM(DL) XPH w podobym przedziale cenowym.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...