Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do Was. Jesli bylo to przepraszam. Ale nie sledze tego tematu. Moj przyjaciel wlasnie zrobil sobie vmod via bios swojej 6600. Ale nic sie nie polepszylo. A programy takie jak: everest, smart doctor. Pokazuja stockowe napiecie :(

 

Prosze o pomoc w tej sprawie - co moze byc nie tak. Biosy sciagniete ze strony egieldy ( link we faqu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Was. Jesli bylo to przepraszam. Ale nie sledze tego tematu. Moj przyjaciel wlasnie zrobil sobie vmod via bios swojej 6600. Ale nic sie nie polepszylo. A programy takie jak: everest, smart doctor. Pokazuja stockowe napiecie :(

 

Prosze o pomoc w tej sprawie - co moze byc nie tak. Biosy sciagniete ze strony egieldy ( link we faqu ).

Jakiej firmy karta? PCI-E/AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak.. o mnie sie rozchodzi ;)

 

Sprawa wyglada nieciekawie ;/

 

Wgrywalem zapodane na Waszym topic'u i dwa inne z takiej fajnej stronki http://svcd1.webpark.pl/6600/ co mi pewien czlowiek linka do nie podeslal ;)

 

Od Was to jakis dziwny bios dostalem bo wersja 5.43.02.27 ktorej asus nie wypuscil ;p

Natomiast ze wspomnianej stronki jest oryginalna wersja '5.43.02.39.AS17 z tabelą napięć' ;)

 

Ja mam karte ASUS GF6600 [N6600] TD 128mb/128bit AGP wersja PCB 1.01 bios 5.43.02.61.AS03

 

Po wgraniu Waszego biosu EVEREST potwierdzil 1.4V, karta sie bardziej grzala, ale wiecej niz 480MHz isc nie kciala :(

 

Po wgraniu biosu z w/w stronki EVER gada ze 1.25V (czyli takie jak na fabrycznym biosie), a karta wykrecila sie do 500MHz, a przy 525 miala juz arty ;| Temp w normie

 

Pobawilem sie troche zmieniajac raz Wasz raz ten drugi bios ale zadne zmiany skutku nie mialy.

Zmienialem Nibitor'ze 2.9 w tabeli napiec, exact'cie i VID mode. ZADNA kombinacja nic nie dawala pozytywnego. Jedyne co sie dzialo to np. przy moich ustawieniach 1.35V na Waszym biosie karta wracala do 1.25V w EVERze..

 

Przy porownywaniu obu biosow roznic prawie nie ma oprocz w tabeli napiec wiec postanowilem ustawic bios oryginalny v39 dokladnie tak samo jak Wasz... i co? i NIC! ;/ Dalej 1.25V

 

Tak zupelnie offtopic to ciekawe ze na Waszym biosie uaktywnia sie opcja TwinView, ktorej na ASUSowym biosie mam zablokowana ;)

 

Podsumowujac:

Na waszym biosie karta sie nie kreci ale napiecie wzrasta

Na innym biosie karta sie TROSHKE podkreci ale przy stalym napieciu...

 

Wypowiedzcie sie prosze ;)

 

Czy jest jakis program oprocz EVERa ktory by pokazywal napiecie i przy okazji robil logi?

EVER niestety nie loguje napiecie na GPU NIESTETY! ;( a RT pokazuje jakies dzikie wskazania typu 1V :D:D:D

 

PS.

Co da uaktywnienie Performance Table?? Bo karta ma zapisane 3 tablice a wykorzystuje tylko 1...

 

Pozdrawiam!

 

PPS.

Marki

GPU 500/ MEM 650 temp stres gpu 65 /mem 41, idle gpu 44 / mem31 <-- wskazania EVERa i RT

zmodowalem troche chodzenie ;p

3d03 - 6968

3d05 - 3030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie jeszcze mojego problemu.

 

Obeszlo sie bez serwisu, po prostu sciagnalem jeden z wiatrakow 8cm, ten od dolu -ktorego ciezar obciazyl radiator i pod wplywem temperatury ponad 80stopni i rozgrzaniu sie pasty radiator odkleil sie od GPU co spowodowalo ogramna ilosc artefaktor oraz wieszanie sie grafiki, docisnalem tylko radiator a ten wiatrak 8cm na gorze zostawilem, temp automatycznie spadla z 57stopni do 47 (po odlaczeniu wiatraka) w stresie 54 a po podkreceniu GPU 560Mhz a pamieci 1060MHz do 57stopni przy wlaczonym Marku03 czyli wcale nie tak najgorzej...

 

Wczesniej z odklejonym radiatorem od GPU i dwoma wiatrakami temp podczas grania dochodzila do 76-78stopni powyzej 80 stopni zaczynaly sie arty i musialem obnizac standardowe zegary... Aktualnie temp jest nizsza niz wczesniej jak jeszcze wszystko bylo OK... Licze na to ze moze teraz uzyskam lepsze wyniki O/C dzieki nizszej temp...

 

Pozdrawiam i bardzo dziekuje za pomoc...

 

PS. Niestety nie sprawdzilo sie to ze bede mogl mocniej podkrecic skoro mam nizsza temperaturkę :(

Udalo mi sie wyciagnac z 500/900Mhz @ 570/1090Mhz bez artefaktow dzieku czemu uzyskalem 8127markow w 03 natomiast w 2005 3383markow...

 

oto link do ORB-a: 3DMark2003 3DMark2005

Nie wiem czemu tylko w statystyce pokazuje ze GPU jest ustawione na 300MHz...

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dziwne ale juz nie wazne poniewaz zresetowalem wszystkie ustawienia RivaTuner i ustawilem wszystko na nowo i juz jest normalnie w 2003 takze pokazuje poprawna czestotliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam. Zastosowalem sie do htego tematu i mnie zdziwilo. Ustawilem pamiatki na 1260 i gpu 590. I puszczam 3dmarka03 i wynik 6000<wow>. Puscilem jeszcze raz i odrazu zapuscilem monitor i co sie okazuja gdy powinien wlaczyc sie tryb 3d on caly czas trzyma 2d dopiero po zresetowaniu sterownika goli wszystko ok. Co jest ??

 

Male sprostowanie. Po jeszcze jednej probie wogule mi trybu 3d nie zapuszcza.

Edytowane przez h2opolomatti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte Asus GF 6600 128 MB. Nie wiem dlaczego ale uciekło mi menu tam gdzie można podkręcić grafikę (2 suwaki, jeden dla rdzenia a drugi dla pamięci). Wcześniej wchodziłem do niego przez: ekran/właściwości/ustawienia/zaawansowane/geforce6600 no i tam z boku panelu w polu nawigacji powinno być coś o ręcznym przetaktowaniu karty a teraz tego nie ma. Możecie mi pomóc w znalezieniu tego menu do podkręcania. Aha zmieniłem sterowniki do grafiki. Wcześniej miałem sterowniki asusa z grudnia 2005 a teraz mam od niedawna ForceWare 84.21.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym sobie zakupić jakiegos gf 6600 gt... jest dosc szeroki wybor: galaxy, asus, winfast itp. Co polecicie tzn. jaka marka. Na wstepie powiem ze na chlodzenie i tak zaloze prawdopodobnie zlmanka allcu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte Asus GF 6600 128 MB. Nie wiem dlaczego ale uciekło mi menu tam gdzie można podkręcić grafikę (2 suwaki, jeden dla rdzenia a drugi dla pamięci). Wcześniej wchodziłem do niego przez: ekran/właściwości/ustawienia/zaawansowane/geforce6600 no i tam z boku panelu w polu nawigacji powinno być coś o ręcznym przetaktowaniu karty a teraz tego nie ma. Możecie mi pomóc w znalezieniu tego menu do podkręcania. Aha zmieniłem sterowniki do grafiki. Wcześniej miałem sterowniki asusa z grudnia 2005 a teraz mam od niedawna ForceWare 84.21.

Coolbits z guru3d.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam. Zastosowalem sie do htego tematu i mnie zdziwilo. Ustawilem pamiatki na 1260 i gpu 590. I puszczam 3dmarka03 i wynik 6000<wow>. Puscilem jeszcze raz i odrazu zapuscilem monitor i co sie okazuja gdy powinien wlaczyc sie tryb 3d on caly czas trzyma 2d dopiero po zresetowaniu sterownika goli wszystko ok. Co jest ??

 

Male sprostowanie. Po jeszcze jednej probie wogule mi trybu 3d nie zapuszcza.

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zmiana sterow moze pomoc przy podkrecaniu, tzn. czy mozna wiecej wycisnac zmieniajac stery lub np aktualizujac bios na nowszy lub jakis inny??? Poniewaz uwazam ze moja grafa nie kreci sie najlepiej a moze udalo by mi sie wycisnac wiecej :P oraz czy lepiej krecic grafe przy wylaczonej opcji w biosie FAST WRITE czy lepiej miec ja wlaczona????

Edytowane przez Szpakos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Witam. Zastosowalem sie do htego tematu i mnie zdziwilo. Ustawilem pamiatki na 1260 i gpu 590. I puszczam 3dmarka03 i wynik 6000<wow>. Puscilem jeszcze raz i odrazu zapuscilem monitor i co sie okazuja gdy powinien wlaczyc sie tryb 3d on caly czas trzyma 2d dopiero po zresetowaniu sterownika goli wszystko ok. Co jest ??

 

Male sprostowanie. Po jeszcze jednej probie wogule mi trybu 3d nie zapuszcza.

Czy ktoś mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Wrzuć tu screen`a z zakłdką.

Sprobowalem jeszcze raz i ozylo nagle dzieki za fatyge i przepraszam. A tak swoja droga dlaczego tak sie stalo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobowalem jeszcze raz i ozylo nagle dzieki za fatyge i przepraszam. A tak swoja droga dlaczego tak sie stalo ?

Zeby sie dowiedziec trzebaby chyba caly czas siedziec obok ciebie jak kombinowales ;]

A tak powaznie to przyczyn moze byc wiele- od sterownika, poprzez system az po karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie. Mianowicie czy po zmianie chłodzenia moge iśc z kartą wogule do serwisu czy jak to jest?? Chłodzenie zmienione juz, karta z Proline. A i jeszcze mam v-mody przylutowane oczywicie bym je odlutowal przed wizytą w serwisie. Karta jak w podpisie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie głupie pytanie. Mianowicie czy po zmianie chłodzenia moge iśc z kartą wogule do serwisu czy jak to jest?? Chłodzenie zmienione juz, karta z Proline. A i jeszcze mam v-mody przylutowane oczywicie bym je odlutowal przed wizytą w serwisie. Karta jak w podpisie. :)

musisz mieć standardowy wentylator

 

P.S. może ktoś sie skusi na taniego GF 6600 GT link w singu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@suchyjastrzab

Ke? Jakos nie rozumiem pytania

@KAMILcom

 

 

Podpis nie powinien być wizualnie męczący dla innych użytkowników forum[u/]: maksymalna wielkość czcionki to czcionka domyślna (2), należy unikać stosowania rażących kolorów, a przy długich (np. kilkulinijkowych) podpisach zdecydować się na zmniejszenie czcionki. Maksymalną długością sygnaturki jest 10 linii. W podpisie nie należy stosować znaczników

,
 i pochodnych ([php], [sql], [html], etc.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręciłem sobie z 300 do 350, i 550 do 590 i tak temperatura prawie nie wzrosła, ale za to miernik smart doctor pokazuje Vcc na 3,26

 

Troche mnie to nie pokoi, gdyż już się pasek czerwony robi, ale przecież dużo nie podkręciłem!

 

Żadnych artów nie mam Mark 03 wyszedł mi o 500 pkt więcej, chciałem dalej kręcić, ale boje się tego Vcc, co to znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam xfx 6600 gt pcie i wlasnei czytam o tych slynnych freezach/problemach na plytach z chipsetem nvidia mam DFI ultra-d na nf4

i podejrzewam ze moze przez to mam takie problemy. To by mialo sens bo an forcewarach z seri 66 jest o wiele mneij artefaktow np 3dmark jest czysty... a przy przelaczaniu sie do windy (alt+tab) w UT2004 wyskakuje mi bluescreen ze cos nei tak jest z nf4_mini.dll czy cos w tym stylu... albo np oblivion chodzi sobie dobzre ale po jakims czasie pojawiaja sie niebieskie kwadraciki ...

sprawdzalem inne stery do nf4 i nic sie nie zmienilo... moze inny bios?... jest jakas inna metoda aby sprawdzic co sie dzieje z ta karta oprocz sprawdzenia jej na plycie z innym chipsetem?

 

pozdro

Edytowane przez FiSz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...