Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

suchyjastrzab niestety te zdjęcie co przesłałeś niestety nie pokrywa się z moją karta graficzna. Dodam że ja mam wersje agp. Czy ktoś wie jak zmierzyć napięcie na rdzeniu za pomocą miernika nie tracąc gwarancji i nie zdejmując chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberator i Duelist lepszych timingów do Infineonów to chyba nie znajdziecie bo z tego co mi przesłał Liberator to te które macie są najszybsze z tej seri która wyszła są jeszcze o czasie dostępu 5 i 6 ns a w macie 4ns.

 

Duelist chciałeś biosa jak jeszcze chcesz to go podeśle ale ja na swojej karcie mam hynixy i bios może nie pójść na infineonach ale zasze można wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberator i Duelist lepszych timingów do Infineonów to chyba nie znajdziecie bo z tego co mi przesłał Liberator to te które macie są najszybsze z tej seri która wyszła są jeszcze o czasie dostępu 5 i 6 ns a w macie 4ns.

A czy wgranie timingów od Infineonów 3,6 lub 3,3 dałoby coś ?

 

Duelist chciałeś biosa jak jeszcze chcesz to go podeśle ale ja na swojej karcie mam hynixy i bios może nie pójść na infineonach ale zasze można wypróbować.

Mam już jeden, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby sprawdzić kolejny :)

Duelist@interia.pl

Edytowane przez Duelist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liberator i Duelist lepszych timingów do Infineonów to chyba nie znajdziecie bo z tego co mi przesłał Liberator to te które macie są najszybsze z tej seri która wyszła są jeszcze o czasie dostępu 5 i 6 ns a w macie 4ns.

 

Duelist chciałeś biosa jak jeszcze chcesz to go podeśle ale ja na swojej karcie mam hynixy i bios może nie pójść na infineonach ale zasze można wypróbować.

Witam a masz bios do hynnix 5ns ? bo szukam biosu 1,4V do mojej karty a mam hynix 5ns i nigdzie nie ma biosu z takimi zlomiastymi pamieciami. Mam Gainward fx6600 Ultra 1760/PCX jak masz to daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal uparcie szukam biosu 1,4V do mojej karty i nie moge znalezc :/. Moze zna ktos jakis Vmod do tego modelu?

Niestety ja mam karte na AGP a bios taki nie pasuje do karty PCX ale spróbuj zapodac jakiś bios od gigabate na PCX moze ta pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte Gigabyte GF 6600 Turbo Force z pasywnym chłodzeniem i temp. rdzenia osiąga 103*C (ah te upały) przy max. obciążeniu bez podkręcania, wszystko działą stabilnie tylko się zastanawiam jaka jest max. bezpieczna temp. dla tego układu, szukałem jakiś specyfikcji tego modelu ale nigdzie nie ma podanych temperatur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte Gigabyte GF 6600 Turbo Force z pasywnym chłodzeniem i temp. rdzenia osiąga 103*C (ah te upały) przy max. obciążeniu bez podkręcania, wszystko działą stabilnie tylko się zastanawiam jaka jest max. bezpieczna temp. dla tego układu, szukałem jakiś specyfikcji tego modelu ale nigdzie nie ma podanych temperatur

 

Ponad 100c to troche...dużo. Ja bym radził nie przekraczać 85c, chociaż próg zwolnienia procesora jest dopiero przy 145c...wiadomo jednak, że duze temperatury nie działają dobrze na skomplikowane układy krzemowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powtarzam proźbe temat troche przymiera niestety :\

"Mam taką proźbe ma ktoś bios(oryginalny) do karty graf sparkle AG43DH 256MB(gf 6600 agp) HDTV DVI TV-OUT Straciłem przypadkiem swojego oryginalnego biosa do tej karty i mi tv out niedziała :\ na oficjalnej oczywiście niema a buraki od suporta nieodpisują :\ Prubowałem tych biosów z tej strony "www.mvktech.net" ale też niedziałają(TV OUT oczywiście) i ewidentnie są inne niż oryginał :\ Jak ktoś ma to bardzo prosze wysłać mi na emaila "kisiumisiu@wp.pl" Sprawdzałem inne możliwe przyczyny tego problemu nieznalazłem takowych :\

"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem moda ołówkowego na GPU i na pamiątki i niestety poza większym wydzielaniem ciepła nic nie uzyskałem. Nie wiem o co chodzi. Może mógł by ktoś podać dokładną instrukcje moda ołówkowego? Mam karte leadtek 6600 256mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gf 6600 (gigabyte'a) Silent pipe 256/128 założyłem od spodu wentylator 80x80 i kręce. Kręce i kręce a tu nagle jak dotykam SP to jest gorący tak jak i karta :/ I teraz pytanie : Czy zakładając jeszcze jedną 80 na górę karty nie będzie tak że całe ciepło zgromadzi się na Silent Pipe i będzie jeszcze gorzej ? czy będzie lepiej ? Boje się o laminat bo jak już mówiłem karta strasznie gorąca się robi podczas testów :P Biosu nie zmieniałem a jak na razie max co moge wyciągnąć (stery blokują :/) to 565/575. Jak wy to widzicie z tą rurką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę, że ciągle są pytania o te zmodowane na ileśtam V biosy. Czy to takie trudne pobawić się nibitorem? Czy ja czegoś niewiem i to nie działa?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widzę, że ciągle są pytania o te zmodowane na ileśtam V biosy. Czy to takie trudne pobawić się nibitorem? Czy ja czegoś niewiem i to nie działa?

BIOSy od 6600 są niemodowalne pod tym względem i jedynym wyjściem jest wgranie BIOSu od innej karty.

Edytowane przez Duelist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOSy od 6600 są niemodowalne pod tym względem i jedynym wyjściem jest wgranie BIOSu od innej karty.

No ale nie moge wgrać np: od 6600GT bo tam są inne pamięci. Jakiego biosa wgrać ? I dalej czekam na odpowiedź na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karte Gigabyte GF 6600 Turbo Force z pasywnym chłodzeniem i temp. rdzenia osiąga 103*C (ah te upały) przy max. obciążeniu bez podkręcania, wszystko działą stabilnie tylko się zastanawiam jaka jest max. bezpieczna temp. dla tego układu, szukałem jakiś specyfikcji tego modelu ale nigdzie nie ma podanych temperatur

 

Jakos sporo.... Zaloz jakis wentylator, ja w 2D standardowego wyjca mam wylaczonego i nizej pod karta jest wentylator 60mm na 7V ktory utrzymuje temp na poziomie 65C (wyjec na ok 50C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupilem sobie Leadteka 6600 256MB( ma ktos takiego?) , no i niewiem jakiego OC się po nim spodziewać , temp. GPU caly czas jest ok 46C , pamięci są Infineon 4ns . Pozatym w marku 05 mam 2100 a w 03 4800 czy wyniki są w normie??

 

PS. Jeśli gdzieś wcześniej są odpowiedzi na powyższe pytania to sorry ale niemialem czasu zbytnio szukac :razz:. Jeśli ktoś ma pisac w rodzaju " Dzwoń do tarota " to niech lepiej niepisze :/

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46*C wg. sterownika [; Jak znajdziesz bios w wer 256 i odblokowanymi napieciami i czujnikiem to wtedy zobaczysz jaka masz realna tepmerature ukladu [; ;] [; ;]

4ns - 550 przy dobrych wiatrach owiewajacych miedziane radiatory. Albo pasywne aluminium [; A wyniki w normie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46*C wg. sterownika [; Jak znajdziesz bios w wer 256 i odblokowanymi napieciami i czujnikiem to wtedy zobaczysz jaka masz realna tepmerature ukladu [; ;] [; ;]

4ns - 550 przy dobrych wiatrach owiewajacych miedziane radiatory. Albo pasywne aluminium [; A wyniki w normie ;]

Jesli sterownik pokazuje temperature to znaczy ze czujnik jest odblokowany. Wrzuc bios do NiBitora i zobaczysz ze bedzie czujnik juz odblokowany. Programy do monitorowania temperatur pokaza to samo co sterownik. 46* to normalna temperatura moja karta na default ma 44 idle 50-53 stres a teraz po zmodowaniu i podkreceniu smiga 48 idle 54-57 stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest w końcu z tą temperaturą?? Pozatym karta wypasik w poruwnaniiu do radzia 9200 niebo a ziemia .

 

PS. A temp. pokazuje mi taki program ( bardzo fajny swoją drogą) dołączony do karty WinFox 2 , a nie żadne Everesty itp.

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także chciałem sie zabrac za małą obróbke biosu, dokładnie chce włączyc termometr... pierw co musze zrobic to zgrac bios z karty i niestety tu jest problem :(

Odpalam nvflasha 5.13 (jakims nowszym tez próbowałem), wpisuje komende -b oraz nazwe nowego pliku, czekam chwile, on sobie zczytuje firmware itd... i na samym koncu jest bład I/O że nie może zgrac image biosu :/ o co chodzi ?

 

Poratuje kto, bo ja nvflasha rzadko używam, a do zmiany napiec mam poty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już z 3 raz pytam :) ma ktoś jeszcze bios zmodowany do 1,4v dla kart z 256mb pod agp? potrzebuje TYLKO 1,4v na pamieciach timingi już mam swoje :). Ewentualnie możecie zapodać vgpu i vmem dla w/w karty. A najlepiej jakby był pencilmod, bo nie mam zamiaru psuć karty przed jej sprzedażą :) . To mój trzeci 6200 i musze powiedzieć, że jak do tej pory rdzeń najlepiej idzie, gorzej z pamięciami ;/ dlatego potrzebuje moDa

 

Aha pamięci to nie dziwne :) Wkońcu to 256mb (z doświadczenia wynika, że gorzej się krecą na tych kartach) a i wynik tylko po bios - modzie jednak denerwuje mnie to, że z innym biosem wykrywa tylko 128mb, wiem że w tym przypadku drugie 128mb nie jest potrzebne ale jednak chcę :). - Jak małe dziecko ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już z 3 raz pytam :) ma ktoś jeszcze bios zmodowany do 1,4v dla kart z 256mb pod agp? potrzebuje TYLKO 1,4v na pamieciach timingi już mam swoje :). Ewentualnie możecie zapodać vgpu i vmem dla w/w karty. A najlepiej jakby był pencilmod, bo nie mam zamiaru psuć karty przed jej sprzedażą :) . To mój trzeci 6200 i musze powiedzieć, że jak do tej pory rdzeń najlepiej idzie, gorzej z pamięciami ;/ dlatego potrzebuje moDa

 

Aha pamięci to nie dziwne :) Wkońcu to 256mb (z doświadczenia wynika, że gorzej się krecą na tych kartach) a i wynik tylko po bios - modzie jednak denerwuje mnie to, że z innym biosem wykrywa tylko 128mb, wiem że w tym przypadku drugie 128mb nie jest potrzebne ale jednak chcę :). - Jak małe dziecko ^^

TUTAJ masz. Gdybyś przeczytał FAQ to byś znalazł sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj także chciałem sie zabrac za małą obróbke biosu, dokładnie chce włączyc termometr... pierw co musze zrobic to zgrac bios z karty i niestety tu jest problem :(

Odpalam nvflasha 5.13 (jakims nowszym tez próbowałem), wpisuje komende -b oraz nazwe nowego pliku, czekam chwile, on sobie zczytuje firmware itd... i na samym koncu jest bład I/O że nie może zgrac image biosu :/ o co chodzi ?

 

Poratuje kto, bo ja nvflasha rzadko używam, a do zmiany napiec mam poty :P

Robisz ocziwście wsio w dosie i wpisujesz: "nvflash –b [8.rom]" - nazwa biosu musi być w formacie "8.3", tzn. pierwszy człon nie może mieć więcej niż 8 znaków.

 

Wiem, że to wszyscy wiedzą, ale warto się upewnić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz ocziwście wsio w dosie i wpisujesz: "nvflash –b [8.rom]" - nazwa biosu musi być w formacie "8.3", tzn. pierwszy człon nie może mieć więcej niż 8 znaków.

 

Wiem, że to wszyscy wiedzą, ale warto się upewnić:)

niestety dalej to samo... czy ma 8 znaków czy mniej... ;) Nie wiem jak sobie z tym poradzic... nigdy nie miałem problemów ze zgranie biosu z grafy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

A właśnie bo zapomniałem - chce odblokować czujnik temp i robie to według TEJ instrukcji ale przy wpisywaniu w dosie "Nvflash -b biosback.rom" wywala mi że nie można rozpoznać pliku lub komendy czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety dalej to samo... czy ma 8 znaków czy mniej... ;) Nie wiem jak sobie z tym poradzic... nigdy nie miałem problemów ze zgranie biosu z grafy :lol:

Świder zobacz winfoxem (programik dolaczony do karty) ja nim własnie zgrywalem biosa jak jeszcze mialem 6600agp winfasta,

pozdro

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...