Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

tutaj moje wyniki z 24 stycznia. System miał wtedy niecały rok. Wszystkie procesy systemowe, Internet, antywirus, firewall itd. włączone.

 

sempron 2200+@2400+ 1,67GHz

2x512mb ram- 2-3-3-7@~374

9550 gigabyte 480/540

 

Dołączona grafika

 

 

 

wiec mhz sa mniej wazne,jak l2 proca ?

dobre pytanie :rolleyes: tak czy siak, pomimo "wolniejszego" procka i niższego taktowaniu karty, Cię wyprzedziłem :wink:

ps. 256kb l2 :wink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre pytanie :rolleyes: tak czy siak, pomimo "wolniejszego" procka i niższego taktowaniu karty, Cię wyprzedziłem :wink:

ps. 256kb l2 :wink:

 

masz lepszy wynik bo masz wyzsze FSB a to jest imo wazniejsze od L2 cache <_< chociaż cache też jest ważny

 

dla porównania moj wynik:Dołączona grafika

 

celek d2.8 bez oc myśle że przy fsb 166 ze 4,2k by poszło, reszta sprzętu w sig'u B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i tu pies pogrzebany, bo nie moge zmienic fsb... nic nie moge :)

generalnie to firmowka dell'a na i850e skt423,wiec teoretycznie powinna pojsc na 133,ale... mam rambusy na 400 i 1:1z fsb(nie moge podniesc v)

znalazlem puste miejsce po zworce na 133.. i pytanie ,czy rusza pamieci pc800/45 nonECC bez vmem?

inna rzecz,ze p4 2.0 skt478 northwood raczej tez nie ruszy,a regulacji nie mam zadnej-napiecie moge zmienic na przejsciowce 1.1-1.85v

 

przemekbydgoszcz

masz szybsze pamieci-pewnie hynixy 4ns- a ja musze na samsungach 5ns sie meczyc

max , co z nich wycisnolem to 520mhz,ale na bardzo luznych timingach

gram na 480/240,wiec to nie jest zle,jak sadze ne tego zabytka :)

Edytowane przez clockwork_orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos jakiegos pencil moda dla sapphirka 9550

moj kreci sie na gpu 460

mem 500 wieje na niego 80mm wiatrak, radiator orginalny - tylko na gpu

 

jakie stery beda najlepsze dla niego, bo najnowsze omegi nie sa zbyt dobre, w 3dmarku 2k1se robi 8800pkt :/ a radek na pamieciach 64 bit bez oc robil 8,5 k ;/ system reinstalowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vmem ja mam tak zrobione-http://pcarena.pl/page/75237/V-mod-Sapphire-Radeon-9550/

przy czym znalazlem komentarz na innym forum:

''Ale czesto sie zdarza (zalezy to od wypustu partii kart z fabryki, nie patrzcie na REV-y bo wszystkie to 1.0) ze rezystory R819 i R818 (ten tuz obok, nie jestem pewnien czy to R818 bo juz nie mam r9550 sa zamienione miejsami. Na kazdej karcie jeden z nich ma 100 ohm a drugi 10 ohm . Tylko sa w roznym polozeniu . Nie jest to wazne, mozecie malowac tym olowkiem nawet po obu rezystorach na raz, wazne by objechac rezystancje na 13 nozce ukladu LM324M ''

 

niestety, u mnie nie dalo to wiele, raptem pare mhz wiecej-do 275 na mem. ale gra nie warta swieczki , w moim przypadku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

mam radka 955o gigabyta rev1.0 i powiem ze w tym radku takze rezystory r819 i 818 sa zamienione miejscem wiec to zabieg nie tylko stosowany w sapphire. pochwale sie takze ze zrobilem v moda dla rdzenia i poszedl bez problemu 570 stabilnie i bez artow <1.31v> ale niestety najprawdopobniej zabilem swoja karte przez nieostroznosc :mur: otoz wyciagalem kilka razy karte trzymajac za potezne miedziane homemadowe radiatory i albo uszkodziem kosc albo juz sam nie wiem.nawet w biosie mam gigantyczne arty <o ile to sie jeszcze do artefaktow zalicza> i tu pojawia sie moja prosba czy ktos mial juz podobny przypadek.dodam jeszcze ze w biosie arty sa takie ze zakrywaja mi czesc obrazu a w windowsie po zaladowaniu sterow mam wszedzie tak drobna rozowo-zielona siate a po odinstalowaniu sterow jeszcze dziwniejsza sytuacja. otoz obraz staje sie podzielony na obszar gdzie se arty i taki gdzie jest idealny. przy 32bitowej palecie kolorow ekran podzielony jest na 4 pionowe kolumny z ktorych co druga ma arty.przy 16 bitach obraz ma 2 czesci z ktorych tylko jedna jest dobra. wszystko na standartowych taktach.nawet po demonatzu vmoda to samo.a na dodatek jak dotkne palcem tego jednego radiatora do arty zaczynaja sie ruszac i "plywac" po ekranie.

zna ktos na to jakies lekarstwo?

ja podejrzewam

albo fizyczne uszkodzenie pamieci<nie mialy vmoda>

albo uszkodzeniu ulegly 2 z 4 potokow renderujacych znajdujacych sie w rdzeniu

 

ps. na deser dodam ze po deinstalacji sterow <tylko na windosowym vga> gpu przy 1.31v wytrzymuje nawet .........uwaga........700MHz :D arty na pulpicie przy 670Mhz, szkoda tylko ze wydajnosc rowna zeru i nie da sie pracowac na tej karcie,czekam na jakies porady

pozder4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też uważam że to pamięci padły i na to już ratunku nie ma, bo naprawa będzie droższa niż karta. Zostaje Ci dać ją na allegro i sprzedac komuś na breloczek, zawsze masz szansę na odzyskanie pewnej kwoty ;)

 

Musze się przynać że się pożegnałem ze swoim gigabytem - bez modów, na pentagramie xc 80-al robił 500/550 (przy 510/570 zwis, a pomiędzy nie testowałem :P) i zdradziłem ati, a mówiłem sobie że nigdy tego nie zrobie :lol:

Niestety konkurencja miała lepszą ofertę i okazyjnie kupiłem galaxy 73gt ddr3 128/128 2ns, na standardowym chłodzeniu z 450/1000 bez modów robi 730/1300 B-)

 

3majcie sie wszyscy :) mam nadzieję że topic o 9550 nie umrze śmiercią tragiczną ;)

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Podłączyłem szwagrowi kompa do TV i niestety wyświetlany obraz jest czarnobiały. Próbowałem z różnymi sterownikami i nic.

Musieliśmy podłączyć kabel do euro, a że było tylko jedno to kupiliśmy przejściówkę. Myślałem, że to wina przejściówki, ale też nie.

 

Co może być przyczyną tego problemu? Czy możliwe jest żeby kabel był zepsuty i przez to wyświetlał obraz bez kolorów?

Jeśli nie to co może być innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawial standard TV w polsce mamy PAL w USA jest NTSC

 

nowe TV same wykrywaja i sie dostosowuja

starsze trzeba recznie przestawic

bardzo stare maja tylko PAL (na terenie polski ofc)

 

wydaje mi sie ze w sterownikach w sekcji odpowiedzialnej za TV-OUT powinna byc mozliwosc wybrania standardu

Edytowane przez leiber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz przejsciowke ?

 

Z tego co pamietam to na radkach trzeba bylo kupowac 7 Pin i jesli takiej nie masz to obraz bedzie czarno-bialy .

 

Z reszta temat byl juz kilka razy poruszany na forum , tak wiec poszukaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie wiem jaka to przejściówka bo się w to nie zagłębiłem, ale to też przewidziałem i po prostu podłączyłem kartę bez przejćsiówki (przejściówka to może złe określenie. To rozgałęziacz do euro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno kupiłem radka 9550 ze stajni Abita z pamięciami szajsung 3.6n :) i chłodzeniem zalmana (te niebieskie od nb + coś na pamięciach)

bawiłem się nieco ze sterownikami i skończyłem na omegach 3.8.205, które wydają mi się najlepsze jak do tej pory. na standardowych zegarach dały 2200 smarków 03.

pobawiłem się troszke AT i z 250/400 doszedłem do 435/500 z wynikiem 3251 w 3d maru 2k3. czy do dość dobry wynik? trochę mało tych smarków, ale to wina słabego procka tak sądzę (athlon xp 1800+) i lipnej płyty głównej (jakis gigabyte ga-7vt600)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim radku9550 (gigabyte 5ns chłodzenie radiatorem) mam 441/229x2 i sterowniki ati 7,3 zastanaiwam sie co moge jeszcze zrobic aby jeszcze troche podkrecic bez montowania dodatkowych urzadzec ewentualnie intalowanie jakichs sterowników pytanie tylko jakich??

Edytowane przez Goxilih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno kupiłem radka 9550 ze stajni Abita z pamięciami szajsung 3.6n icon_smile3.gif i chłodzeniem zalmana (te niebieskie od nb + coś na pamięciach)

bawiłem się nieco ze sterownikami i skończyłem na omegach 3.8.205, które wydają mi się najlepsze jak do tej pory. na standardowych zegarach dały 2200 smarków 03.

pobawiłem się troszke AT i z 250/400 doszedłem do 435/500 z wynikiem 3251 w 3d maru 2k3. czy do dość dobry wynik? trochę mało tych smarków, ale to wina słabego procka tak sądzę (athlon xp 1800+) i lipnej płyty głównej (jakis gigabyte ga-7vt600)

 

pozdrawiam

m

Hmm taki sam wynik (2 punkty mniej, przy sterach ATI 7.2) miałem na HIS Radeon 9550 z radiatorem bez coolera, na pamięciach Elixir 5ns ;)

Więc wydaje mi się, że trochę słaby wynik (ja miałem taktowania 487/462), sprzęt też miałem słaby (P4 1.5 s423, płytka MSI), a w dodatku Win XP nie formatowany przez 2 lata :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

niedawno kupiłem radka 9550 ze stajni Abita z pamięciami szajsung 3.6n :) i chłodzeniem zalmana (te niebieskie od nb + coś na pamięciach)

bawiłem się nieco ze sterownikami i skończyłem na omegach 3.8.205, które wydają mi się najlepsze jak do tej pory. na standardowych zegarach dały 2200 smarków 03.

pobawiłem się troszke AT i z 250/400 doszedłem do 435/500 z wynikiem 3251 w 3d maru 2k3. czy do dość dobry wynik?

Hmm taki sam wynik (2 punkty mniej, przy sterach ATI 7.2) miałem na HIS Radeon 9550 z radiatorem bez coolera, na pamięciach Elixir 5ns ;)

Więc wydaje mi się, że trochę słaby wynik (ja miałem taktowania 487/462), sprzęt też miałem słaby (P4 1.5 s423, płytka MSI), a w dodatku Win XP nie formatowany przez 2 lata :]

wynik ma ok jak na takie taktowania, ja na swoim gb robiłem przy 450*530 i sempronie 2200+ - 3500 smarków, a na standardzie 2287

 

@mystery skoro to pamięci 3,6ns to duś je ile wlezie ;) 600MHz powinny zrobić bez problemu (mi na 9500pro robiły ok 660MHz ;)) rdzeń też powinien się jeszcze troche dać pogonić. Daj na czas testów jakiś nawiew, nawet na 5V, albo otwórz wieczorem okno i kręć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły wynik :)

jakie mody robiłeś?

 

zastanawiam się, czy wycisnę cos jeszcze bez zmiany chłodzenia i modów. moze kiedyś się pobawię, ale póki co nie mam już na to czasu...

vmody ? nawet tego nie tykalem bo sie balem ze cos schrzanie

 

karta ta krecila sie tak sama z siebie zalozylem tylko radiatory i wentylator :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak właśnie myślałem ze to raczej dość słaby wynik, jak na tą kartę. puki co nie mam wolnego wiatraka na zbyciu, ale jak znajdę to pobawię się jeszcze.

mam timingi 4-2-4-8-3-cl+3-3-2-3-2-17 (odczytane w att), poluźnić je trochę? jeśli tak to które?

 

pozdrawiam

m

 

edit

zacząłem sobie czytać forum i doszedłem do tematu o radkach 9550 abit guru i guru xt. mam radka 9550 również od abita, ale wersję 128cdt i ona w ogóle się nie kręci (co sami widzieliście, strasznie słabe osiągi). teraz pytanie: czy możliwe jest wgranie do mojej karty biosu od guru? czy dałoby to jakąś zmianę? pamiątki mam takie same jak wersja guru SAMSUNG 437 K4D261638F - TC36

ludki co miały guru i guru xt bez problemu wyciągali 700 z memków i ~500 z gpu

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm

mam pytanie: Czy ma ktos moze zdjecia opisujace jak :

1.Zrobic Vmod na rdzen i pamieci.

2. Zmierzyc napiecia na rdzeniu i pamieciach.

??

 

Oczywiscie pytanie dotyczy tylko sapphire 9550 128/128.

Szukalem na google ale wszystkie linki ktore znalazlem maja "padniete" (niedzialajace) fotki.

 

 

Pozdr.

 

edit: No nie zartujcie... Nikt nie ma zapsianych jakis sprawnych stron lub zdjec na HDD ???

Edytowane przez bedzio1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...