Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

nom racja u mnie jest jeden wentylek (oprucz 5 innych w budzie) chodzący na oko na 5V - ma termistor- i radzi sobie z kartą jak w podpisie czyli zupełnie przyzwoicie

Edit: i nie rdzeń po 2 stronie PCb nie jest wcale gorący

Edit2: na to żeby go macać w windozie to ja bym nawet nie wpadł więc wiesz...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi powiedzieć czy to wina karty czy czegoś innego? mam pewntagrama xc-80 alcu i rdzen poszedł na 390 więc raczej dobrze założyłem chłodzenie. Niektórzy piszą, że pamięć mogą ustawić na 700, a u mnie pow. 645 sypie artami, wątpię żebym źle założył radiatorki. dodam, że karta jest w miarę nowa (od lutego ją mam). karta build by ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż niestety te pamiątki tak lecą a czasem nawet gorzej ci co mają takie co na 350 chodzą to są posiadacze kart z 2,8 ns pamięciami generalnie opinia jest że infeony 3 oraz 3,3 ns są undervolted i dlatego nie kręcą się jak powinny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Niektórzy piszą, że pamięć mogą ustawić na 700, a u mnie pow. 645 sypie artami...

:| ciekawe kto tak mówi...

nie da się powiedzieć na ile Ci będą latać pamięci każda karta się kręci inaczej.

TY masz na rdzeniu 390 z pentagramem a ja mam 390 na stockowym chłodzeniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadziuk zapewne tak masz bo rdzeń podbiera V pamiątkom, może obniż rdzeń do 375 i zobacz jak pamiątki polecą B)

 

p.s a teraz takie pytanko: jest wogóle sens podkręcać R9700/Pro?? Bo jak dla mnie ta karta bez O/C nieźle wymiata więc nie widze sensu żeby ją podkręcać, chyba żeby tylko pochwalić sie wynikiem w 3d marku :D

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadziuk zapewne tak masz bo rdzeń podbiera V pamiątkom, może obniż rdzeń do 375 i zobacz jak pamiątki polecą B)

 

p.s a teraz takie pytanko: jest wogóle sens podkręcać R9700/Pro?? Bo jak dla mnie ta karta bez O/C nieźle wymiata więc nie widze sensu żeby ją podkręcać, chyba żeby tylko pochwalić sie wynikiem w 3d marku :D

Pozdro

Zawsze jest jakiś sens ;] Ale gdy np o/c nie da ci nawet 1 fps w danej grze to o/c traci sens :P Naszczęście u mnie jest duża różnica pomiędzy 9700 a 9700 pro :P (9500 zmodowany na 9700 ofc) w nfs:mw 6 fps więcej po o/c ;] Teraz troche popatrzyłem to pomiędzy 310/620 a 370/630 mam różnice 2 fps także ja widze sens o/c ;)

Pozdro

 

Edit:

@dadziuk tutaj sie z tobą zzgadzam ;] W mało wymagających gierkach o/c nie jest potrzebne :) Doda nam to jakieś 20 fps, tylko że przy minimalnych fpsie 50 różnicy już nie poczujemy ^^

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s a teraz takie pytanko: jest wogóle sens podkręcać R9700/Pro?? Bo jak dla mnie ta karta bez O/C nieźle wymiata więc nie widze sensu żeby ją podkręcać, chyba żeby tylko pochwalić sie wynikiem w 3d marku :D

Pozdro

W ATT mam porobione rózne częstotliwości takotwań ;) zależy w co gram ;) Jak gram np w CoD'a 2 to nawet jej nie podkręcam ;) Taka grafi mi starczy. Jak gra się przez neta to nie są potrzebne jakieś tam szczegóły, liczy się wynik :D

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć wentyl z drugiej strony karty?? To strasznie ci sie grzeje, może chłodzenie masz źle załorzone :blink:

Standardowy wentyl mi sie nie chce kręcić to mam zamiast niego arctica 80 na 9V i do tego musze mieć jeszcze wentyla z drugiej strony na 7V (na tym blaszanym radiatorze od elektroniki mam jeszcze radiator). Mam zdjęty Cooper Shim i radiator przeszlifowany na lustro a na nim ArcticSilver 5. Zdjąłem ten wentylator z tyłu grafy to mi arty wyskoczyły. Pytałem się was kiedyś czy to normalne że grafa się aż tak bardzo grzeje a wy mówiliście że tak także nie wiem skąd to zdziwienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mr smith podkręcasz coś swojego HIS'a??

 

p.s co do tego radiatora na balszce to on musi zakrywac całą blaszke?? Bo u mnie nie zakrywa całej tej blaszki po bokach, ale za to jest bardzo wysoki, aha to jak z tą pastą termo między radiator a blaszke?? dawał ktoś?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może braknąć ... ostatnio sporo ludzi narzeka na fortrony 300 i 350 co nie zmienia faktu że osobiście to ile fabryka bym go dusił no może na twoim miejscu odpuściłbym procowi troche ( i taknie będzie wąskim gardłęm)

Wgrach co prawda ciężko wuczuc róznicę, ale:

 

W 3dmark 03 przy podkręconym procku mam 5900pkt, a przy nie kręconym 5500.

W 3dmark 01 róznica jest już większa, ale w dx8 czy 12 czy 17 tys punktów to już raczej mało znaczące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zaczął kręcić swojego HIS'a to by chyba poszdł z dymem :-| . Dotychczas to mam niezbyt miłe doświadczenia z tą grafą. Wyskakują jakieś arty, przegrzewa się itd.

 

Radiator nie musi zakrywać całej blaszki ale wtedy lepiej odprowadza z niej ciepło. Narazie radiator nie jest przymocowany. Nie ma nawet pod nim pasty termoprzewodzącej. Wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

Znalazłem na allegro pentaka XC-70Al z uszkodzonym mocowaniem za 20zł :D . Mocowanie się dorobi i będzie git. Kasa już poszła do kolesia. Chłodzenie będę miał może we wtorek po świętach :wink:

Tutaj fotki przedstawiające moją grafe i chłodzenie na niej:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe strasznie mizerny jest ten standardowy coolerek tam gdzie sie grzeje GPU jest blaszka tylko i do tego akurat wentylek ma martwe pole tam gdzie właśnie znajduje sie gpu lipa okropna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej zamocowac radiator na paście?? Da to coś?? Czy lepiej zostawić na taśmie dwustronnej??

 

p.s Mr.smith widze że całkiem wywaliłeś tą blaszke :-P a zauważcie w 9800 pro niema takiej blaszki :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest dać to na paście bo wiadomo że taśma nie jest dobra. Tylko najpierw jeśli możesz przeszlifuj radiator.

Ja swojej blaszki nie wywaliłem. Po prostu radiator ma prawie takie same wymiary :wink: . Chociaż gdybym ją wywalił to zapewnie radiator by lepiej odbierał ciepło.

Radek 9800 też ma blaszke (a raczej radiator) tylko że z drugiej strony :wink:

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)w nvini jest coś zwanego cool bits i można tę opcję włączyć w rejestrze. czy da si coś takiego zrobić dla kart ati?

 

Chodzi mi głównie o to żeby nie było trzeba instalować oprogramowania typu atitryutool itp.

 

2) co może pójść źle podczas flashowania bisou w grafice? (pomijając zawieszenie kopma czy wyłączenie prądu)

 

Czy bardzo złym pomysłem będzie skopiowanie biosu z karty edytowanie go i wgranie od nowa ze zmienionymi parametami zegarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jest dać to na paście bo wiadomo że taśma nie jest dobra. Tylko najpierw jeśli możesz przeszlifuj radiator.

Oczywiście jak zdejme ten radiator to przeszlifuje, czyli przesmarować radiator pastą i na rogach dać super glue??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak już przesmarujesz pastą i przyłożysz do blaszki to pokręć troche radiatorem żeby pasta się cienko ułożyła i wtedy daj super gluta. Tylko nie wiem czy dobrze złapie bo u mnie raz dobrze się trzymało a raz wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) co może pójść źle podczas flashowania bisou w grafice? (pomijając zawieszenie kopma czy wyłączenie prądu)

 

Czy bardzo złym pomysłem będzie skopiowanie biosu z karty edytowanie go i wgranie od nowa ze zmienionymi parametami zegarów?

Może też bios być od innej karty i nie działać, ale co to za problem skoro można wgrać orginalny. Jeśli chcesz mieć zegary na stałe to edytowanie i ponowne wgranie orginalnego biosu będzie jak najbardziej dobrym pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hot_lopez

1. W sterownikach omegi masz coś takiego jak ATI Tray Tools :wink:

 

2.

Czy bardzo złym pomysłem będzie skopiowanie biosu z karty edytowanie go i wgranie od nowa ze zmienionymi parametami zegarów?

Będzie wręcz przeciwnej jest to najlepszy/najbezpieczniejszy sposób na podkręcenie karty przez bios.

Jeśli ci nie wyłączą prądu a będziesz miał bios odpowiedni do twojej karty to nic się nie może stać musi się udać ja innej możliwości nie widzę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. W sterownikach omegi masz coś takiego jak ATI Tray Tools :wink:

Lub w starszych Omegach(chyba do wersji 2.6.25a) RadLinker, który integruje się z menu podręcznym, ale jest mniej uboższy w opcje od ATT.

 

Czy Gothic 2 ma jakieś problemy z działaniem na 9700, bo nawet pisze że AA może nie działać na 9700, a pozatym zacina mi się, choć tak naprawde powinien wymiatać.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłożysz do blaszki to pokręć troche radiatorem żeby pasta się cienko ułożyła i wtedy daj super gluta

Tzn. co.... mam posmarowac radiator, przyłorzyć do blaszki, pokręcic nim potem odkleić radiator dać super gluta i dopiero załorzyć?? A nie lepiej by było posmarowac radiator zostawiając troche wolnego miejsca na rogach na klej i dopiero przykleić??

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) co może pójść źle podczas flashowania bisou w grafice? (pomijając zawieszenie kopma czy wyłączenie prądu)

Czy bardzo złym pomysłem będzie skopiowanie biosu z karty edytowanie go i wgranie od nowa ze zmienionymi parametami zegarów?

a jak wysoko chcesz ustawić zegary na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała prośba do posiadaczy r9700 pro z mem 2.8ns. Z tego co mi wiadomo po wgraniu biosa od 9700 pro do r9500 o/c pamięci wzrasta ponieważ timingi są inne. Ale ja bym narazie wolał nie bawić się we flashowanie biosu także jakby ktoś mógł to prosze o scr z ATT z zakładki Timings 1,2,3 ;] Będę bardzo wdzięczny ;]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wysoko chcesz ustawić zegary na stałe?

myślę o ustawieniach takich jakie są w 9700pro czyli 325/620

Czy karta będzie się dużo bardziej zużywać przy tak podniesionych zegarach ?

 

p.s.

Jak już wcześniej pisałem karta poszła mi na 380/640

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...