Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

zmień chłodzenie na coś w moim stylu może to pomoże (może nie jest najlepiej jak nie wieje to male gowienko bezpośrednio nad gpu ) a jak nie pomoże to pewnie kiszka i gościu co sciągał shima ją zajechał po ścieżkach

Tak tylko że grafa najpierw działała i dopiero później zaczęły pojawiać się artefakty. Teraz w grach arty są takie wielkie że nie da się grać. Moge wam pokazać screena z BF2 - może to coś pomoże. Nie wiem co ja teraz zrobie. Czy mam pisać do kolesia że sprzedał mi wadliwą grafe ? Tylko że ja w niej przeszlifowałem oryginalne chłodzenie :-|

 

 

EDIT

 

To są screeny z BF

BF 2:

 

Dołączona grafika

 

BF Vietnam:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wykluczam pamięci. Gdy one są uszkodzone to z tego co wiem pojawiają się pionowe pasy. a u mnie są takie jak na screenach. Artefaktów nie ma: na zdjęciach, na stronach internetowych i w przeglądarce, a są natomiast w: grach, na ikonach w windowsie bardzo malutkie (w postaci kilku białych pikseli), na filmach (też w postaci pikseli - biało czarnych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem na niższych taktowaniach i pamięci i rdzenia i jest to samo. Dalej arty. Spróbuje jeszcze zrestartować winde z niższymi ustawieniami.

 

EDIT

 

Próbowałem z niższymi taktowaniami ale to nic nie pomogło - dalej te same arty.

Edytowane przez Mr Smith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje jeszcze zrestartować winde z niższymi ustawieniami.

wg mnie to podstawa

 

gdy u mnie pamiec byla zbyt podkrecona nie obylo sie bez restartu systemu, gdyz artow nie dalo sie "wyeliminowac" nawet przez zmniejszenie taktowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekręcone pamięci to nie tylko pionowe pasy u mnie np. pojawiały sie różne krechy i takie tam :D Skoro zaniżenie taktowań nic nie pomogło to znaczy że karta jest na trwałe uszkodzona i chyba kończy swój żywot :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie przekroczyc 6k....

 

wiecej niz 380 na stockowym chlodzeniu grafy puszczac juz nie bede

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4744926

 

zawodza mnie tylko pamieci... myslalem, ze troche wiecej niz tyle uda mi sie osiagnac z 3.6ns hynixow... (645MHz z 4ns hynixow na 4ti wyciagalem... wiec tu ze ~670 teoretycznie powinienem dac rade...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie przekroczyc 6k....

 

wiecej niz 380 na stockowym chlodzeniu grafy puszczac juz nie bede

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4744926

 

zawodza mnie tylko pamieci... myslalem, ze troche wiecej niz tyle uda mi sie osiagnac z 3.6ns hynixow... (645MHz z 4ns hynixow na 4ti wyciagalem... wiec tu ze ~670 teoretycznie powinienem dac rade...)

Zmień stery na omegi 6.3 i będziesz miał wynik porównywalny do mojego :) ~6.2k ;]

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udalo sie przekroczyc 6k....

 

wiecej niz 380 na stockowym chlodzeniu grafy puszczac juz nie bede

 

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4744926

 

zawodza mnie tylko pamieci... myslalem, ze troche wiecej niz tyle uda mi sie osiagnac z 3.6ns hynixow... (645MHz z 4ns hynixow na 4ti wyciagalem... wiec tu ze ~670 teoretycznie powinienem dac rade...)

na core 330 i pamięci 620 masz 6K?? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredus

nie, core na 380, mem na 310 (na 320-czyli 640 nie poszlyby mi pamieci :) )

w 3dmarku tak wykrylo mi karte, bo podkrecilem ja dopiero po uruchomieniu programu (wczesniej nie chcial mi 3dmark odpalac, jak wczesniej podkrecalem)

 

freelancer7

dzieki za info

jak bede robil formacik, to chetnie sprawdze te sterowniki... :)

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem tylko ten 3DMark coś pokręcił. To tylko 3DMark, więc nie mam się czym przejmować ważne, że gry działają dobrze, ale fajnie tak przekroczyć 6k. Jeszcze sobie potestuje jak dorwe jakieś lepsze chłodzenie do proca, bo te co mam obecnie to troche mnie ogranicza. Ten standardowy wiatrak w Radku już mnie dobija, ostatnio naszła mnie chęć na dokończenie GTA San Andreas i po dłuższej grze karta aż parzyła, aż gra zaczeła zwalniać. Grał ktoś może na 9700 w Obliviona.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując sobie mojego ORB'a (jeszcze na płytce Intela) do ORB'a wako poza pierwszym testem niema wielkiej różnicy może gdzie niegdzie 3-4 fps więc karta nie dostaje mega kopa po podkręceniu ze standartowych ustawień, ale zawsze te pare fps sie przyda :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze te pare fps sie przyda

 

zlote slowa - kwintesencja krecenia ;]

 

szczegolnie w dobie coraz mocniejszych gier... i czasow, gdy wciaz zmniejsza sie ilosc gier bardzo plynnie chodzacych na r9700/pro/pro+ ;]

 

 

daniel89

wlasnie - w MW karta po podkreceniu dostaje kopa...

Edytowane przez wako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu olewają sobie opymalizację a w tym też nas. No bo poco optymalizaować skoro można sobie kupić R1900XTX lub GF7900GTX

Dokładnie tymbardziej że nie każdego stać na takie coś <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie dzisiaj strach obleciał...

 

Włączam sobie kompa wszystko OK. Przejrzałem wszystko ulubione fora i se myślę może w coś zagram. No to podkręciłem grafe na maxa no i zarazem zwiększyłem obroty na pentagramie (mam panel Cooler Master Aerogate II) otwieram drzwiczki w dragonie i co widze - 0000rpm i temp 55* (czujnik jest wciśnięty między żeberka pentagramu) zaglądam do kompa przez plexe a tam wiatrak się na serio nie kręci :blink: Wyłączyłem kompa i skoczyłem po suszarkę. Jak już schłodziłem radiator podłączyłem do innego gniazdka działa podłączyłem do tego samego i tez działa nie wiem o co chodziło ale to było trochę dziwne :wacko: Najgorsze jest to że nic nie piszczało! A jak nie mam podłączonego jednego wentylatora to nie da się wytrzymać tak piszczy <_<

A tak wogóle to jaka jest max temperatura dla radka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Heh no nieźle jakbys sie nie skapnął to radek by sie zagotował, mysle że max temperatura to coś koło 80*C :?

no co ty... wytrzyma spokojnie 100*C a max to około 120*C :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...