Skocz do zawartości
mechl!k

ATI Radeon 9700 cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Heh dobre, wszyscy sie chwalą wynikami pokroju 6k a ja im wydaje z 9k i szczeny po opadają :lol2: niby bug a jednak dobre do bicia rekordów w smarku :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4777425 tu jest wynik "prawdziwy" jak widać w naturze jest 37 a nie 180 :P w wynik powyżej 45 nikt ci nie uwieży i zupełnie słusznie :D

 

@Fredus tam jest 386 na GPU w orbie :] okazało sie że albo 25 stopni, albo że stery inne wsadziłem albo po prostu OC rdzenia spadło (-chociaż dzień wcześniej katowałem na 390/556 i przechodził ) było przyczyną, opuszczeniu na rdzeniu no i wynik na rdzeniu wyżej (387)jest ciut słabszy znaczy sie ma dosyć :]

 

a co do testu rag troll hehe no sorki ale ja nacisnąłem Esc jak sie ładował CPU test 1 więc do czego porównywałeś swoje wyniki ?:D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4777425 tu jest wynik "prawdziwy" jak widać w naturze jest 37 a nie 180 icon_razz.gif w wynik powyżej 45 nikt ci nie uwieży i zupełnie słusznie icon_biggrin3.gif

Ten ORB top naparwde na core 380?? Bo orównywałem sobie tego ORB'a z moim (standartowe ustawienia) a twoje core 380, gdzie niegdzie miałeś 2-4 fps więcej a w Rag troll miałem nawet 1 fps więcej :blink: dziwne, ale i tak ci core ładnie poszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie może trochę lamerskie

gram w hl2 z takimi ustawieniami:

Dołączona grafika

 

I czy ustawienia wygładzania krawędzi i filtrowania tekstur są zależne od karty czy tylko od aplikacji?

chodzi mi o to czy np. 9700 obsługuje filtrowanie tekstur 16x itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qura16

Maxymalne FSAA zalezy od trybu w krotym go wykorzystujemy oraz glownie od sposobu jaki wlaczamy.

 

Do tego jesli mge ci cos doradzic to w HL2 wlacz tryb FSAA 4x bo juz ten tryb bardzo ladnie wgladdza na kartach Ati i wlaczc jakosc tekstur najlepsza jakosc. To bardziej wplynie na jakosc wyswietlanego obrazu niz wlaczenie wyzszego prubkowania FSAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daniel89

na 128mb kartach mozna spokojnie grac i bedzie plynnie...

 

@daniel89 & @qura16

by przyjemnie pograc na max detalach to potrzebujecie wiecej ramu - na 1gb zaciachy jesli sa to zdarzaja sie na prawde rzadko

 

@qura16

szczerze, to polecalbym ustawic FSAAx4 i AFx4 - pomiedzy afx4 i afx16 roznicy praktycznie nie ma.. a jesli jest to niewarta tracenia wydajnosci, z kolei fsaax6 ma to do siebie, ze nie dziala podobno najlepiej i gra wcale nie wyglada lepiej, a nawet gorzej niz na fsaax4 (i dziala wolniej...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Niestety panowie nastały czasy w których potrzebne jest 1 GB ramu :? a to kolejny wydatek xxx złotych, a i biedny Radzio sobie jeszcze jakoś radzi ale czuje sie już ten upływ czasu, co jak co ale R9700/Pro wypuścili chyba w 2003 roku, mimo upływu 3 lat jego wydajnośc nadal pozwala pograć w najnowsze gry, może nie w jakis super rozdziałkach i detalach ( chodź i teraz takie gry sie zdażają) ale da sie spokojnie grać więc brawa dla konstruktorów ATI

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak daje jakość tekstur na max to momentami gierka tak przycina że szok jak by było za mało ramu bądź coś.

Nie popatrzylem ile masz ramu. No przy 512mb w max detalach gra moze czkawkowac szczegolnie zaraz po doczytywaniu lewela. Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Kurde chłopaki miałem niezle jazdy z radziem, wchodze do biosu, chciałem coś podkręcic procka ustawiłem mu 168x19=coś koło 3200, windows niby wstał, ale za chwile czarny obraz i mryga biała kreseczka czyli chyba sie załadowac nie chciał wiec , wyłączyłem kompa i włączyłem jeszcze raz, wchodze do biosu ustawiam domyślne ustawienia, save i exit, i nagle wyskakuje mi że kabelkek od radeona jest nie podłączony :? se myśle jakto? patrze wsio jest OK, restuje go a ten dalej swoje, no to wyłaczyłem go, poruszałem molexem podociskałem, ok wkońcu weszło ale co...sterowniki sie odinstalowały :lol2: tzn. w menedżerze zadan było napsane Radeon 9700 pro na Omega 26.42 ale był przy tym wykrzyknik, zainstalowałem wszystko jeszcze raz i jak narazie chodzi, ale co mu sie mogło stać?? czyżby kabel od dodatkowego zasilania nawalał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem u siebie w oblivina...

przy ustawieniu radka @360 core & @330 mem w 1024x768 medium tekstury, pozostale detale niemal na 0 (oprocz trawy i dystanstu - tu troche wyzej)

i na sprzecie z podpisu tuz po wyjsciu z lochow mialem ok. 24fps - kiedy nic sie nie dzialo... w miescie duzy spadek, a kiedy jestem w lesie i uzyje pochodni - 19fps

jak uzywalem czarow w lesie to tez spadalo do 19fps... w lochach ~30-40fps // czasami i wyzej

 

ogolnie nie jest az tak zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

to mało optymistycznie :D ja na 9500pro@morePro na średnich 800*600 (mozna też na 720*coś +2*AA) lekkie tweaki w ini = krajobraz drzewka plust trawa 40-50fps w lochach podobnie 30-40, oczywiście na arenie z 3 przeciwnikami 12-15 fps ale generalnie było płynnie najgorzej z czasami doczytu (jeszcze na 512 ram), tak że na 9700 plus OC powinno być przyzwoicie całkiem ( zalezy jeszcze co ma kumpel jak ma p4 2 ghz i 512 ram bedzie sieczka:D ) - a generanie gra nie ma klimatu (mimo że chodzi lepiej niż morek :D) i beznadziejnie sie lvl-uje do twojego poziomu masz 20 lvl grasz tak samo jakbyś miał 1lvl identycznie kazda walka trwa 5 minut z uzyciem wszystkich środków :(...

 

p.s macie zainstalowanego SP2?? do windy xp pro??

Nom bez tego gry protestują :/ Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Wydaje mi sie że Radek 9700Pro wystarcza do Obliviona, problem tkwi w procku i Ramie, aby płynnie grac trzeba mieć te 1GB i procek ze 2,2 ghz

Pozdro

 

p.s macie zainstalowanego SP2?? do windy xp pro??

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że freduś chyba nie miał na myśli full detali ;]

P.S. Miałem instalniętego SP2 do Win XP [; Ale nie odczułem żadnej różnicy po zainstalowaniu go... A teraz siedze na Win 2k3 + SP1 + zbiór aktualizacji @sgj ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Tylko że freduś chyba nie miał na myśli full detali ;]

Dokładnie :D , a co do tej windy to chyba sie jednak przeżuce na tą z SP2, ha teraz mały off top, otóż mam nowa płytke i po instalacji windowsa z sp 2 sama sobie instaluje stery do wszystkiego i teraz pytanko czy ja samemu zainstaluje a raczej nadinstaluje na tamte stery do będzie wszystko giciarka chodzić?? tzn czy nie bedzie cos zwalniac albo coś sorki za takie lamerskie pytanie ale moja stara płytka nie instalowala sobie sama steroników, a na tej patrze do managera a tu wszystko samo poinstalowane tylko że pewnie te stery np dp grafy to już stare są dlatego chce sam je poisntalować, txn mobo, grafa, usb itd

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...