Skocz do zawartości
Linoge

ATI Radeon 9800 / Pro / XT cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

dobre do 3Dmarka bo z grami miałem problem :-P

Z jakimi grami miales problem na tych sterach? Ja pogrywam na nich w WE9 i Condemned: Criminal Origins i zadnych problemow nie mam :) Jak mozesz to napisz w jakich gierkach Ci zle dzialaly te sterki :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Z jakimi grami miales problem na tych sterach? Ja pogrywam na nich w WE9 i Condemned: Criminal Origins i zadnych problemow nie mam :) Jak mozesz to napisz w jakich gierkach Ci zle dzialaly te sterki :-P

Serious sam 2 i NFSMW :blink:

 

ha dzis udało mi sie podkrecic Radosława juz na 450/800 :D Ah ale jaja tylko szkoda ze sempa nie mam albo athlona 64 :sad:

Edytowane przez khamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

A testowałeś na obecnośc artefaktów ATT, bo rezultaty o/c iście imponujące. Tylko pozazdrościć szczęścia...

tak testowałem niestety wywala po 3 minutach arty ale na 790 jest full stable i moge grac ale wole nie przeciazac karty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne? :blink: Jak dałem na ATIToolu : find max mem to mi doszło do 417.60 :huh: czyli jakieś 835mhz ? aż się wystraszyłem!

Dodam że szło dalej , i zero artów :blink: kości to hynixy 2.8 i pclab od XT karte mam 2 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko bez kręcenia radek 9800 pro 128 mb 256 bit ile powinien mieć około smarków 2001 i 2003 na sprzęcie z sempronem 64 bit 2,6 i 512 ram. Orientacyjnie chciałem się dowiedzieć z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne? :blink: Jak dałem na ATIToolu : find max mem to mi doszło do 417.60 :huh: czyli jakieś 835mhz ? aż się wystraszyłem!

Dodam że szło dalej , i zero artów :blink: kości to hynixy 2.8 i pclab od XT karte mam 2 lata

Ustaw takie ustawienia dla pamięci puść Marka 03 lub 05 i się nie/ciesz podkręcalnością pamięci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serious sam 2 i NFSMW :blink:

 

ha dzis udało mi sie podkrecic Radosława juz na 450/800 :D Ah ale jaja tylko szkoda ze sempa nie mam albo athlona 64 :sad:

chyba zmuszasz mnie do vmodow :P zreszta czekamy na 3dmarki bo att czesto zawyza ;] Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

chyba zmuszasz mnie do vmodow :P zreszta czekamy na 3dmarki bo att czesto zawyza ;]

no dałem juz wyzej wyniczek na 450/780 :wink: Jutro moze zrobie na 450/800 ( dzis mi sie nie chce )

 

 

Dawiduss nie pclab od xt tylko PCB :lol2: Pclab to takie inne forum :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne? :blink: Jak dałem na ATIToolu : find max mem to mi doszło do 417.60 :huh: czyli jakieś 835mhz ? aż się wystraszyłem!

Dodam że szło dalej , i zero artów :blink: kości to hynixy 2.8 i pclab od XT karte mam 2 lata

A czy w ATI Tool zmieniłeś ustawienie wykrywania największej ilości artów (Settings -> Artifact Scanning -> suwak maksymalnie na lewo)?

Potestuj ATI Tray Tools. Moim zdaniem jest czulszy niż AT i jeszcze bardziej wygrzewa kartę. Kiedy już program dobierze maksymalne taktowania dla pamięci i GPU, wowczas zapodaj opcję Scan for Artifacts. Założę się, że na pewno jakieś arty się pojawią i będziesz musiał doswiadczalnie dobrac niższe taktowania. Ponownie zatem włączasz Scan for Artifacts i czekasz... Przyp., że 30 min wygrzewanko bez żadnego artu będzie sukcesem i częstotliwości o/c będzie można uznac za w pełni rock stable.

 

Przy okazji, jakie stery polecacie do NFS MW? Ja używam jakiś starszych i choc detale mam na maxa to cień auta jest strasznie mocno "poschodkowany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

A czy w ATI Tool zmieniłeś ustawienie wykrywania największej ilości artów (Settings -> Artifact Scanning -> suwak maksymalnie na lewo)?

Potestuj ATI Tray Tools. Moim zdaniem jest czulszy niż AT i jeszcze bardziej wygrzewa kartę. Kiedy już program dobierze maksymalne taktowania dla pamięci i GPU, wowczas zapodaj opcję Scan for Artifacts. Założę się, że na pewno jakieś arty się pojawią i będziesz musiał doswiadczalnie dobrac niższe taktowania. Ponownie zatem włączasz Scan for Artifacts i czekasz... Przyp., że 30 min wygrzewanko bez żadnego artu będzie sukcesem i częstotliwości o/c będzie można uznac za w pełni rock stable.

 

Przy okazji, jakie stery polecacie do NFS MW? Ja używam jakiś starszych i choc detale mam na maxa to cień auta jest strasznie mocno "poschodkowany".

kazda karta ATI ma takie cienie w NFSMW (przynajmniej z ps 2.0 czy 2.1 ) ja uzywam omegi na catach 5.12 i spoko gra chodzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam dziwny klopot z moiom r9800pro, stery : Omega 2.6.87

 

Na 3dmarku 2001 wyciagam ledwo 13k a przy ustawieniach od XT 16k :blink:

Kolega przy tym samym procku i pamieciach na r9700pro wyciaga z 17k... kiedys nawet 20k zrobił jak pokrecil procesor i inne podzepoły...

 

Czy z moja karta jest cos nie tak? ze ma takie male osiagi w 3dmarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

witam

Mam dziwny klopot z moiom r9800pro, stery : Omega 2.6.87

 

Na 3dmarku 2001 wyciagam ledwo 13k a przy ustawieniach od XT 16k :blink:

Kolega przy tym samym procku i pamieciach na r9700pro wyciaga z 17k... kiedys nawet 20k zrobił jak pokrecil procesor i inne podzepoły...

 

Czy z moja karta jest cos nie tak? ze ma takie male osiagi w 3dmarku?

wszystko jest ok :wink: Wynik w normie jak na ten procek i karte. Powyzej 20k robia ludzie na sempronach i Athlonach 64 :wink: Ja tez mam wynik w granicach 16k a procek mam na 2200MHz podkrecony. To jest tez kwestia sterowników :wink: Starsze stery sa lepsze do 3Dmarka 01 a nowsze do 03 i 05 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam dziwny klopot z moiom r9800pro, stery : Omega 2.6.87

 

Na 3dmarku 2001 wyciagam ledwo 13k a przy ustawieniach od XT 16k :blink:

Kolega przy tym samym procku i pamieciach na r9700pro wyciaga z 17k... kiedys nawet 20k zrobił jak pokrecil procesor i inne podzepoły...

 

Czy z moja karta jest cos nie tak? ze ma takie male osiagi w 3dmarku?

Sprawdz czy AGP działa X8. Brat kupił sobie 9700 i za skarby nie możemy włączyć AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troche inne pytanie chodz powiazane z tematem. Do znawcow tematu :) Moj komputer to pIV 2,66 GHz s478 533MHz dwie kosci kingstone 2x512 DDR 400 karta graficzna radeon 9800 pro agp powercolor 256bit 128mb

I teraz : czy wymiana plyt glownej na nowa da taki efekt aby moce moich podzespolow byly w pelni wykorzystane. CZY ten zabieg jest moze zbedny i nie warto inwestowac w plyte glowna bo to i tak nic nie zmieni w wydajnosci kompa????

Obecnie posiadam plyte bezfirmowa ( jakas firma shuttle,model AV41P) ktora nie obsluguje ddr 400, posiada zlacze agpx4.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

A ja mam troche inne pytanie chodz powiazane z tematem. Do znawcow tematu :) Moj komputer to pIV 2,66 GHz s478 533MHz dwie kosci kingstone 2x512 DDR 400 karta graficzna radeon 9800 pro agp powercolor 256bit 128mb

I teraz : czy wymiana plyt glownej na nowa da taki efekt aby moce moich podzespolow byly w pelni wykorzystane. CZY ten zabieg jest moze zbedny i nie warto inwestowac w plyte glowna bo to i tak nic nie zmieni w wydajnosci kompa????

Obecnie posiadam plyte bezfirmowa ( jakas firma shuttle,model AV41P) ktora nie obsluguje ddr 400, posiada zlacze agpx4.

Pozdrawiam

da ci to przyrost 5-10% ale mysle ze lepiej było by sprzedan ta płyte i procka i kupic cos na s939 lub s754 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi rozwiązać problem z tą niewyraźną czcionkąw Doom3. Wszystko jest ok dopóki nie odpalę testów w ATT. Kiedy następnie uruchamiam Dooma następują takie właśnie objawy, a likwiduje je reinstalacja sterowników karty graficznej. To chyba nie powinno tak być, że za kazdym razem muszę procedurę instalacji sterów powtarzać, aby graficzka w grze była ok. Nie ustawiałem zadnych opcji AA czy też AF w ATT - wszystko jest na default-cie. Może po uruchomieniu ATT jakieś ustawienie w opcjach sterów sie zmienia a ja nie wiem jakie i stąd taka szopka :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koleś na pewno przy niej majstrował

a karta jak karta radek standardowy

nie napalałbym się na wysokie oc bynajmniej na tym chłodzeniu

NIE ROZUMIEM

 

przeglądając komentarze można zauważyć, że koleś sprzedaje "hurtowo" tego typu karty( r9700pro,9500pro itp), więc skąd podejżenie że przy niej majstrował.

A co do o/c to wystarczy mi wgrany bios z XT.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi rozwiązać problem z tą niewyraźną czcionkąw Doom3. Wszystko jest ok dopóki nie odpalę testów w ATT. Kiedy następnie uruchamiam Dooma następują takie właśnie objawy, a likwiduje je reinstalacja sterowników karty graficznej. To chyba nie powinno tak być, że za kazdym razem muszę procedurę instalacji sterów powtarzać, aby graficzka w grze była ok. Nie ustawiałem zadnych opcji AA czy też AF w ATT - wszystko jest na default-cie. Może po uruchomieniu ATT jakieś ustawienie w opcjach sterów sie zmienia a ja nie wiem jakie i stąd taka szopka :-(

 

mi "czcionka się rozmazuje" jak ustawiam tryb grafiki na low albo medium w normal i high czcionka i tekstury wyglądają normalnie ... oczywiście chodzi o ustawienia opengl nie directx .. pokaż ewentualnie screna z ustawień grafiki zaawansowanych zakładka opengl

 

NIE ROZUMIEM

 

przeglądając komentarze można zauważyć, że koleś sprzedaje "hurtowo" tego typu karty( r9700pro,9500pro itp), więc skąd podejżenie że przy niej majstrował.

A co do o/c to wystarczy mi wgrany bios z XT.

pozdrawiam

 

wszystko się zgadza ale skąd numer rdzenia ?

 

ps. oczywiście że wystarczy wrzucenie biosu od XT ale kto powiedział że wszystko będzie dobrze działać ?

ps2. oczywiście mam nadzieje że będzie :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki hauti - pomogło. W opcjach Texture Preference i MipMap Detail Level trzeba ustawić Quality, bądź High Quality i problem rozmazanej czcionki przestaje istnieć :-) A mam pytanie czy dużo fps-ów zyskuje się na ustawieniu Quality, bo jeśli nie to czemu nie wrzucić HQ?

A jeszcze mam pytanie, w jakiej rozdzielczości gracie i czy zmieniacie jeszcze opcje grafiki w samej grze? Pytam, gdyz przykładowo jak dałem x2 AF to od czasu do czasu spadała ilość klatek na s poniżej 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...