Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 05_03_1992

hmmm ten gs cos tanio i wyniki w miare cienkie -> 128bit pewnie :/, bierz tego x800 pro,a 6800 xt gwary nie ma :/

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ten gs cos tanio i wyniki w miare cienkie -> 128bit pewnie :/, bierz tego x800 pro,a 6800 xt gwary nie ma :/

a sam nie wiem :-P czy woogule jest sens wymieniac :unsure:

 

A jakiego kupic x800 z tunerem TV?? tak zeby nie tracic wydajnosci i zeby blok wodny wszedł....

Edytowane przez wegorz91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, założyłem, nie spieprzyłem! :D Nie było tak trudno!

Uciapałem rdzeń Arctic Silver 5, choć to smarowidło dołączone do sajlensera wygląda całkiem, całkiem. Jak sajlenser zjara mi kartę to na pewno o tym poinforuję!

I rady dla potomnych :):

1) Nie czyścićmy memek papierem toaletowym! Papier jest szorstki i twardy- łatwo niedwracalnie zmatowić gładką powierzchnie kości (mi się to przydarzyło z jedną- mam nadzieję, że w razie oddania na gwarę się nie przyczepią do takiej [ciach!]ły).

2) Dla tych co zakładają Ati Silencer 5 rev. 2- jeśli chodzi o chłodzenie pamięci to konstrukcja sajlensera jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie ma sensu smarować pastą pamięci i nie zdejmujemy tych gumek :mur:

 

 

Wogóle jestem zadowolony, bo mam nareszcie względną ciszę (teraz irytuje mnie metaliczne dźwięk z dysku- nie wiedziałem, że HDD może być taki głośny!)

 

Mam jeszcze 2 pytanka:

1) Jaka jest bezpieczna granica temperatury dla GTO na r430 ?

2) Wie ktoś może co to jest za chip na rewersie Sapphire X800GTO (r.430) AGP -na samym dole, przy złączu AGP. Bo jest na nim jakaś osłonak- gąbka, gumka czy coś takiego, koloru łososiowego z prostokątnym otworem na środku. To mi przypomina osłonkę na radiatorach, którą sie zrywa przed założeniem. I w pierwszej chwili myślałem, że tam właśnie może miejsce pod radiator jest przygotowane....

 

@wegorz91:

 

Ja się właśnie przesiadłem z r9800pro na X800 GTO (16potoków) - GTO jest praktycznie x2 szybszy. Co ciekawe, jak gierka wykorzystuje dużo bajerów i inne szajdery to różnica jest jeszcze większa. Np. w smarku'03 przy włączonym AAx4 i Aniso 8 różnica w game testach (bez pierwszego) jest chyba trzykrotna, a one w dość dobrym stopniu "symulują" nowe gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodalem wlasnie FEAR-a, w niektorych miejscach wcale nie jest tak kolorowo, chyba ze sie cienie wylaczy, ale bez cieni to zadne granie :angry:

takze nie ma sie co sugerowac za bardzo 3d markami (rowniez sie przesiadlem z 9800pro)

Na jakich ustawieniach grasz?? Rozdzialka, AA, AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakich ustawieniach grasz?? Rozdzialka, AA, AF.

1024, aa2, aniso 4, wszystko na max oprocz tekstur, i w niektorych momentach sprawdzalem zmniejszajac po kolei detale i nic to nie dawalo (aa, aniso itd opcje), nawet jak wylaczylem wygladzanie cieni rowniez fps byl bardzo niski, dopiero po cakowitym wylaczeniu cieni skoczylo do ok 55 klatek no ale bez shadow nie warto w to grac jak dla mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1024, aa2, aniso 4, wszystko na max oprocz tekstur, i w niektorych momentach sprawdzalem zmniejszajac po kolei detale i nic to nie dawalo (aa, aniso itd opcje), nawet jak wylaczylem wygladzanie cieni rowniez fps byl bardzo niski, dopiero po cakowitym wylaczeniu cieni skoczylo do ok 55 klatek no ale bez shadow nie warto w to grac jak dla mnie :)

Tobie chodzi chyba o soft shadows?. Nie dziw sie bo jak sie nie myle to nawet nowsze karty to spowalnia.

 

EDIT>> Ty masz wersje 128mb i na dodatek ze slabymi pamiatkami wiec tymbardziej sie nie dziw.

Do gier typu Fear, 256MB i wiecej Vram jak najbardziej zalecane.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie chodzi chyba o soft shadows?. Nie dziw sie bo jak sie nie myle to nawet nowsze karty to spowalnia.

 

EDIT>> Ty masz wersje 128mb i na dodatek ze slabymi pamiatkami wiec tymbardziej sie nie dziw.

Do gier typu Fear, 256MB i wiecej Vram jak najbardziej zalecane.

soft shadow to jest to samo co wygladzanie cieni :)

doczytaj dobrze co napisalem tj. po wylaczeniu soft s. dalej jest niski fps, dopiero po calkowitym wylaczeniu cieni (nie mylic z soft shadow czyli wygladzaniem cieni) nastepuje znaczacy wzrost, ogolnie to jest sporadyczne bo zazwyczaj na otwartej przestrzeni, a przeciez w tej grze w wiekszosci znajdujemy sie w pomieszczeniach

w sumie sie dziwie bo nie sadzilem ze spadek fps bedzie az tak wielki

 

poza tym napisalem te 2 posty w nawiazaniu do wczesniejszego, a mianowice, ze przetestowalem karte po odblokowaniu potokow 3d markami i niebawem zrobie to na grach no i wlasnie wypadlo w pierwszej kolejnosci na feara ;)

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soft shadow to jest to samo co wygladzanie cieni :)

doczytaj dobrze co napisalem tj. po wylaczeniu soft s. dalej jest niski fps, dopiero po calkowitym wylaczeniu cieni (nie mylic z soft shadow czyli wygladzaniem cieni) nastepuje znaczacy wzrost, ogolnie to jest sporadyczne bo zazwyczaj na otwartej przestrzeni, a przeciez w tej grze w wiekszosci znajdujemy sie w pomieszczeniach

w sumie sie dziwie bo nie sadzilem ze spadek fps bedzie az tak wielki

 

poza tym napisalem te 2 posty w nawiazaniu do wczesniejszego, a mianowice, ze przetestowalem karte po odblokowaniu potokow 3d markami i niebawem zrobie to na grach no i wlasnie wypadlo w pierwszej kolejnosci na feara ;)

No rzeczywiscie troche slabo jak na 16 potokow, ale nie tylko potoki sie licza bo ilosc vram i ich taktowanie tez. Z drugiej strony do feara przyda sie 1GB ram no i oczywiscie 256 na karcie jak juz wczsniej wspomnialem. Zreszta niewiele brakowalo, a bym mial tez wersje 128mb. A tak zobaczymy na co stac te moje cudneko na czerwonym laminacie.

 

ps. Przed chwila czytalem opinie na stronie komputronika i wszyscy, ktorzy kupili wlasnie moja karte maja niebieski laminat i brak zasilania. Oj chyba safirek dal czadu, szykuje sie konkretne OC :D B) .

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek, coś mnie dziwi mimo wszystko, że musisz wyłączać cienie w fear. To na GF 6600 128mb nie musiałem wyłączać cieni do płynnej gry, wystarczyło dać medium. Właściwie kombinacja na cieniach poza oczywiście ss nie daje dużej różnicy w wydajności. Ile masz ramu? (nie tego na karcie)

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

a sam nie wiem :-P czy woogule jest sens wymieniac :unsure:

 

A jakiego kupic x800 z tunerem TV?? tak zeby nie tracic wydajnosci i zeby blok wodny wszedł....

nie bierz tego szajsu wg mnie a allegro x800 aiw, zeby dobrego aiw kupic to trza ~1k wydac na x800xt i ich chyba juz tez na allegro nie ma :(

weź x800 pro super oc !!!!! i na standart tez wyyniki piekne

jak doplacasz tylko 130zl to chlopie bierz poki masz taka mozliwośc :D

Edytowane przez 05_03_1992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego szajsu wg mnie a allegro x800 aiw, zeby dobrego aiw kupic to trza ~1k wydac na x800xt i ich chyba juz tez na allegro nie ma :(

weź x800 pro super oc !!!!! i na standart tez wyyniki piekne

jak doplacasz tylko 130zl to chlopie bierz poki masz taka mozliwośc :D

A co lepsze X800 PRO czy GTO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE DA RADY ZROBIĆ VMODA za pomocą tego opisu w FAQ na kartach bez dodatkowego gniazda zasilania xD

 

hehe do tego doszedłem po 4h zabawy xD

 

sytacja taka sama jak u poprzednika

IGPU - 41000om - da rade zjechać marząc po resystorze

VGPU - 432om i nie moge nijak zjechać :/ zamazałem calutkie razem z okolicą i nic :/

PCB jest za ślizkie - za cienka warstwa sie układa :/

 

VGPU-1,42v-1,45v

 

natomiast co do działania karty z PCIex 4x - działa piknie xD i nawet O/C o 2Mhz większe xD

 

zrobiłem niestabilne 542Mhz i to tyle xD stabilne 525Mhz

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE DA RADY ZROBIĆ VMODA za pomocą tego opisu w FAQ na kartach bez dodatkowego gniazda zasilania xD

 

hehe do tego doszedłem po 4h zabawy xD

 

sytacja taka sama jak u poprzednika

IGPU - 41000om - da rade zjechać marząc po resystorze

VGPU - 432om i nie moge nijak zjechać :/ zamazałem calutkie razem z okolicą i nic :/

PCB jest za ślizkie - za cienka warstwa sie układa :/

 

VGPU-1,42v-1,45v

 

natomiast co do działania karty z PCIex 4x - działa piknie xD i nawet O/C o 2Mhz większe xD

 

zrobiłem niestabilne 542Mhz i to tyle xD stabilne 525Mhz

Mam ten sam problem i nei wiem co z tym zrobić boje się lakierom do paznokci kleic drucik bo jak za dużo przepuści to będzie lipa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek, coś mnie dziwi mimo wszystko, że musisz wyłączać cienie w fear. To na GF 6600 128mb nie musiałem wyłączać cieni do płynnej gry, wystarczyło dać medium. Właściwie kombinacja na cieniach poza oczywiście ss nie daje dużej różnicy w wydajności. Ile masz ramu? (nie tego na karcie)

ramu mam giga, mnie rowniez to dziwi, zalaczam screeny, aha sterowniki to warcat 6.3,

cienie medium z ss wlaczonymi

post-137564-1149236095_thumb.jpg

 

cienie med ss off

post-137564-1149236139_thumb.jpg

 

wszystkie cienie wylaczone

post-137564-1149236219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana z 9800pro(r360) na x800pro bedzie zauwazalna, jesli chodzi o wydajnosc?Prosze o pomoc

Zmodowany X800 @16p + oc jest nawet 2,5 raza wydajniejszy od r9800xt, takze warto.

 

Luki2 a od spodu masz uklad rage theatre ? Ciekawe jaki rdzen siedzi na niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i nei wiem co z tym zrobić boje się lakierom do paznokci kleic drucik bo jak za dużo przepuści to będzie lipa :)

Też próbowałem i po tym śliskim laminacie nie da rady zostawić ołówek. Co do lakieru to po prostu trzeba zmierzyć rezystancję przed włożeniem karty do kompa. Zmniejszenie o 15 kOhmów daje Vgpu +0,05V mniej więcej, ale ja nie mam lakieru, to nie sprawdzę, czy skutkuje. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

A co lepsze X800 PRO czy GTO ??

bierz co chcez... gto nie mialem... pro mialem i bylerm happy supcio oc i wogole cichutkie chlodzonko... malo sie grzeje i malo pradu bierze

 

w wydajności podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remek, coś mnie dziwi mimo wszystko, że musisz wyłączać cienie w fear. To na GF 6600 128mb nie musiałem wyłączać cieni do płynnej gry, wystarczyło dać medium. Właściwie kombinacja na cieniach poza oczywiście ss nie daje dużej różnicy w wydajności. Ile masz ramu? (nie tego na karcie)

 

6600 ma Ultra Shadow i o ile się nie mylę to własnie daje im takiego kopa w niektórych grach (Doom 3 i pochodne).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki2 a od spodu masz uklad rage theatre ? Ciekawe jaki rdzen siedzi na niej...

Tak, mam ten uklad.

O czyms to swiadczy?? W ogole w komplecie full kabelkow wiec z wposazenia jestem zadowolony.

Tylko jak z tym OC?

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie bede owijal w bawelne, mam problem, wydawaloby sie "niemozliwy".

 

Mam x800gto na r430 z eFkami, wiec zabieram sie za modowanie. Wiadomo, wgrywamy wyedytowany bios poprzez specjalny flashrom

1.6p. W teorii wszystko ok, ale gdy flasciach!e wyskakuje mi Error 0FL01 press 1 to continue.

 

I co z tym fantem zrobic?

Na innych flashromach identycznie.

 

Moze cos jest nie tak z tym 1.6p co ja mam?

Albo uzyc innych komend, bo -f -p nie dzialaja w tym przypadku.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6p. W teorii wszystko ok, ale gdy flasciach!e wyskakuje mi Error 0FL01 press 1 to continue.

 

Spotkal sie ktos z czyms takim?

dla pewnosci tylko zaptam czy:

"config_subrate_fuses" - tu ostatnia litera musi byc F

kolega ma E i to samo sie pokazuje co u ciebie

Edytowane przez remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@remek

 

Musisz sam sprobowac, ale cudow nie bedzie. Zmniejszenie timingow moze spowodowac ze nie osiagniesz juz tylu mhz przy OC.

 

Czy uzywal juz ktos atiflash 3.09 do wgrania tego zmodyfikowanego biosu do saphirka x800gto?

 

Ja uzylem ;) Coz, niby sie sflashowal ale karta nie wstala, pozniej w ciemno wklepalem komende do starego biosu i jest 'ok".

Ale wciaz nie mam swoich 16p :mur:

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo jak przestawiam timing CAS Latency z 2 do 3 to sie zwiesza, myslalem ze po tej operacji troche lepiej podkrece pamieci, WR Latency jak zmieniam z 1.5 na 2 to obraz zaczyna falowac i nie da sie nic przeczytac na monitorze, powinno chyba byc na odwrot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nahh.. ja od paru dni mam Sapphire GTO2. Z Zalmanem VF700-AlCu i żadnych dodatkowych wiatraków wyciągam stabilne 580/620 (przy 16 potokach i domyślnych napięciach), co daje mi w sumie 6585 3dmarków05. Tyle na razie wystarczy, jestem na razie początkującym overclockerem, więc 7k jeszcze na mnie trochę poczeka ; P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X800gto Fireblade - i chłodzenie o głośności odkurzacza.

 

Czy jest jakieś ciekawe chłodzenie w cenie ~80 zł dla tej karty? (cisza/OC - na standardowym mam ~62*C przy 550/550, przy 550/590 obraz już lekko 'faluje')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...