Skocz do zawartości
Efyr

ATI Radeon X800 GTO cz. II

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

udało mi się zrobić 10k w smarku03 i 5200 w smarku05 na ustawieniach 430/535 (16potoków, r430) i na moim starym, poczciwym bartku2500+@2230Mhz :) Może poszłaby dalej, bo max w stresie tylko 52 i oczywiście zero artów itd., ale zostaje chyba przy tych ustawieniach (zostawię sobie pewien margines na przyszłe upały :)

 

Wogóle jestem super zadowolony z Ati Silencera 5 rev. 2 i mogę z czystym sumiemienie go polecić. 52 stopnie w stresie przy zamkniętym oknie i zamkniętej, nieprzewiewnej budzie i przy 75% obrotów. Przy tym głośniejszy jest mój HDD :) Mam nadzieję tylko, że nie zjara mi karty jak to miały w zwyczaju sajlensery rev.3. Z drugiej strony nie słyszałem o takim przypadku, który dotyczyłby wersji 5...

Pozdro

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mam w opisie - niczego lepszego raczej nie znajdziesz :)

Jak oceniasz głośność tego Evercoola? Czy jest głośniejszy czy cichszy nisz AC Frezzer 64 PRO? (też go mam w obudowie)

 

PS: wiem, że OT, ale ciekawi mnie co to ten fander mod?

 

 

Przemo - chłodzisz jakoś pamięci?

Edytowane przez Arti_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS: wiem, że OT, ale ciekawi mnie co to ten fander mod?

 

Obstawiam, że to wymiana standardowego wiatraka z fryzjera na fandera, pozostaje tylko pytanie na który rozmiar 80mm czy 92mm bo 120mm (mam taki) raczej by na fryzjera nie wszedł.Ale to tylko domysły, poczekajmy co powie Chemik16.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz głośność tego Evercoola? Czy jest głośniejszy czy cichszy nisz AC Frezzer 64 PRO? (też go mam w obudowie)

 

PS: wiem, że OT, ale ciekawi mnie co to ten fander mod?

Przemo - chłodzisz jakoś pamięci?

lol on jest cichszy od zalmana vf700 na 100%obr :) i wydajniejszy w dodatku :)

fryzjer to kombajn xD

 

fander mod - wstawiasz wentylator FANDER 92mm za ~30zł zamiast hałaśliwej oryginałki :) (na gumkach tych co tam są orginalnie - najlepiej :) )

 

udało mi się zrobić 10k w smarku03 i 5200 w smarku05 na ustawieniach 430/535 (16potoków, r430)

eee czyli lepiej zostane przy swoim r480 12pot :) jest wydajniejszy xD Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arti_S:

 

Sajlenser chłodzi pamięci. Miedziana powierznią styku radiatora jest niewyprofilowana, a rdzeń jest wyżej, więc między nią a memkami są gumo-gluty o dziwnej dość konsystencji. Maja one pośredniczyć w oddawaniu ciepła. Na reversie jest WIELKA i dość gruba aluminiowa blacha i co ciekawe- tu też są takie same termo-gluty, choć teoretycznie mogłoby ich nie być, bo memki z tyłu przecież wystają najwyżej ponad powierzchnię laminatu. Te termo gluty mocno dociskają (nieco się "kompresują" po skrenceniu radiatora). Trudno powiedzieć na ile to dobre rozwiązanie, ale po katowaniu karty markami blacha z tyłu była dość gorąca, więc jakoś termogluty sobie radzą.

 

@Chemik16

@JROX

 

Tak, tylko że WY macie nieporównywalnie lepsze procesory i ramki :) - więc co to za porównywanie ?? Poza tym myślę, że moja poszłaby lepiej, tylko nie chce jej katować (narazie :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chemik16

@JROX

 

Tak, tylko że WY macie nieporównywalnie lepsze procesory i ramki :) - więc co to za porównywanie ?? Poza tym myślę, że moja poszłaby lepiej, tylko nie chce jej katować (narazie :lol: ).

[JOKE MODE ON]

No raczej: Commodore 64 (wersja C), 0.985Mhz, 1x64KB, BlackBox v.8, magnetofon Datasette, 2xQuick Shot (na mikrostykach z autofire). [/JOKE MODE OFF] :lol:

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

485/600 ;)

 

Temp. max 33* GPU na Pentagramie :)

A to tylko do 3D2k1/2k3/2k5

I to jest max karty jaki uzyskałem bez artefaktów, choś myśle że jak przyjdą odpowiedznie warunki (tzn. zima ;) to na WC chce zrobić 500/600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy Wy tez sciagajac ten plik (flashrom 16p.zip) dostajecie flashrom 2.3x. Bo teraz flasciach!ac karte zwrocilem

uwage ze w tym modyfikowanym 1.6p wyswietla sie 2.3x w naglowku. Moze w tym tkwi moj problem?

Wielu urzytkownikow skarzy sie na ten ERROR 0FL01, niektorym pomaga tak prozaiczna czynnosc jak zmiana

nazawy biosu na "bez" .bin, lub zamiana parametru -f -p na -p -f.

 

Co ciekawsze atiflash 3.09 potrafi wgrac oryginalny bios, bo gdy wgrywam modyfikowany przez siebie (wedlug instrukcji z faq'a

i techpowerup) to karta nie wstaje :mur:

 

Moja prosba, mozecie podeslac mi bios ktory chodzi u Was na 16p i na pamieci 2.0ns. Karta saphirka.

Wtedy bede wiedzial czy to kwestia biosu czy programu flash.

 

nnwnw@o2.pl

 

Z gory dzieki.

 

edit

Na techpowerup w temacie o x800 fuses data for unlocking jest bios na 2.0ns. Ale ma az 65kb, a nie 59 :( Po wgraniu atiflashem czarny ekran.

Czy wszsytkim tu sie modowaly bez problemu?

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na czym polegają te rzekome różnice?

 

I lamerskie pytanie (nie mam już cierpliwości do testowania): można w Ati Tool ustawić automatyczną zmianę taktowania- np. karta się podkręca gdy wchodzi w tryb 3D i spowrotem "odkręca" w 2D. Nie chodzi o profil pod konkretną aplikację tylko bardziej ogólnie- pod tryby 2D/3D?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, na czym polegają te rzekome różnice?

 

I lamerskie pytanie (nie mam już cierpliwości do testowania): można w Ati Tool ustawić automatyczną zmianę taktowania- np. karta się podkręca gdy wchodzi w tryb 3D i spowrotem "odkręca" w 2D. Nie chodzi o profil pod konkretną aplikację tylko bardziej ogólnie- pod tryby 2D/3D?

W Ati tool jest zakładka 3D-Detection,ustawiasz jaki profil ma się ustawić kiedy karta wykryje tryb 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co jest chlopaki, wszyscy tu maja x800gto i nikomu sie nie chce wcisnac przycisku "dump bios"??

Nie badzcie tacy :-P

 

PS:

Dlaczego bios mojej karty ma 59392 bajtow, a te ze strony techpowerup maja inne pojemnosci?? O co w tym chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios można przeflashować, a chłodzenie i tak kazdy zmienia icon_wink2.gif

Więc Chemik napisz mi gdzie ta inna kostrukcja...

wwwwwwwwwwwww........

niepowiem xD

 

 

ps- nie dobijajcie mnie tym ze 16pot są szybsze od mojego :( xD

do niedługo dostane apopleksji i choroby nerwowej xD

 

kiedys był test gdzie HIS ice-q x800gto 12pot był równie wydajny co safirek gto2 16pot :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki WormBoy, u mnie to się nazywa "Auto Overlocking" :)

Zastanawiam się czy przektaktowanie karty w dół w trybie 2D- dajmy na to rdzeń/pamięć po 100Mhz w dół- jest zdrowe, niezdrowe czy obojętne dla grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki za pomoc wszystkim :lol:

 

Poradzilem sobie sam.

Program atiflash 3.09 z tech powerup ze standardowa komenda i parametrem -st oraz biosik z tad:

bios16potokow

Po nocnych testach mozna stwierdzic ze mozliwosci O/C karty sie nie zmienily. Rdzen zachowuje sie

tak samo na 12p jak i @16p, co mnie bardzo cieszy. R430 450mhz, pamieci 588mhz i 3d05 5480.

 

@Efyr

Do Faq'a mozna dodac link do atilfash'a, sadzac po kilku zagranicznych forach flashrom stwarza wieksze problemy.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawa sprawa - przy podkrecaniu rdzenia dochodze do wartosci ~580MHz a potem zwis (tzw. freez). Wczesniej nie ma jednak zadnych objawow niestabilnosci. Temperatura max przy wygrzewaniu na tych 580MHz 39 stopni (wc). Wiec co jest nie tak?? Myslicie, ze napiecia nie starcza? Na poprzednim egzemplarzu (z 1,8V na GPU) poszedl na 650MHz (na AC!)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ciekawa sprawa - przy podkrecaniu rdzenia dochodze do wartosci ~580MHz a potem zwis (tzw. freez). Wczesniej nie ma jednak zadnych objawow niestabilnosci. Temperatura max przy wygrzewaniu na tych 580MHz 39 stopni (wc). Wiec co jest nie tak?? Myslicie, ze napiecia nie starcza? Na poprzednim egzemplarzu (z 1,8V na GPU) poszedl na 650MHz (na AC!)...

 

Zdecydowanie tak.

Pozdr

 

EDIT: JROX mnie ubiegł :wink:

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemo3642

 

Chlodzenie pent xc80alcu (tak na oko na 1/3 obrotow) + radiatorki na pamieci.

 

Temp nie przekracza 60C, w spoczynku jest jakies 33C. Przewiew w budzie jest, z przodu 80, z tylu 120.

 

@JROX

 

Latwo powiedziec, rdzen juz wiecej nie pojdzie sam z siebie. Zostaja vmody, a nigy tego nie robilem. Poczytam, ocenie

szanse i sie zobaczy B)

 

Rdzen i tak ladnie idzie jak na r430 :D i @16p.

 

@Efyr

Komendy do atiflash 3.09 (tego zalecaja na techpowerup) -f -p -st 0 bios.bin

Bios ktory wgralem i nie robil takich problemow jak poprzednie, znaczy nie bylo tego dziwnego bledu to ten:

BIOS

 

Atiflash 3.09

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kardas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...