Skocz do zawartości
Sushan

Abit Kn8 Ultra Czy Abit An8

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o pomoc w wyborze plyty pod s939 Athlon 64 3000+ albo 3200+ ( jeszcze się niezdecydowałem )

 

Aha czy jest duża różnica pomiędzy nForce4 ultra a nForce4 .

 

Jestem otwarty na sugestie i prosze o podawanie płyt które wy byście wybrali .

Będę grał w nowe gry i urzywam wielu programów naraz ale chce też zrobić jakiejś o/c gdzieś do 2.7Ghz

Procze o pomoc pilne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Z góry wszystkim dziękuje

 

 

 

PS. Prosze o opinie urzytkowników podanych płyt.

Edytowane przez Sushan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nForce 4, a nForce 4 Ultra jest na pewno bardzo duża i nie będę się rozpisywał bo pytasz czy jest duża różnica, a na to już odpowiedziałem.

Płytę główną proponuje tą: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D - nForce 4 Ultra.

Do kręcenia proca i nie tylko, najlepsza.

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach Abit AN8 Ultra jest wydajniejsza i lepsza do kręcenia, ale uważaj. Sam niedawno kupiłem sobie używkę z 33mcami gwarancji. Piękne diodki, pasywne chłodzenie i co? I po niecałych 2 tygodniach ją sprzedałem. Kupiłem sobie pamiątki na TCCD jak w sygnaturce. Ta płyta niestety nie lubi takich pamięci. W temacie o AN8/Ultra wielu pisało o problemach. Jak masz Winbondy to ok. Kupiłem sobie DFI nF4 Ultra-D i chodzi mi wszystko dużo lepiej. Wtedy DDR 520 nie wyciągałem nawet na 3-5-5-9 2T, a teraz DDR600 na 2.5-4-3-7 1T. Ogromna różnica. Tak więc zastanów się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nForce 4, a nForce 4 Ultra jest na pewno bardzo duża i nie będę się rozpisywał bo pytasz czy jest duża różnica, a na to już odpowiedziałem.

Płytę główną proponuje tą: DFI LanParty UT NF4 Ultra-D - nForce 4 Ultra.

Do kręcenia proca i nie tylko, najlepsza.

Między nForce4 Ultra vs nForce4 vs nForce4 SLI nie ma praktycznie żadnej różnicy w wydajności na stockowych ustawieniach. nForce4 Ultra w przeciwieństwie do wersji bez przyrostka "Ultra" obsługuje SATA II oraz ma wbudowany sprzętowy firewall. W dodatku OC jest lepsze... Wersja "SLI" jak już nazwa wskazuje obsługuje SLI, czyli technologię NVIDII do łączenia 2 kart graficznych w jedną "macierz"

 

BTW jesteś idiotą jeśli polecasz żółtodziobowi DFI :mur: :lol: OC jest najlepsze, ale mobo sprawia 5 razy więcej problemów niż Epox, MSI, Abit, Asus

 

Temat walkowany setki razy....

Plyta: DFI LanParty lub Epox....

DFI dla nooba niestety jest złym wyborem. Epox 9NPA+ Ultra bądź 9NPA3 Ultra będzie najlepszym wyborem

 

 

Abit an8 ultra

 

pasyewne chlodzenia , stabilna praca , cena/jakosc

zgadzam się, ale jeśli chodzi o OC jest jedną ze słabszych mobo

 

W testach Abit AN8 Ultra jest wydajniejsza i lepsza do kręcenia, ale uważaj. Sam niedawno kupiłem sobie używkę z 33mcami gwarancji. Piękne diodki, pasywne chłodzenie i co? I po niecałych 2 tygodniach ją sprzedałem. Kupiłem sobie pamiątki na TCCD jak w sygnaturce. Ta płyta niestety nie lubi takich pamięci. W temacie o AN8/Ultra wielu pisało o problemach. Jak masz Winbondy to ok. Kupiłem sobie DFI nF4 Ultra-D i chodzi mi wszystko dużo lepiej. Wtedy DDR 520 nie wyciągałem nawet na 3-5-5-9 2T, a teraz DDR600 na 2.5-4-3-7 1T. Ogromna różnica. Tak więc zastanów się dobrze.

wszystkie płyty są obecnie tak samo wydajne, a do kręcenia jest poprostu kiepska...

 

 

a gdzie i za ile dostane DFI LanParty UT NF4 Ultra-D - nForce 4 Ultra ??

 

W komputroniku chyba niema!!!

odpuść sobie tą płyte - bierz Epoxa albo MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezgodze sie AN8 Ultra jest dobra plyta!!! w przeciwienstwie do Fatal1ty, zgadzam sie polecac DFI komus niedoswiadczonemu to parodia!! Jesli chcesz tanio i dobrze to polecam Epoxa albo abita ale fakt nie lubi on TCCD :D

Edytowane przez chojrakrock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AN8 Ultra ma z[ciach!]ą faze zasilającą procesor...

:mur: :mur:

kto Ci to powiedział? :| To chbya jedyna w tej chwili płyta pod a64 oferujaca 4-fazowe zasilanie...

Kiedyś był test na anandzie - na tym samym napięciu, wysokim mnożniku najwięcej MHz wyciągnięto na Epoxie, potem był Abit, DFI za nimi. Zgodzę się ze Abit nie nadaje się do TCCD, ale pisanie że jest słabą płytą do OC jest przejawem ignorancji. HTT > 320MHz to mało? Pokaż mi teraz nieselkcjonowanego procka który potrafi więcej. Ustawień pamięci jest mało, to fakt, ale z OC procka nie ma to nic wspólnego.

Sam miałem 9npa+ Ultra i zmieniłem na abita. Dlaczego? Bo wolę Abita z podowodu subiektywnych preferencji, a do tego nie jest to gorsza płyta pod żadnym względem. Nie mówiąc już o znacznie lepiej przemyslanym PCB.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: :mur:

kto Ci to powiedział? :| To chbya jedyna w tej chwili płyta pod a64 oferujaca 4-fazowe zasilanie...

Kiedyś był test na anandzie - na tym samym napięciu, wysokim mnożniku najwięcej MHz wyciągnięto na Epoxie, potem był Abit, DFI za nimi. Zgodzę się ze Abit nie nadaje się do TCCD, ale pisanie że jest słabą płytą do OC jest przejawem ignorancji. HTT > 320MHz to mało? Pokaż mi teraz nieselkcjonowanego procka który potrafi więcej. Ustawień pamięci jest mało, to fakt, ale z OC procka nie ma to nic wspólnego.

Sam miałem 9npa+ Ultra i zmieniłem na abita. Dlaczego? Bo wolę Abita z podowodu subiektywnych preferencji, a do tego nie jest to gorsza płyta pod żadnym względem. Nie mówiąc już o znacznie lepiej przemyslanym PCB.

Asus A8N32 SLi Premium - 8 fazowe

DFI Venus/Expert/RX3200 - 4 fazowe

MSI K8N Diamond PLUS - 8 fazowe

 

czemu tak sądze? no bo na DFI Opek 144 fika 1,42v na 300x9, a na Abicie chciał aż 1,55v. Reps0n miał podobną jazde na swoim Abicie -> z 2,8 1,55v spadło mu do 1,45v na tych samych ustawieniach na DFI. Więc po cholere Abitowi 4 fazowe zasilanie [z tego co się orientuje to jest 3 :? ] :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@auto tematu

 

Ja poleciłbym (tak jak któryś z poprzedników) Epox'a 9npa+ Ultra. Wczoraj natknałem się na test porównawczy tej płyty w obecności Abit'a Fatal1ty, Dfi LanParty SLI DR oraz jako kontrast z innej platformy - epox'a ep-5lwa.

 

Nasz 9npa+ Ultra w ogóle nie odstawał od poprzedników a momentami nawet ich wyprzedzał. Także płyta "wygląda smakowicie".

 

Ustawień pamięci jest mało, to fakt, ale z OC procka nie ma to nic wspólnego.

Czyli przy podkręcaniu procesora nie muszę się bawić z pamięciami? Dziwnie to trochę ująłeś bo zapewne chodzi ci o to, że przy HTT < 320Mhz nie trzeba się z pamięciami aż tak gimanstykować, żeby potrzebować DFI LanParty, tak?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@auto tematu

 

Ja poleciłbym (tak jak któryś z poprzedników) Epox'a 9npa+ Ultra. Wczoraj natknałem się na test porównawczy tej płyty w obecności Abit'a Fatal1ty, Dfi LanParty SLI DR oraz jako kontrast z innej platformy - epox'a ep-5lwa.

 

Nasz 9npa+ Ultra w ogóle nie odstawał od poprzedników a momentami nawet ich wyprzedzał. Także płyta "wygląda smakowicie".

Czyli przy podkręcaniu procesora nie muszę się bawić z pamięciami? Dziwnie to trochę ująłeś bo zapewne chodzi ci o to, że przy HTT < 320Mhz nie trzeba się z pamięciami aż tak gimanstykować, żeby potrzebować DFI LanParty, tak?

 

pozdrawiam

genralnie nie trzeba się wogóle gimnastykować z pamięciami, odsyłam do charekterystyki K8 i HT

Xtreme Addict - to płyty 2 x drozśze od tego Abita, pzoa tym na nfroce 4 SLI. Ale masz rację - mój błąd dawno nie rozgladałem się w A64 i jak widać wyszły już inne płyty z takim zasilaniem ;]

hmmm mój procek chce tyle samo ile chciał na MSI K8N Neo2...

ile chce an DFI to nie wiem ;] chbya się rpzejdę do kolegi by to sprawdzić naocznie. Jesli to co piszecie w związku z V jest prawdą - zwracam honor.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...