Skocz do zawartości
michal_s

Optymalna Grafa Pod Semprona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialem wymienic mojego starego Geforca mx na cos lepszego. Zastanawiam sie nad czyms takim http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=496 . Mam okazje ja kupic za 320zl nowke. Czy to bedzie dobry wybor ? Reszta sprzetu jest nastepujaca:

 

CPU: Sempron 2300+ @ 210x9.5 ~ 2Ghz

Mobo: Asrock k7vt6c - kt600

Ram: 512 + 256 mb Kingston CL2.5 (synchro z cpu)

Zasilacz: Chieftec GPS-350EB-101A 350 W.

do tego Sound blaster Audigy oraz 2 hdd samsunga po 80GB.

 

Czy ten zasilacz wystarczy do napedzenia tej grafy ?

 

Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwi mnie tylko jedna sprawa, ta plytka nie ma dodatkowego zasilania na cpu, z tego co wyczytalem zasilany jest on wtedy z lini 5v zasilacza, grafika z tego co mi wiadomo dziala tez na lini 5v, dlatego obawiam sie ze moze sobie nie dac rady. Chyba ze cos pomylilem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo leci przeciez z linii 12v ... a na karcie tez chyba jest wtyczka z dodatkowym zasilaniem ...

Wiesz co piszesz czy tylko zgadujesz :? Bo obie frazy sa kompletna bzdura :-|

 

Jak mobo nie ma dodatkowej wtyczki +12V to karmi sie z linii +5V i z tego co pamietam Asus'y i Asrock'i wykorzystujace chipset Via obciazaja wlasnie ta linie. Karta oczywiscie nie posiada dodatkowego zlacza zasilajacego wiec tez zasila sie z mobo :?

 

Mysle ze ten szef porazi sobie :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co piszesz czy tylko zgadujesz :? Bo obie frazy sa kompletna bzdura :-|

 

Jak mobo nie ma dodatkowej wtyczki +12V to karmi sie z linii +5V i z tego co pamietam Asus'y i Asrock'i wykorzystujace chipset Via obciazaja wlasnie ta linie. Karta oczywiscie nie posiada dodatkowego zlacza zasilajacegowiec tez zasila sie z mobo :?

 

Mysle ze ten szef porazi sobie :wink: pozdro

na pewno ;) ?

 

edit: nie polecam tej karty do ktorej był podany link w pierwszym poscie. Ma zanizone taktowanie pamieci do 400mhz i w dodatku są to 5ns. Mialem przez 3 dni taką w domu, nie chciała sie prawie wcale podkręcać. Jezeli juz 6600 od galaxy, to wersja z Zalmanem ktora ma taktowanie 300/550.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mobo nie ma dodatkowej wtyczki +12V to karmi sie z linii +5V i z tego co pamietam Asus'y i Asrock'i wykorzystujace chipset Via obciazaja wlasnie ta linie. Karta oczywiscie nie posiada dodatkowego zlacza zasilajacego wiec tez zasila sie z mobo :?

Tu się mylisz (co do 6600 AGP). Jest zasilana moleksem. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jesli karta ma dodatkowe zasilanie to nie powinno byc problemow z zasilaczem (w przypadku tego mojego chiefa oczywiscie). Bynajmniej tak mi sie wydaje. Balem sie wlasnie o ta linie +5v, ze nie poradzi sobie z cpu jak i grafa. Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU będzie brać z 5V, a grafa częściowo za pomocą agp (nie pamiętam jakie napięcie), a resztę z 12V za pomocą dodatkowego zasilania. Zasilacz masz bobrany niezbyt dobrze do płyty, oby sobie poradził.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asilacz masz bobrany niezbyt dobrze do płyty, oby sobie poradził.

Wlasnie do tego samego doszlem ale juz po fakcie dokonanym. W moim przypadku przydalo by sie cos z mocniejsza linia +5V. Troche sie uspokoilem faktem ze karta ma dodatkowe zasilanie z +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie karta prawdopodobnie ma dodatkowe zlacze ,bo posiada w zestawie kabel zasilajacy :D Ale nie jest to wersja do ktorej linka podal grzesiu ,wesja z 5ns pamiatkami... :?

 

Zasilacz da rade nawet jakby grafa miala ciagnac tylko z mobo ,ale w wersji na AGP bedzie pewnie czesciowo zasilana z +5V :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 Agp jakim by kastratem nie była, potrzebuje dodatkowe zasilanie, Agp jest w stanie dostarczyć 25W, a 6600 potrzebuje dokładnie tyle lub ciut więcej, musi być jakiś zapas.

Nawet 6200 agp (nie 6200A) ma złącze do moleksa.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...