Skocz do zawartości
kris139

Który Lepszy: Samsung Sm 940bf Czy Lg L1970h (19'' Tn)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, który monitor kupić. Parametry podobne z tym, że Samsung ma 2ms czas odp. matrycy a LG 4ms zaś LG ma kontrast 1600:1 a Samsung 700:1. Reszta chyba taka sama i cena podobna.

Czekam na sugestie.

 

Chciałbym dodać, że monitor będzie służył do gier i filmów. Raczej żadnych profesjonalnych zadań czy edycja grafiki na wysokim poziomie.

Edytowane przez kris139

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, który monitor kupić. Parametry podobne z tym, że Samsung ma 2ms czas odp. matrycy a LG 4ms zaś LG ma kontrast 1600:1 a Samsung 700:1. Reszta chyba taka sama i cena podobna.

Czekam na sugestie.

 

Chciałbym dodać, że monitor będzie służył do gier i filmów. Raczej żadnych profesjonalnych zadań czy edycja grafiki na wysokim poziomie.

tu masz recke mniejszego brata 1770H

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...05/LG_1770.html

 

 

ktos postawił obok siebie 1970H i SONY S95D i na LG czern wyglądała jak niebieskie morze:)

(była gorsza od sony czyli kontrast 1600:1 tego LG to kolejny wyssany z palca twor marketingowy)

 

Tu słaba fotka pokazująca czern i podswietlenie ta LG 1970H:

http://www.prad.de/board/attachment.php?attachmentid=4859

 

Na moje oko to w LCDku ktory mam obecnie (500:1) jest lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszy jest Samsung.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do wyżej wymienionych zastosowań wystarczy ten Samsung na matrycy TN czy lepiej dołożyć i kupić PVA??

wg mnie warto dołozyć do VA szczegolnie jesli nie ma się duzych wymagań szybkosciowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki czas reakcji matrycy jest też mile widziany. Nie chciałbym oglądać smużenia przy dynamicznych grach. Zaś PVA jest lepszy choćby w głębi czerni czy jakości odwzorowania kolorów, a to jest ważny element przy oglądaniu filmów...

Może ktoś poleca jakąś 19 w podobnej cenie co wyżej wymienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepszy jest Samsung.

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy do wyżej wymienionych zastosowań wystarczy ten Samsung na matrycy TN czy lepiej kupić na PVA, np:

Fujitsu-Siemens ScenicView P19-2

albo ten

Samsung 19" LCD SM 970P

 

Czy widziałeś na własne oczy 1970H w akcji? Jeśli nie, to zobacz, a nie kieruj się opiniami ludzi, którzy opierają się na tym, co zobaczą u kogoś na stronie www, a nie u siebie na biurku; zresztą nawet wtedy można znaleźć na temat LG 1970H bardzo dobre opinie (na stronach niemieckich czy holenderskich). Jakość obrazu w tym monitorze jest bardzo dobra - używam go od tygodnia (i miałem porównanie z innymi m.in. samsungiem, philipsem czy HP) i uważam, że odwzorowanie (naturalność, intensywność) barw naprawdę imponuje. Czerń wcale nie jest niebieska tylko jak najbardziej czarna, no chyba że ktoś sobie ustawi "niebieską czerń" nieudolnie kalibrując monitor. Nie ufaj takim porównaniom, jak wspomniane wyżej porównanie z Sony. Równie dobrze można zrobić we wspomnianym Sony "czerwoną czerń" (wystarczy poszperać w ustawieniach karty graficznej lub samego monitora). Moim zdaniem LG1970H można polecać ze spokojnym sumieniem, szczególnie do zastosowań, o jakich wspominasz. Jedyny mankament tego monitora to dość słabe kąty widzenia.W indywidualnym użytkowaniu, czy oglądaniu filmów w 2-3 osoby nie przeszkadza to jednak specjalnie. Jeżeli jednak zależy ci na dużych kątach widzenia zapomnij o matrycy TN. Wybór należy do ciebie.Najlepiej postaraj się zobaczyć ten monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Odkopie ten temat... Szukam monitra LCD i wybór padł na LG L1970H. Warto go kupić czy za tę cenę jest coś lepszego (1300 max)?? Dużo siedzę w internecie ale też gram. Proszę o rade :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...