Skocz do zawartości
piotreksu

Znowu: Multiszlifierka

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem uzywana multiszlifierke Performance 140w w sobote zamieszcze zdjecie, aby uzyc jej do modowania obudowy. Mam z nia maly problem, jakos dziwnie dziala ta koncowka do mocowania trzpienia, za loozno:( odkrecam lekko nakretke, wkladam trzepien 2,4mm i zakrecam ale wystarczy lekko pociagnac i wychodzi. Trzepien 3.2mm sie nie zmiesci wiec wychodzi ze ta tulejka mocujaca ma jakis posredni rozmmiar miedzy 2.6mm i 3.2mm.

1. Czy uchwyt uniwersalny (taki jak w wiertarkach) mozna dokupic do kazdej multiszlifierki czy to tylko dla DREMEL sa (takie tlyko widzialem)?

2. Czy do kazdej mozna dokupic waz elastyczny?

3. Jak narazie ze zbyt loozna tuleja radze sobie owijajac trzepien papierem (dla pogrubienia) i wtedy zakrecam tuleje. czy cos moge w ten sposob uszkodzic? da sie dokupic te tuleje mocujace?

Nie pisalem w starych tematach zeby nie bylo (archeolog...).

Edytowane przez piotreksu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś ciała kupując używany "performance" :?

 

kup sobie może zestaw końcówek do multiszlifierki, tam jest trzpień (może sie nada)

wąż elastyczny jest uniwersalny ale osobno chyba nie (przynajmniej nie widziałem)

zepsuć raczej nic nie zepsujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo chwyt się "wyrobił" wytarł, teraz to tylko zmiana na nowy chwyt-mocowanie lub przerobienie na większą średnicę bo z tego co wiem są takie(3.2mm).

 

Dla tego taka tania, poprzedni właściciel musiał niezbyt starannie skręcać mocowanie i końcówki się obracały, wycierając chwyt że teraz nawet po MAX dokręceniu się obraca np: tarczka w wirnik stoi.

 

dlaczego? tak szybko sie psuja?

Kiepski materiał z którego jest zrobiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no popatrz, też mam ferma 135W :). Muszę się zaopatrzyć w nowe końcówki bo już mi się wszystko skonczyło...

 

Mój jakiś czas po kupnie zaczął wpadać w rezonans przy 20tyś. obrotów i był troche głośny.. ale powoli mu przechodzi chyba...

Osobiście nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...