Skocz do zawartości
nemo1802

Węży Jakich średnic Używacie W Wc?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

jak cenisz estetyke i wgode 8/10, jesli cenisz uniwersalnosc (tzn na wszystko prawie da sie je wciągnac) 10/12 a ja uzywam 12/16, tzn bede w kolejnum rev mojego wc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku to ja miałem celfasty 16/18 i 12/14 :lol: załamywały się makabrycznie. teraz w całym układzie mam 10/12. są dobre, nie załamują się i jeśli jest w nich zabarwiona woda to wyglądają naprawdę dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką "ewolucje" :mrgreen:

 

dawno dawo temu mój pierwszy blok (wtedy jeszcze kupny) to był Uriel... lecz po paru dniach po pewnym "defekcie" dostałem za niego X3m od mate'a :) Wtedy węże to były ogrodowe 16/20 (zbrojone) :mrgreen: Nakładać to na trójnik Y i całą reszte... masakra... ale działało i było dobrze :D

 

Potem pomyślałem, że troche za duże te węże... w miedzy czasie powstał mój pierwszy domowy bloczek i krócce NK12... wtedy miałem węże 12/16... bloczek tylko 2 krócce.. to był prawdziwy luksus :D

 

Teraz mam juz inne bloczki (takze swojej roboty) i krócce dalej NK12, lecz węży używam 10/14 cristallo :) Wszytko bez zacisków/cybantów, a mam także nagrzewnice (poldek ze shoudem - moze kiedys beda fotki) i wniej sk10/12 na 3/8" i przy użyciu siły i pomocy drugiej osoby zakładamy węże 10/14 na sk 10/12 - jak widać jest to możliwe :)

 

W nastepnej rewizji... pewno użyje węzy 8/10 :mrgreen:

 

Tendencja malejąca... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

jakie są zalety zbrojonego węza??

Moze sobie kupie, w sumie pompka od C.O i kolanka na kazdym łuku. Wiec weze tylko po prostej, czy jest sens to montowac do układu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz budowal wc od podstaw to zdecyduj sie na 8/10 nie ma lepszych srednic wezy do wc.W wydajnosci to samo co grubsze a estetyka i ukladanie bez porownania do grubszych.Bierzmy przyklad z zachodnich ukladow tam 8/10 to standard jest i nie bezpodstawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bedziesz budowal wc od podstaw to zdecyduj sie na 8/10 nie ma lepszych srednic wezy do wc.W wydajnosci to samo co grubsze a estetyka i ukladanie bez porownania do grubszych.Bierzmy przyklad z zachodnich ukladow tam 8/10 to standard jest i nie bezpodstawny.

Ale jak ktos ma wszystkie bloki i chłodnice na złączki 12mm to estetyka przegrywa z praktyką ;) Poza tym jakoś nigdy nie miałem problemu z ułożeniem węży 10/13, ktoś miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos juz ma gotowy uklad na zlaczkach 12mm to lepiej niech zostawi, lecz gdy jest dopiero w trakcie doboru czesci to moim zdaniem lepiej wybrac 8/10.Uzywalem wezy 12/16 10/14 i z ukladaniem nie bylo problemow lecz ten wyglad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia polskiego WC była (i w dalszym ciągu) jest związana zarówno z ogrodnictwem (węże) jak i instalatorstwem (kolanka, pompy). Weterani tego forum pamiętają zapewne (a nawet byli posiadaczami) pierwszych bloków od Mate’a czy Discotechu. Taki np. Sev1 był wyposażony w miedziane kolanka instalacyjne o średnicy 13 mm co wymuszało zakładanie węży 12/16.

Dołączona grafika

Mimo, że w następnych konstrukcjach pojawiła się możliwość zmniejszenia średnicy węży, to dziwnie zakorzenione w użytkownikach poczucie wyższości większych średnic pokutowało jeszcze długo.

Na szczęście rynek polskiego WC dostosowuje się do wymogów unijnych. Coraz więcej osób montuje złączki skręcane na węże 8/10, 9/12. Ba, w ostatniej wersji bloków Mate’a mamy już gwint pod złączki 1/4 cala zamiast 3/8 cala, co jest ewidentnym efektem dostosowywania oferty do światowych norm. Podsumowując: standard na dzień dzisiejszy to imho wąż 8/10 w złączce skręcanej, czyli wygoda ułożenia węży i estetyka połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja nie ulegne raczej nigdy standardom 8/10, jeszcze z rok i średnice z cpc bedą standardem. Ja tam wole 12/16 lub jak nie ma tyle miejsca to 10/12, i oczywiscie wszystko napedzane pompką C.O a nie jakims piardem z akwarium. Ale takie akwariówki w zupełnosci stylają na standardowe WC.

Wszystko zalezy od usera, EKSTREME czy Wygoda, ja uwielbiam to pierwsze ;D

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i tak, ale teraz to "EKSTREME" służy tylko chyba widokowi, a kiedyś była opinia, że znacznie zwiększa wydajność ;] Niewielu ludzi lubi robić coś, zdając sobie sprawę, że to nie wpłynie na cokolwiek. Mariush jesteś wyjątkowy, dalej planujesz tego reza? :D

 

Ja rozumiem małe średnice węży, ale odczepcie się ludzie od starych dobrych choinek. Do mnie SK wogóle nie przemawia, może wygodniejsze minimalnie, ale w moich oczach estetycznie wypada niewiele lepiej niż choinka z cybantem (bleh)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie ulegne raczej nigdy standardom 8/10, jeszcze z rok i średnice z cpc bedą standardem. Ja tam wole 12/16 lub jak nie ma tyle miejsca to 10/12, i oczywiscie wszystko napedzane pompką C.O a nie jakims piardem z akwarium. Ale takie akwariówki w zupełnosci stylają na standardowe WC.

Wszystko zalezy od usera, EKSTREME czy Wygoda, ja uwielbiam to pierwsze ;D

 

Tylko ze to twoje extreme daje ci max 1-2 stC na CPU mniej w porownaniu do kompaktowej pompki i wezy 8/19 lub 9/12... Extreme jak cholera :blink: :lol: . Niestety w PL panuje jeszcze przekonanie sprzed kilku lat kiedy pierwsi posiadacze WC z braku dostepnych czesci skladali układ na wezach ogrodowych... Duże nie zawsze oznacza lepsze.

Edytowane przez Orion_THG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

szczerze to bardziej przemawia do mnie wygląd takiego kompa gdzie jest nawalone pełno wezy z 5 bloków i mocna pompka i kilkna nagrzewnic. U mnie bedą 3 albo 2. W nocy bede kompa zostawiac na passive, moze jeden cooler w budzie na 5V, sempy sie tak bardzo nie grzeją jak prescoty.

Mam taki styl, lubie jak cos wygląda na extreme ;)

Rez... moze bedzie, wypozycze moze od kogos i zobacze jak to pracuje, bo kupie, "utopie kase" <--Pasuje taki tekst do WC ;) i nic z tego nie bedzie, bo nikt nie stwierdził jak pompka c.o pracuje z rezem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...