Skocz do zawartości
glowa_1

Ibm T22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące awaryjności IBM'ów serii T22. Czy ma ktoś może, lub słyszał coś o dawniejszej serii T (20, 21, 22, 23) Czy są to dobre komputery?

Zastanawiam się nad zakupem takiego komputeraz, ma on służyc do czysto biurowych zastosowań Word, Exell... Jaka jest awaryjność takich komputerów?

 

Czy jeśli komputer polisingowy jest z wierzchu w bardzo dobrym stanie - zero rys, peknięć, obudowa nienaruszona to to oznacza, że od środka też jest dobry?

To mój pierwszy zakup notebooka, więc sorki jeśli opowiadam bzdury.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w domu T21, bardzo dobra martyca (chyba 13,1"), dysk 20 gb troche juz chrobocze, 256 sdram, p3 800, grafika SavageIX8 8mb, obudowa bardzo mocna (gora tytanowa) do tego nie trzeszczy, czytelna klawiatura, brak stacji dyskietek za to jest dvd.

 

podsumowujac do pracy biurowej (word, excel) jak najbardziej warto brac, ibm to klasa sama w sobie, przynajmniej seria T.

Edytowane przez baka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie pisze tego posta z IBM T23. I powiem Ci tak : jest to komputer mojej mamy ktora W OGOLE o niego nie dba, nie to ze nim rzuca czy cos ale nie dba o czystosc komputera jak i systemu a pracuje na nim praktycznie tylko w Wordzie, po internecie smiga i czasami jakis film. Komputer mimo swojego wieku (4 lata) sprawuje sie wysmienicie, raz tylko zmieniany byl system ale to tylko z winy dysku, padl w nim cache. Poza tym ZERO awari. Na klawiaturze nawet jeden przycisk nie jest starty. Obudowa bardzo solidna, zawiasy przy matrycy dzialaja jakby byly nowe - zero luzow czy pekniec a nawet ja czesto biore laptopa wlasnie za matryce. Zbudowanie wzorcowe, materialy bronia sie same - tyle lat i praktycznie tylko slady w postaci pobrudzonej gornej pokrywy. Poza tym laptopik ma tez calkiem bogate wyposazenie lacznie z portem drukarki, S-Video, 2 x PCMCIA, VGA, 2 x USB, modem, LAN. Wymienny drive CD bez potrzeby wylaczania systemu. Szczerze mowiac nie wiem co tak naprawde mozna temu komputerowi zarzucic. Jedzie na baterii okolo 1,5h w zaleznosci od tego co sie robi i jak jest podswietlona matryca co jak na wiek baterii wynik zadowalajacy szczegolnie ze to nie Centrino tylko Pentium III 1,2GHz.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wskazówki:) jestem juz w 99% zdecydowany do zakupu tego oto komputera: http://www.sonika.pl/?site=7&kat=3&prod=420#informacje z tym, że dogadałem bardziej kożystną cenę. Jego atutem moim skromnym zdaniem jest to, że dysk jest nówka z 8MB Cachu i 5400rpm. Co o tym sądzicie, jeszcze wymienne FDD dostaje a to wszystko za 1450zł brutto. Jak myślicie czy się opłaca? Nadmieniam, że laptop praktycznie nie ma śladów że jest używany, może poza tym, że lekko widać, że klawiatura odcisnęła się na matrycy, są lekkie zarysowania, ale jak komp jest włączony to tego wogóle nie widać.

Opłaca się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2500zł masz nowy sprzęt na gwarancji ja nie wiem jaki jest sens kupować stary sprzęt, przecież to inna technologia, przestarzała...

Dopłać ten 1000zł i kup sobie jakiegoś asusa, acera, toshibe czy nawet california acces, ale niech ten sprzęt będzie nowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glowa_1 >> jak ci opuszcza o te 200zł to mozesz brac, w przeciwnym razie na allegro znajdziesz co znacznie lepszego w cenie 1.5k pln.

 

ta oferta mnie zmiazdzyla:

http://www.sonika.pl/?site=7&kat=3&prod=447#specyfikacja

Ktos ma duza wyobraznie, albo od dawna nie jest na biezaco z cenami nowych laptopow.

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co, to za sklep.... www.skapiec.pl i wszystko.., olać takich naciągaczy!

 

Tak nawiasem pisząc, to widzieliście tą reklame, wynajem notebooków 269 zł za miesiąc? ;D Kto to wynajmuje??? Ja zamiast wynajmować bym kupił nowego za 2k a potem go sprzedał w odpowiedniej cenie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2200 pln można dorwać nowego HP nx6110 z pełną gwarancją, a w porównaniu z T23 (zależy na czym jest IBM Pentium M czy Celeron M) jest to zdecydowanie lepszy i szybszy sprzęt.

 

Miałem T23 i był w porządku, teraz T42 i też jestem zadowolony choć mam drobne zastrzeżenia do jakości obudowy.

Poza tym często mam styczność z HP nx6110, nx6125 Sempron i Turion64 - to już nie te same HP/Compaq co kiedyś - jakość została maksymalnie wywindowana, wydajność też jest bez zarzutu, a wyposażenie też niczego sobie.

 

Najtańszy HP nx6110:

 

- Celeron M1,4GHz

- 256MB RAM

- 40GB 5400obr/min 8MB cache albo 16MB cache (jak trafi się Toshiba AX)

- DVD/CD-RW

- LCD 15 cali

- grafika intelowska

- dźwięk SoundMax

- Net 100 albo 1Gbit

- modem

- bateria w rzeczywiśtości wystarcza średnio na 3 godziny w porywach 3,5.

- czasami trafi się promocja i bez dopłaty można skorzystać wewnętrzną kartę WiFi 802.1b/g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno każdego kilkuletniego używanego notebooka niesie ze sobą ryzyko awarii. Nieważne, czy będzie to IBM czy Actina czy cokolwiek. W firmie jest kilka T21, z których dwa nie działają z powodu awarii inwertera matrycy. Obudowa nie jest wcale taka mocna - często pęka plastik tuż obok klawiszy kursora. Powłoka "jakbygumowa" jest bardzo podatna na zarysowania a sama matryca jest z tyłu bardzo kiepsko chroniona, stąd częste jasne plamy na matrycach ThinkPadów. Do tego oryginalny napęd DVD montowany w IBMach nie cieszy się nadzwyczajną trwałością. Matryca w T21 (XGA) jest bardzo taka sobie, odwzorowanie kolorów słabe. Piękną rzeczą jest za to niezmienny design, układ klawiatury (do niedawna bez klawiszy Microsoftu) i sama klawiatura (choć po paru latach klepania jest już trochę rozklekotana), lampka ThinkLight, wymiary i względnie niewielka masa. Nie ma róży bez kolców...

 

Przy zakupie T20/21/22/23 warto poczytać o nich na stronach IBM, bo różnią się między sobą obsługiwanymi procesorami i pamięcią, co może mieć niebagatelne znaczenie.

Edytowane przez bigfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...