Skocz do zawartości
vojt

Goodram Ddr2 (wszystkie)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ja wiem czy tracą ? skoro mają na pokładzie d9 ? Chyba ze to kwestia pcb pamięci ? lub na tych goodramach sa jakieś odpadowe d9 ?. Co w takim razie polecicie markowego na d9 ? w dobrej cenie ?

p.s.

widzialem gdzies testy gr na d9 i koles ponad 1070 mhz c 4 4 4 12 wydusił ;)

 

no tutaj ma zanczenie pcb, w lepszych pamiatkach (np xtreme team) to sa bp mill

potrafia jakby lepiej wykorzystac dane napiecie, dlatego aby dobrze wykorzystac goodramy pro przydaje sie dobra plyta co daje dobra napiecie noi sama zasilka

noi potrafia takze przeniesc wyzsze napiecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem gdzies testy gr na d9 i koles ponad 1070 mhz c 4 4 4 12 wydusił ;)

no to mamy jedenscreen z DDR1070 - znaczy sie nie mamy, bo nie widziałem nigdzie, ale widziałem coś koło DDR1000. Na DDR1000 powinno być stabilnie na niejktórych GR Pro. Niemniej jednak to nadal ponad 200 MHz straty do podobnych modułów. Niestety - GR Pro mają prawdopodobnie słabe PCB, a i same kostki też nie są nalepsze. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko

nawet w tym temacie juz o tym pisalem

 

mamo

 

z ci...pki pcb jest w goodramach i v powyzej 2,3 lub 2,4 nic nie daje

 

jedna osoba z forum sie o tym przekonala gdzie gr 533 na d9 robily 1050 przy niskich timingach i niskim vmem a przy 2,9 padly choc nie powinny

i to samo sie tyczy gr pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z góry przepraszam ale nie przebrnąłem przez cały temat...

 

Pochodziłęm dzisiaj po swoim mieście i znalazłem w jednym sklepie

Goodramy 512MB 533 na D9.... Mają na stanie 5 sztuk z dwóch różnych dostaw. Cena 165zł.

Warto? Czy wogóle za mało te 533? Chce kupić jakąś dobrą płyte pod AM2 (chociaż do końca takich chyba jeszcze nie ma ;>).

 

Czy możecie mi ewentualnie podać czego konkretnie mam szukać? W środę jade do Szczecina więc moge troche pochodzić i poszukać...

 

Sprzęt będe kręcić bo mam WC i warto to wykożystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mamy jedenscreen z DDR1070 - znaczy sie nie mamy, bo nie widziałem nigdzie, ale widziałem coś koło DDR1000. Na DDR1000 powinno być stabilnie na niejktórych GR Pro. Niemniej jednak to nadal ponad 200 MHz straty do podobnych modułów. Niestety - GR Pro mają prawdopodobnie słabe PCB, a i same kostki też nie są nalepsze.

Widze ze dalej uparcie po GR jeździsz i kity ludziom wciskasz, gdzie Ty widziałeś te całe zastępy "markowych" D9 robiacych ponad 1,2GHz ? przecież to są już rekordowe taktowania osiagane na fatach a nie na zwykłych D9. Z tego co widziałem to najwiecej na XS kolo pokazał ~1260MHz. Nie wiem czy wszystkie, ale napewno część GR ma PCB brainpower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dalej uparcie po GR jeździsz i kity ludziom wciskasz, gdzie Ty widziałeś te całe zastępy "markowych" D9 robiacych ponad 1,2GHz ? przecież to są już rekordowe taktowania osiagane na fatach a nie na zwykłych D9. Z tego co widziałem to najwiecej na XS kolo pokazał ~1260MHz. Nie wiem czy wszystkie, ale napewno część GR ma PCB brainpower.

hm to już sam nie wiem gr na pcb pb ? ciekawe jak to rozpoznać czy jest na bp ? swoją drogą fajnie ze na gr daja te micronki d9 ;-) bo to jedyne memki z d9 w rozsadnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze dalej uparcie po GR jeździsz i kity ludziom wciskasz, gdzie Ty widziałeś te całe zastępy "markowych" D9 robiacych ponad 1,2GHz ?

pamieci na D9GMH robią ponad DDR1200. Goodramy Pro na D9GMH nie robią - ich max to ~DDR1000. Widać więc, że ich potencjał jest marnowany albo przez słabsze kostki, albo beznadziejne PCB.

przecież to są już rekordowe taktowania osiagane na fatach a nie na zwykłych D9.

mijasz sie z prawdą - najnowsze D9G również osiągają ponad DDR1200 - wcale nie trzeba mieć do tego celu fatbody. Ostanio bardzo ciekawy wynik to stabilne DDR950 3-3-3-x (screen DDR990), więc DDR1300 da sie z nich pewnie wycisnąć. Że już nie wspomnę o DDR1090 na 1.9V CL4 (i DDR1130 4-4-3-12). fatbody może tylko pomarzyć o stabilnym DDR950 3-3-3-x (a to jeszcze nie koniec). Czas fatbody już minął - teraz pojawiają się lepsze kostki.

 

EDIT: już jest DDR 966 3-3-3-8 i screen DDR1000

Z tego co widziałem to najwiecej na XS kolo pokazał ~1260MHz.

no to poczekajmy na DDR1000 3-3-3-x od bachusa i zapewne DDR1300 CL4.

Nie wiem czy wszystkie, ale napewno część GR ma PCB brainpower.

z chęcia bym zobaczył goodram pro na BP - powinny być stosowne napisy. Jak nie ma, to nie jest to BP. A niestety nie ma. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie następujące (było trochę o tym wcześniej ale bez konkretów).

Otóż radiatorki na Goodram 800 nie dotykają do kości bezpośrednio tylko przez białą dość grubą taśmę. Są przy tym bardzo lekko "przyklejone". Czy te radiatorki coś faktycznie dają? Czy ktoś testował osiągi/temperatury z fabrycznymi radiatorkami i bez nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie następujące (było trochę o tym wcześniej ale bez konkretów).

Otóż radiatorki na Goodram 800 nie dotykają do kości bezpośrednio tylko przez białą dość grubą taśmę. Są przy tym bardzo lekko "przyklejone". Czy te radiatorki coś faktycznie dają? Czy ktoś testował osiągi/temperatury z fabrycznymi radiatorkami i bez nich?

Nie wiem jak jest na good ramach z radiatorkami ale ja zawsze tych blaszek się pozbywałem ;-) nie ma jak aktywny cooling coolerkiem a nie jakies radiatorki, swjego czasu mialem patroty i te radiatorki na nich byly tak przyklejone że zapłakać - łapały minimalnie ;(, sadze ze na tych gr jest to samo ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82: podajesz takie przykłady, a może byś je udokumentował np. screeenami. Zresztą, czy ktoś kogoś zmusza do kupowania GoodRAMÓW ??? Ludzie je polecają, bo obecnie w PL trudno dostać coś porównywalnego lub lepszego za taką cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mach82: podajesz takie przykłady, a może byś je udokumentował np. screeenami. Zresztą, czy ktoś kogoś zmusza do kupowania GoodRAMÓW ??? Ludzie je polecają, bo obecnie w PL trudno dostać coś porównywalnego lub lepszego za taką cenę.

moja odpowiedź to forum XS - popatrz, poczytaj i zobaczysz co z markowymi modułami można zrobić.

 

@mach82

jestes slepy czy nie czytasz tego co inni pisza?

jesteś normalnie wyewny jak kilo gwoździ. Sprecyzuj co masz na myśli. Gdzie mi zarzucasz kłamstwo/nieścisłość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci na D9GMH robią ponad DDR1200. Goodramy Pro na D9GMH nie robią - ich max to ~DDR1000. Widać więc, że ich potencjał jest marnowany albo przez słabsze kostki, albo beznadziejne PCB.

 

mijasz sie z prawdą - najnowsze D9G również osiągają ponad DDR1200 - wcale nie trzeba mieć do tego celu fatbody. Ostanio bardzo ciekawy wynik to stabilne DDR950 3-3-3-x (screen DDR990), więc DDR1300 da sie z nich pewnie wycisnąć. Że już nie wspomnę o DDR1090 na 1.9V CL4 (i DDR1130 4-4-3-12). fatbody może tylko pomarzyć o stabilnym DDR950 3-3-3-x (a to jeszcze nie koniec). Czas fatbody już minął - teraz pojawiają się lepsze kostki.

 

EDIT: już jest DDR 966 3-3-3-8 i screen DDR1000

 

no to poczekajmy na DDR1000 3-3-3-x od bachusa i zapewne DDR1300 CL4.

 

z chęcia bym zobaczył goodram pro na BP - powinny być stosowne napisy. Jak nie ma, to nie jest to BP. A niestety nie ma.

napisales to juz po raz 10

a tymczasem .... http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2271302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja odpowiedź to forum XS - popatrz, poczytaj i zobaczysz co z markowymi modułami można zrobić.

jesteś normalnie wyewny jak kilo gwoździ. Sprecyzuj co masz na myśli. Gdzie mi zarzucasz kłamstwo/nieścisłość?

A pokaż mi w Polsce te "makowe moduły" w cenie Goodramów. Chyba takich nie ma.

Wiem, że w tej cenie można mieć lepsze pamięci, np. G.Skille HZ DDR2 800, ale jest trzeba sprowadzić z USA, co dla dużej liczby osób może być problemem.

I proszę o skończenie tego OT. Jeśli dalej chcesz przedstawiać dalej swoje wywody, to załóż nowy temat.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podawanie przykladow z xs i porownywanie do naszych skromnych wyniczkow mija sie z celem troche bo popierwsze tam poiadaja czesto duzo lepsze zasilki, plyty glowne jak sie kiedys przekonalem to daje wiecej niz mozna by pomyslec,

pozatym czesto tam stosuja napiecia duzo powyzej 2.3v a u nas wszyscy niemazle wlasnie 2.3v,

noi trzecia sprawa jak sie bawilem moja plyta p5wd2 odkrylem ciekawa rzecz ze plyta na 1 i 2 slocie trzymala pamiatki w granicach 950mhz przy 4.4.4.4 (ochlodzenie nic nie dawalo), podniesienie o chociazby 1mhz powodowalo brak botowania a nizen spokojnie przechodzilo testy w s&m, natomiast na 3 i 4 slocie spokojnie powyzej 1000 lataly i jak sie je ochlodzilo to jeszcze mozna bylo wycisnac kilka mhz''ow ;)

dlatego moj wyniczej na spi16m jest w trybie single :]

 

co do radiatorkow oryginalnych po ich zdjeciu roznicy bodajze zasadniczej nie bylo, moze 1mhz wte lub we wte, gdzies mam spisane to jak znajde to zapodam...

 

@mach82

jesli sie nie myle to widzialem jak na innym forum polecales komus gr pro wlasnie do dobrego oc... co jest z Toba?

tu napewno: http://pclab.pl/forum/lofiversion/index.php/t181430.html

:lol:

sorki ze linka z innego forum :P

Edytowane przez wspac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokaż mi w Polsce te "makowe moduły" w cenie Goodramów. Chyba takich nie ma.

Wiem, że w tej cenie można mieć lepsze pamięci, np. G.Skille HZ DDR2 800, ale jest trzeba sprowadzić z USA, co dla dużej liczby osób może być problemem.

nie trzeba - w europie można zamówić

I proszę o skończenie tego OT. Jeśli dalej chcesz przedstawiać dalej swoje wywody, to załóż nowy temat.

my tu cały czas o goodramie, więc jaki to OT?

 

podawanie przykladow z xs i porownywanie do naszych skromnych wyniczkow mija sie z celem troche bo popierwsze tam poiadaja czesto duzo lepsze zasilki, plyty glowne jak sie kiedys przekonalem to daje wiecej niz mozna by pomyslec,

pozatym czesto tam stosuja napiecia duzo powyzej 2.3v a u nas wszyscy niemazle wlasnie 2.3v,

zwalanie na zasilacz przy słabym OC to sprawa powszechna, mimo że jak ktoś ma GR Pro, to i dobry zasilacz też ma. Sprawa płyt - wcale jakichś super nie mają - u nas też są takie i wielu użykowników takowe posiada. Napięcie 2.3V - trudno dawać więcej, jak przy wiekszości GR Pro wyższe napiecie nic nie dawało. A poza tym, dawajcie wiecej niż 2.3V jak wam mało.

@mach82

jesli sie nie myle to widzialem jak na innym forum polecales komus gr pro wlasnie do dobrego oc... co jest z Toba?

tu napewno: http://pclab.pl/forum/lofiversion/index.php/t181430.html

gdybys umiał czytać ze zrozumieniem, to tam wyraźnie zaznaczyłem, że spośród tamtych modułów GR Pro będzie najlepszy. Do dobrego OC się nadaje, do bardzo dobrego (czyli stabilne powyżej DDR1000) już nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybys umiał czytać ze zrozumieniem, to tam wyraźnie zaznaczyłem, że spośród tamtych modułów GR Pro będzie najlepszy. Do dobrego OC się nadaje, do bardzo dobrego (czyli stabilne powyżej DDR1000) już nie.

zobacz sobie swego drugiego posta...

nie musisz mi tlumaczyc co pisze w pierwszym

 

pozatym tagan nie gwarantuje dobrego oc bo moze dac je lepsze nawet fortron jesli chodzi o pamiatki, mowily o jakosci napiecia nie mocy, a ze np w stanach jest kilka razy wiecej mieszkancow to i kilka razy wiecej zajefanych wynikow czyli takze trafiajacych sie lepszych, pozatym te ponad 1200 to raczej nie na 2.3v, ew uda Ci sie znalezc jeden screen to standard super co to 1000-1100 na 4.4.4.x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz sobie swego drugiego posta...

nie musisz mi tlumaczyc co pisze w pierwszym

Mój drugi post: "Wszystkie (mowa o GR Pro) są na micronach D9GXX, czyli najlepszych kostkach jakie w tej chwili można trafić.

Corsairy CL5 sa najprawdopodobniej na elpidach (lub odpadki microna D9 niewykorzystanych w modułach CL3 i CL4), więc podkręcą sie gorzej niż goodramy Pro. "

Czyli napisałem, że GR Pro są na dobrych kostkcach D9G i napisałem, że corsair CL5 może sieza dobrze nie kręcić. Powiedz mi - co to wnosi do tematu?

pozatym tagan nie gwarantuje dobrego oc bo moze dac je lepsze nawet fortron jesli chodzi o pamiatki, mowily o jakosci napiecia nie mocy,

weź miernik i pomierz czy masz znaczące fluktuacje przy napieciu vdimm - na pewno nie większe niż na innych markowych zasilaczach. Zaprezentuj mi rezultaty, udowodnij że się mylę. Jak już napisałem - zwalanie winy za gorsze OC na zasilacz to powszechna sprawa.

a ze np w stanach jest kilka razy wiecej mieszkancow to i kilka razy wiecej zajefanych wynikow czyli takze trafiajacych sie lepszych,

ta, to czemu najwiecej najlepszych wyników nie dają Chinczycy, czy Hindusi - przecież jest ich zdecydowane wiecej niż Amerykanów. Sprzedano tyle kompletów GR Pro, że aż dziw birze, że jeszcze nikt nie zaprezentował żadnego robiacego stabilnie naprawdę wyskie częstotliwosci.

pozatym te ponad 1200 to raczej nie na 2.3v, ew uda Ci sie znalezc jeden screen to standard super co to 1000-1100 na 4.4.4.x

Nie ma żadnego ograniczenia do 2.3V, wiec nie powtarzaj tej wartosci jak mantrę. Możesz dać nawet 3V jak zechcesz, nie ma problemu i wtedy uzyskasz wysoką częstoliwosć, oczywiście jeżeli moduł to zniesie, a do tego potrzeba wysokiej jakosci PCB, bo że D9G wytrzymuje bardzo wysokie napięcie, to już wiemy. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales kiedys w rekach ocz boostera? wiedzialbys co moze dac czystsze napiecie, nie kazdy robi moda na plycie bo np gwary nie chce tracic, albo sie poprostu boi, w chinach robia NY'ry ktore Ty nosisz na glowie a nie bawia sie pamiatkami za kase ktora stac 5% chinczykow, i nie zmianiaj textu cytowanego przez samego siebie - prosze

 

dyskuska z toba mach82 mija sie z celem, bo jak ktos mial w podpisie: "dyskusja z debilem jest bez sensu bo najpierw znizy Cie do swego poziomu a pozniej udowodni ze jest madrzejszy"

 

ja koncze, jak chcesz to wal na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dałeś linka do tej strony, no i co tam takiego ciekawego?

czy ty k...a umiesz czytac? ulatwie ci zadanie - post 454

 

i skoncz juz pier..ic czemu gr sie slabo kreca bo juz dawno to napisalem

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales kiedys w rekach ocz boostera? wiedzialbys co moze dac czystsze napiecie, nie kazdy robi moda na plycie bo np gwary nie chce tracic, albo sie poprostu boi, w chinach robia NY'ry ktore Ty nosisz na glowie a nie bawia sie pamiatkami za kase ktora stac 5% chinczykow, i nie zmianiaj textu cytowanego przez samego siebie - prosze

Tekstu cytowanego nie zmieniłem - w nawiasie napisałem że tyczy sie GR Pro - zeby było jasne. Oczywiscie ten nawias niczego w znaczeniu nie zmienił. Więc czy mozesz mi napisać co z tym moim postem nr 2, bo nadal nie wiem. Tylko proszę nie uciekaj, nie zamykaj siew sobie - po prostu napisz

 

Żeby zapodać wysokie napiecie wystarczą proste mody, więc żaden problem, ale oczywiście łatwiej zwalać na to, że to zasiłka nie wyrabia, że to mieszkańców mniej, że to, że tamto, ale trudniej przyznać, że winą za słabsze OC na GR Pro można obwinić słabe PCB, bo kostki D9G potrafią wiele, ale w GR są hamowane.

dyskuska z toba mach82 mija sie z celem, bo ...

... jak druga strona nie ma nic sensownego do powiedzena, to nic z tego nie wyjdzie. Ustosunkowałem sie do wszystkich twoich argumentów i je obaliłem. Prawda boli - nie obaliłeś żadnego mojego argumentu, a ja twoje wszystkie. Z tym debilem, to właśnie udowodniłeś kto nim jest, pokazując brak wychowania i taktu. Nie ja jednak będę ciebie wychowywał, ale forumowicze sobie wyrobią zdanie na twój temat.

 

czy ty k...a umiesz czytac? ulatwie ci zadanie - post 454

i skoncz juz pier..ic czemu gr sie slabo kreca bo juz dawno to napisalem

troszkę kultury, jesteś między ludźmi Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh, nie da spokoju

ale czemu Ty wszystkich niby uczysz kultury? to nie pierwszy problem z Toba na forum juz...

 

@goodramow

to co lepiej ich nie brac, lepiej szukac daley bo nie wykorzystuja na maxa kostek...?!?

przez to ze przewaznie nie ma tam dobrych plytek pcb

 

na zasilke nie zwalam, ale moze pomoc bardzo w oc tych pamiatek, jak i dobre mobo, albo mod...

 

ludziska se je chwala i ja takze wiec nie czepiaj sie, opinie o pamiatkach wystawiaja ludzie a nie tylko jedna osoba -Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh, nie da spokoju

ale czemu Ty wszystkich niby uczysz kultury? to nie pierwszy problem z Toba na forum juz...

 

@goodramow

to co lepiej ich nie brac, lepiej szukac daley bo nie wykorzystuja na maxa kostek...?!?

przez to ze przewaznie nie ma tam dobrych plytek pcb

 

na zasilke nie zwalam, ale moze pomoc bardzo w oc tych pamiatek, jak i dobre mobo, albo mod...

 

ludziska se je chwala i ja takze wiec nie czepiaj sie, opinie o pamiatkach wystawiaja ludzie a nie tylko jedna osoba -Ty

Czy ty czasami czytasz co piszesz ??? Kultura to powinna cechowac kazdego usera forum to raz a dwa to co znaczy tekst "problem" ??? Czlowiek wytyka Ci pare spraw nie potrafisz na nie odpowiedziec, motasz sie (podobnie jak akcja z "duzo slabszymi pamieciami" ) ehhh

 

Moze Ci placa za nabijanie postow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty czasami czytasz co piszesz ??? Kultura to powinna cechowac kazdego usera forum to raz a dwa to co znaczy tekst "problem" ??? Czlowiek wytyka Ci pare spraw nie potrafisz na nie odpowiedziec, motasz sie (podobnie jak akcja z "duzo slabszymi pamieciami" ) ehhh

 

Moze Ci placa za nabijanie postow ??

znalazles dobry moment aby sie wyzyc za ostatnie? wiesz, wg mnie na pytania odpowiedzialem, jesli nie teraz to wczesniej, a po sobie przeciez powtazac nie bede w nastepnym poscie, staram sie byc kuplularny takze np piszac przez duze T mowiac o Tobie, Ciebie jednak to nie dotoczy a pouczasz mnie, nie jestem wszechwiedzacy i jakis master, ale sam sie na takiego tez prosze nie lansuj

 

odp dla Ciebie zrozumiala mysle;

nie płacą mi za nabijanie postów

 

nie bede wiecej odpowiadal na glupie posty, masz cos do mnie wal na priva, spotkamy sie to Ci wytluacze reczne B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazles dobry moment aby sie wyzyc za ostatnie? wiesz, wg mnie na pytania odpowiedzialem, jesli nie teraz to wczesniej, a po sobie przeciez powtazac nie bede w nastepnym poscie, staram sie byc kuplularny takze np piszac przez duze T mowiac o Tobie, Ciebie jednak to nie dotoczy a pouczasz mnie, nie jestem wszechwiedzacy i jakis master, ale sam sie na takiego tez prosze nie lansuj

 

odp dla Ciebie zrozumiala mysle;

nie płacą mi za nabijanie postów

 

nie bede wiecej odpowiadal na glupie posty, masz cos do mnie wal na priva, spotkamy sie to Ci wytluacze reczne B-)

 

Widzisz jednak zabieg ktory zastosowalem przyniosl zaplanowany rezultat. Mniejsza litera bardziej boli niz wprost powiedzana obelga, a takich padlo tutaj sporo. Bedziesz teraz bardziej wyczulony i licze ze przez to tez inni zastanawia sie nad tym co pisza.

A z tym recznym tlumaczeniem to zabrzmialo zalosnie.

Nie mam zamiaru ciagnac juz tematu pamieci kazdy ma swoje zdanie, nie jest krowa i kupi co zechce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...