Skocz do zawartości
Mr X

Audigy4 + Siberia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem sluchawek Icemat Siberia i od niedawna karty dzwiekowej Audigy 4 OEM. Jednak nie odczulem porazajacej roznicy w dzwieku. Nie spadlem z krzesla (ale za 400zl wydane myslalem ze mi sie to nalezy) :blink: Dziwiek w grach tez nie jest ko(s)micznie 3D. Ofkorz jest kanal prawy i lewy ale da sie dokladnie rozpoznac skad dochodzi glos a wszedzie we wszystkich komentarzach ludzie pisali (o karcie i o sluchawkach) ze jest super wypas 3D dziek, ze "widza uszami" i ze maja extra jakosc dzwieku. Nie odczulem tez wzrostu fps (mzoe minimalnie) a jakis kolo pisal ze wydajnosc wzrosla u niego o 40% :mur: Na dodatek przy sluchani muzyki jakos dziwnie warczy :-/

Przegladalem Pomoc do konsoli i znalazlem to:

To optimize 3-D effects for headphones

1. Click the Headphone Detection tab.

2. Click the Optimize 3-D effects for headphones when using headphones check box to select it.

Cool ale ja nie mam zakladki Headphone Detection w konsoli!! Mam stery nie z plyty tylko ze strony creativa.

W supporcie na stronie znalazlem to:

http://dmzweb3.europe.creative.com:80/SRVS...,Case=obj(6516)

Pisza m.in. zeby wsadzic karte dz jak najdalej od karty graficznej i reszty bebechow oraz posprzatak kable. Sprobuje moze to cos pomoze :mur:

 

Prosze poradzcie! Napiszczie wszystko co moge zrobic aby zoptymalizowac sprzet zeby dzialal jak najlepiej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie sprawilem pare dni temu audigy 4 bulk i wyszko jest w porzadku. Dzwiek bardzo dobry. W abletonie przy wiekszym samplowaniu nie ma opoznien. W grach pozycjonowanie jest bardzo dobre, szybko obliczne sa te cale balanse, nie ma takich odskokow jak sie szybko odwroci. EAX rowniez cudownie sie spisuje. Sluchaj no sproboj tam pogrzebac jeszcze i zobaczymy co bedzie. Jesli to ci nie pomoze to zrobie obraz plyty ze sterami, zarzuce na serwa i sobie sciagniesz i zainstalujesz te co ja mam z plytki.

 

PS. Mam taka mala prosbe. Masz EVERESTa? Jak nie to sobie sciagnij i tam wejdz w MULTIMEDIA -> DZWIEK PCI/PnP i powiedz mi jak masz podpisana swoja akrte dzwiekowa. Bo u mnie jest Creative Audigy 2 Audio Processor. Ale jak to bywa z everestem moze byc tak ze wzgledu na rdzen ktory moze jest taki sam w audigy 2. Tak czy siak sprawdz mi to u siebie bo jak bedzie u ciebie jako 4 to chyba bede musial zrobic zadyme gdzieniegdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo: Creative Audigy 2 Audio Processor (troche to dziwne :P eech Creative sux :P Wszystko dlatego ze jest sam, praktycznie 0 konkurencji wiec robi co chce na rynku. Wyzysk na maxa. Wezmy sobie za przyklad Nvidia vs ATI 2 firmy walcza o klienta a ich produkty sa raczej dobre ale to osobny temat...)

Nie znam sie na sprzecie audio ani nie jestem audiofilem ale sadze ze miedzy superhiperextra Audigy4 a zwyklym zintegrowanym AC97 roznica powinna byc conajmniej bardzo dobrze slyszalna.

Dziwi mnie to info z pomocy na temat optymalizacji dzieku 3D w sluchawkach. Nie instalowalem driverow z CD bo na stronie sa nowsze (z plyty zainstalowalem reszte oprogramowania ale konsola jest ze sterami) wiec nie wiem dlaczego tak jest

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem reinstalke sterow i programow ale tym razem wszystko z plyty jednak jakosc i przestrzennosc dzwieku nie ulegla zmianie (prawo-lewo :? wedlug opinii wszystkich uzytkownikow dzwiek powinien byc superextrafullwypas3D)

insektcc masz w konsoli zakladke Headphone Detection?? Ja (nadal) nie mam. Dzieki temu (tak wynika z pomocy) mozna zoptymalizowac dzwiek 3D dla sluchawek.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Varrol creative robi duzo marketingowego bublu ktory costam zmienia w dzwieku (na gorsze zazwyczaj) i potem sie chwali tym

a jakosc dzwieku kuleje zazwyczaj przy produktach m-audio,terratec,audiotrack czy nawet dobrze zrobionej karcie na pcm2702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadajcie sobie o creativie gdzie indziej :? Wydalem 400zl na sprzet ktory dal mi... nic :!: Moglem sobie za to kpic extra grafe i miec 100fps w CSS :mur: Wiec pomozcie mi albo powstrzymajcie sie od textow typu: kup sobie X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtorze ze jest to bubel i zalece ci nastepujaca kuracje

 

1)sprzedaj to co kupiles

2)kup grafe

3)ciesz sie znacznie przyjemniejsza gra

 

do gier sblive za 50zł z allegro zupelnie wystarcza

dorzucisz sobie stery od audigy 4 i funkcjonalnosc wiele sie nie zmieni

 

o sprzetach za 400zł mysl gdy jestes melomanem (pseudo-melomanem bo 400zl dla melomana to malo ale jest to cos na czym mozna powoli zaczynac, a kazdy musi od czegos zaczac)

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie zrozumiales sensu mojej pierwszej wypowiedzi :blink: Wszyscy wszedzie pisza ze ten sprzet daje super efekt (super jakos i przestrzennosc dzwieku + lepsza wydajnaosc spowodowana odciazeniem procka) ale ja nic extra nie odczulem. Chce aby ktos powiedzial mi co mam zrobic :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij kartę dźwiękową, wyłącz jeżeli tego nie zrobiłeś to co masz zintegrowaną na płycie i zobacz ile masz FPS - więcej choćbyś kupił kartę za nie wiem ile zł nie będziesz miał, bo karta dźwiekowa nie przyśpiesza kompa. U mnie na Soundstormie jest bardzo mała różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory pisz po polsku bo nie za wiele zrozumialem.

Co do fps to gra w ktora gram (HL2/CSS) pozere sporo procka (z tego co slyszalem). Karta dziwekowa odciaza procesor (ktory nie musi sie juz zajmowac dzwiekiem) wiec wzrost wydajnosci powinien byc zauwazalny :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Canti Ty to tak z natury nie lubisz Creativa ? Juz drugi temat ktory czytam o ich kartach dzwiekowych i znowu wjechales z tekstem "X-Fi to bubel"... Mam pytanie przy okazji jak juz tu jestem zeby nie zakladac nowego topicu... Mam SB Audigy 2 Value ( najbardziej okrojona )... Czy oplaca mi sie to na cos wymianiac ? Czy raczej roznicy nie zauwaze ? A jesli wymieniac to na co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Moje v500 nie maja dolu zbyt dobrego podpiete do karty bezposrednio, a i bezpieczne to dla nich nie jest, bo impedencje maja 24ohm.

 

Tazman moim zdaniem super wielkiej roznicy nie zobaczysz. Jest w audigy 4 czy X-Fi pare smaczkow, bajerkow ale nic bardziej znacznego. Creative tak powolutku dorzuca jakies poprawki w kolejnyh modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TaZmAn_DeViL

 

w pewnym sensie tak a to z powodu ich oklamywania klientow, robienia cienkich sterow i wiele innych ale to nie watek o moim stosunku do creativa

 

powiem tak x-fi mialem(najtansza), wczesniej mialem 2zs na sterach kx

po 2 tyg sprzedalem x-fi bo szkoda mi bylo tych 250-300zl ktore dorzucilem za roznice w dzwieku na + ale nie az tak znaczna i mase bubelkow w sterach ktore nic nie daja

 

czytaj:

crystalizer - sciema equilizer mam w winampie, zwykly efekcik, jesli ktos sie pobawi wtyczkami do programow typu winamp zmieniajacymi dzwiek to podobny efekt mozna uzyskac

te jakies dziwne tryby sterownika - nic nie daja

 

jedyne co fajne bylo to obsluga EAX`u ale to wszystko mozna miec na 2ZS modujac stery, poza tym nie jestem zapalonym graczej z EAXEM wole miec wiecej FPS`ow

mam tez zestaw stereo hifi wiec tym bardziej nie uzyskam pelni wydajnosci EAXA a zestawu 5.1 do komputerka w tym zyciu chyba nie kupie nigdy

 

kino domowe mam ale nie w tym pokoju i nie chcialo mi sie przemeblowywac wszystkiego

 

najlepiej popros kolego co ma (jesli takiego masz) aby wpadl do ciebie z karta to sobie porownasz

twoje ucho najwiekszy wyznacznik czy warto kupic

Edytowane przez Canti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedna z niewielu Twoich wypowiedzi ktora mi sie spodobala na temat Creativa... Bo w tej wypowiedzi mowisz wszystko z sensem :D Co do 2 ZS to wlasnie nie wiem czy na tego ZS nie wymienie... Co do zestawu komputerowego to mam obecnie ( mozna powiedziec ) Logitecha Z-2300 i dobrze chodzi, choc mogloby byc lepiej... Zastanawiam sie nad stereo ( amplituner + kolumny ) , ktore pozniej np bym uzupelnil o glosniki tylne , center i sub, ale na rynku jest tyle tego - te ciagle chwyty marketingowe ze chyba sie nie zdecyduje :| I jesli bede wymianial to kupie Logitecha Z-5400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe odświeżenie tematu, hihihi.

 

A ja może słówko o icematach... [Mam też audigy 4] I nie używam tego zestawu bynajmniej do słuchania muzyki, ale chętnie podzielę się wrażeniami. Ostatnio robiłem z nudów porównanie z jakimiś najtańszymi philipsami i philipsy zgniotły je. Icematy jakieś w ogóle zamulone strasznie, same mięcho słychać, grają niemal wyłącznie niskimi i średnimi tonami, dominują bardzo wyraźnie nad górą... Bas ogromny i słabo kontrolowany. Niewyraźne niesamowicie. Wszystko się miesza, w ogóle porażka maksymalna.

Najtańsze philipsy lepsze od mega-wypas-progamer-ultrasound icemat siberia...

 

Ano i dla lepszego 3D na słuchawkach to ustawia się 2.0, a nie headphones.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem i sądziłem- Icematy to g...

One mają DWA głośniki więc niemożliwym jest dokładne 3d.. ylko takie.. khm no nieprawdziwe!

Moje podejscie do rynku: Idę na cenę i PRODUKT- to wszystko, nigdy marka !

Zalmany Theathr'e dorwane na tym forum za 160zł+koszt przesyłki- 5.1, t.j 6 głośnikow, moja zintegrowana bede musial wywalic :P (2 jacki, 4.1) :] I wymienic na jakas Audi(mysle o 2THX z allegro, lub Audigy 4 nówka) :] Więc- rozsądek panem wszystkiego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, daj spokój 3D na słuchawkach jest niczego sobie muszę Ci powiedzieć.

Nie mam większych problemów z lokalizacją nawet podczas grania na głośnikach 2.0. Wiadomo nie jest idealnie na zestawie głośników 2.0, ale na słuchawkach i ustawieniu "wolnostojące głośniki stereo" (2.0 w grach) jest naprawdę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem mam tak samo.

Ale ja mowie o tym ze glowna wine ponosi uzytkownik- tylko osoba nienormalna psychicznie daje sie wrobic w taki bubel, zwiesc sie opinia- ba sama nauka fizyki juz ci wystarczy aby stwierdzic ze na sluchawkach z dwoma glosnikami nie da rady odtworzyc scen 3d!Więc dlatego się śmieje, bo ja głupi nie jestem :) Ciekawe kiedy zacznie jakaś większa grupa osób myśleć jak ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, widać, że chyba nigdy takiego efektu nie słyszałeś.

Jak się gra na słuchawkach to dźwięk jest przestrzenny. Nie trzeba być "nienormalnym psychicznie".

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem mam tak samo.

Ale ja mowie o tym ze glowna wine ponosi uzytkownik- tylko osoba nienormalna psychicznie daje sie wrobic w taki bubel, zwiesc sie opinia- ba sama nauka fizyki juz ci wystarczy aby stwierdzic ze na sluchawkach z dwoma glosnikami nie da rady odtworzyc scen 3d!Więc dlatego się śmieje, bo ja głupi nie jestem icon_smile3.gif Ciekawe kiedy zacznie jakaś większa grupa osób myśleć jak ja icon_smile3.gif

Tak, zgadzam się, że tego dokładnie, co na powiedzmy jakimś zestawie 5.1, czy 7.1, nie uzyskasz.

Moim zdaniem, słuchawki są jednak co najmniej wystarczające, by zlokalizować bez trudu przeciwnika w grze. Nie mówię tu o realistyczności, czy dokładnym odwzorowaniu, gdyż jest to prawdopodobnie niemożliwe, ale wiedzieć gdzie ktoś jest, czy skąd dobiegł dźwięk strzału będziesz wiedział bez problemu.

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...