Skocz do zawartości
LPKorn3324

Desperados 2 – Cooper’s Revenge

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie głównie do osób które grały już w demko- czy jest to ten sam desperados co 1? Bo póki co pykam w obliviona i jeszcze nie miałem ochoty braćsie za tą grę, a część pierwsza była wręcz wybitna i w moim osobistym rankingu gier zajmuje od lat pierwsze miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnąłem i w wolnej chwili odpaliłem żeby tylko luknąć co i jak...

 

kilka screenów:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Jutro się wezmę za przejście tego demka...pierwsze wrażenie - pozytywne - wydaje się że to stare dobre Desperados w 3d :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się wezmę za przejście tego demka...pierwsze wrażenie - pozytywne - wydaje się że to stare dobre Desperados w 3d :]

 

Zgadzam się w zupełności, też uważam że to jest stare dobre Desperados tylko jest odrobine trudniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde a ja już myślałem że z sequela będą nici :? Gdzieś kiedyś przeczytałem że z dwójki mają zrobić to samo co zrobili z Comandosami - czyli jakąś strzelanke tyle że w realiach dzikiego zachodu. Na szczęscie jednak twórcy poszli po rozum do głowy... Jedynka była poprostu świetna! Grałem w nią wiele godzin, ciekawe misje, ładna grafika, ciekawi członkowie teamu Coopera i ogólnie ten klimat dzikiego zachodu mmmmm :)

W demko póki co nie zagram bo grafika z podpisu jest w serwisie i mam tymczasowo GF 2 MX B) więc proszę o jak najwięcej relacji wrażeń/screenów z drugiej części przygód Coopera i spółki :)

Wreszcie będzie w co pograć :) Nie uważacie że twórcy "troche" zaniedbali fanów gier typu Commandos, Desperados itd? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jakoś się w końcu zmusiłem i odpaliłem desperatoska 2 demko. Od razu uprzedze, że 1 część jest na moim osobistym 1 miesjcu wśród gier w jakie grałem stąd wymagania były bardzo wysokie czy więc gra podołała wysokim kryterią?

 

wpierw oblookałem podstawowe kroki w grze, sterowanie itp. Więc dużo się nei zmieniło w mechanice rozgrywki, menu postaci wygląda identycznie, te same bronie generalnie to co było w desp 1 zrobione prosto i się sprawdzało przeniesiono do 2 w stanie nieruszonym :) mi to odp i daje za to 10/10

 

i teraz NAJWIĘKSZ INNOWACJA w części 2- grafika 3d. Tak część pierwsza to rysowane plansze dodam ZNAKOMITE rysowane plansze w 2d, prostota i majestat równocześnie. Tutaj mamy do czynienia już z normalną grafiką 3D w dwóch trybach- widok właśnie 2D z tym, że mamy możliwosć ustawienia kąta kamery i widok tpp (dobrze mówie?) zza plecó postaci. O ile widok z nieba nie jest nowością to kąt kamery jest bardzo przydatny- nareszcie można sobie idelanie dopasować widok. teraz główna zmiana z grze czyli widok 3d zza pleców- bardzo ostrożnie podchodziłem do tego rozwiązania, które myślałem, że totalnei popsuje klimat gry tymczasem wyszło na odwrót. Widok 3D staje się niezastąpiony podczas wal na małe odległości, w miejscach gdzie cięzko jest ustawic kamere albo zwyczajnie utrudnia ona prawidłową grę. Był to element, który powodował wg mnie 30% zgonów w części 1. Po półtorej godzinie gry widok też bardzo mnie przekonał do siebie, nie popsuł klimatu, sprawdza się bardzo dobrze. Ocenka- 9/10

 

Conieco o A.I. naszych wrogów. Nie jest ono rewolucyjne, ba stoi na przyzwoitym poziomem lecz jest idealne patrząc na rodzaj przeciwników (amigos :) ), którzy nie wyglądają na bardzo rozgarniętych i inteligentnych. Czasami powinni zachować się nieco lepiej ale generalnie jest ok. Nie raz mogą doprowadzić do chęci rzucenai klawą w monitor uwierzcie mi :) Ocena 8/10

 

Grafika/ dźwięk- Grafika z racji 3D jest ważnym elementem, który zasadniczo buduje klimat i jest ona b.dobra. Naprawdę wiedząc że będzie 3D nie myślałem ze grafika będzie tak dobrze zrobiona. Zdecydowanie najlepszym elementem są textury- w wysokich rozdzielczościach idealnie wkomponowują w dziki zachód. Małe roślinki, krzaczki również dają radę. Postaci- super, Sanchez wyglada wręcz świetnie- coś a'la bump mapping lecz nei przesadzony, dock również świetnie wymodelowany ;). Mamy tutaj również coś w stylu efektó światła, rzeczywiście słońce rozpala okolice czuć te upały na pustyni :) ocena- 10/10 głównie za to że spodziewałem sie dużo gorszej grafiki (oczywiscie crysis to nie jest nie czarujmy się :D)

Dźwięk w pierwszej części był genialny w 2 jest już bardzo dobry, nie wiem jakoś brakuje mi czegoś takiego akcentu który totalnie rozwala. Oczywiście nie oznacza to, że jest słąby po prostu minimalniu brakuje mu do pozioomu 1 części Ocena: 9/10

 

I było by wszystko pieknie, ładnie gdyby nei jeden fakt- poziom trudności. W częsci pierwszej każda misja była wyzwaniem, walczyło się, kombinowało o każdy centymetr, pamiętacie nerwowe spoglądanie w którym kierunku spogląda przeciwnik? czy uda nam sie g ominimalnei ominąć? JEżeli tak to mamy problem. W 2 częsci owy schemat mamy przez 20 minut później to już sieczka jaką od czasu do czasu ktoś przerwie nam. Otóz w demie mamy 2 poziomy trudności- easy i hard, cóż znając poziom desperadosa 1 wolałem zacząc od easy (choć gdyby był medium to bym go oczywiście wybrał) i wcale nie największą bolączko jest a.i. przeciwnikó bo to stoi na dobrym poziome, cały klimat psują... BONUSY!!! tak pamiętacie wszelkie apteczki na rozrzucone po mapie, amunicja do snajperki, czy dynamit? Tutaj leży to co 20 metrów. Dochodzi to do sytuacji że po 20 minutach gry masz 30 naboi do snajperki, 30 płynó usypiających i 250 naboi do pistoletu. Naboje- ok ale reszta??? coś co w 1 części magazynowało się, odkładało na czarną godzinę, liczyło każdy wystrzał, buteleczkę teraz jest powrzechne jak liczebność przeciwników. Doprowadza to do sytuacji, w której gra robi sie po prostu banalnei prosta i przejście planszy nie sprawia żadnego problemu. mam nadzieje ze wynika to z poziomu trudności, który w wersji full będzie dodany jeszcze medium bo póki co jest fatalnei z tym elementem. Co prawda ggrałem na easy ale podejrzewam, ze na hardzie bym długo nie przeżył, potem to zbadam. Ocena 2/10

 

 

podsumowując gra ma świetną, klimatyczną oprawę graficzną i muzyczną, zachowuje wsystkie (prawie) cechy 1 części, ma dobre a.i. oraz wprowadza b.dobrze spisujący sie elment 3D. Całość kopie poziom trudności, araczej ilość dodatkowej amunicji i innych bonusów. Oby takiego problemu z pozimem trudności nei było w ver full, poza tym gta marzenie raczej pożeracz nocek przed kompem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LPKorn3324

W full jest to samo, czyli "gęsto" bonusów. Aktualnie mam 4 misje i musze stwierdzić, że kombinować musiałem tylko na pocztku, bo potem z reguły robi się już zwykła strzelanka... no chyba, że dalej się to zmieni.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gralem tylko chwile i zauwazylem, ze standardowo kolejna firma musiala wypuscic niedopracowany engine. sorki ale na moim sprzecie w max detalach sa spadki do 20 fps ?? najlepsze jest to, ze zmniejszenia jakosci tekstur czy tez rozdzialki, praktycznie nie wplywa na fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Ja chwile pogralem i mi sie nie podoba ;> Sterowanie jest jakies takie - 'dziwne' ;> Gra wyglada fajnie, wszystko jest dopracowane w szczegolach, ale to nie dla mnie ;*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja coś czuję, że fulla odpale na hardzie bo na easy to gra po prostu śmiech na sali

 

przed chwilą sprawdziłem na szybko róznice pomiędzy easy, a medium i chyab wszystko jest tak samo opróćz mniejszzej ilości bonusów tzn na mapie jest ich tyle samo ale już pojedynczy egz nie daje np 1x buteleczka dla docka= 3 sztuki w inwentarzu tylko 1x buteleczka= 1 sztuka w inwentarzu. Ratuje to już sytuacje ale nadal jest o połowe za dużo tego- ok nie ma powiedzmy 40 sztuk amunicji do snajperki tylko 13- nie zmienia to faktu, że w desperadosie 1 po uzbieraniu wszystkich było z 6 :/ ...

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem 3 godziny (w 1 część zagrywałem sie na śmierć) i tak od 2 tygodni nie włączyłem. Gra jest ok ale nie przyciąga jak inne z pewnością fo niej wrócę ale potem (czytaj jak pogram jeszcze z 20h w obloviona i skończe HL2:E1:D) a i oczywiście hard a gra jest póki co prościutka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem 3 godziny (w 1 część zagrywałem sie na śmierć) i tak od 2 tygodni nie włączyłem. Gra jest ok ale nie przyciąga jak inne z pewnością fo niej wrócę ale potem (czytaj jak pogram jeszcze z 20h w obloviona i skończe HL2:E1:D) a i oczywiście hard a gra jest póki co prościutka ...

a ja gram drugi czy trzeci dzien - gierka miazdzy :)

mi sie podoba, wystarczajaco trudna zeby nie przejsc w ciagu 12h, choc na moim konfigu lubi czasem przymulic - co akurat nie jest strasznie uciazliwe :)

 

mi sie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierka zła nie jest, ale od samego początku jakoś nie potrafiła mnie wciągnać (nie, to co jedynka). Bardo przecietny produkt.

 

Szybko Desperados 2 poleciało z dysku, a pudełko leży i kurzy się na półce. Może kiedyś do niej wrócę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnei nic sie nie zmieniło- nadal ni emam chęci na odpalenie jej i dalszą gre, tymczasem w przygotowaniu jest już dodatek!

 

http://www.worthplaying.com/article.php?si...ead&order=0

 

wszystko pięknie ładnie bo MOŻE poprawią błędy z podstawy LECZ nadal inwencja ich równa się 0- wszystkie lokacje na tych screenach spod linka do plansze z desperadosa 1 tyle, że w 3D. Normalnie idzie się załąmać :9 czy do choery tak jest trudno wymyślić parę nowych lokacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...