Skocz do zawartości
Zawi

Ciekawe...

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam tak z ciekawości: Ile kosztowal by "zestaw"(bebechy do pudełka), jeżeli w założeniu miał by to być komp dla gościa(np. mnie :) ) który by się chciał pobawić w OC.

 

Najlepiej jak by to były jakieś w miare tanie bebechy z potenciałem, co by nie było bardzo żal jeśli coś cię zjara.

 

Był bym wdzięczny jak by ktoś mógł podać przykłady takich "zestawów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 3000+ Venice 500zł

Epox 9NPA+ Ultra - 350 zł

2x512 RAM PDP patriot KH 350 zł

Tagan TG420-U01 Black 300 zł

GF 6600 GE - 450 zł

 

i reszta jak chcesz.

droższa wersja

Opteron 144 / A64 3700+ SD - 700 zł / 800 zł

DFI LanParty UT Ultra-D 500 zł

2x1GB g.skill na samsungach UCCC - 900 zł (tylko okazja na allegro)

Tagan TG420-U01 Black 300 zł

GF 7600GT - 750 zł

 

Świetne konfiguracje pod OC

Edytowane przez GreenGo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfigi zgadzam się świetne ale ja bym chciał żeby było coś czego mi nie będzie szkoda spaliś, zniszczyć sfajczyć(nazwij jak chcesz) bo to jest istotą tego tematu, coś na czym mógłbym poćwiczyć/podszkolić umiejętności OC, i nie bał bym się że tyle kasy się może ulotnić z dymkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfigi zgadzam się świetne ale ja bym chciał żeby było coś czego mi nie będzie szkoda spaliś, zniszczyć sfajczyć(nazwij jak chcesz) bo to jest istotą tego tematu, coś na czym mógłbym poćwiczyć/podszkolić umiejętności OC, i nie bał bym się że tyle kasy się może ulotnić z dymkiem

Nie chce byc niemily w koncu sa swieta .........................ale poczytaj troche jest kilka poradnikow jak krecic, co krecic (FAQ). Ogolnie to poczytaj sobie tematy o sprzeci np podzespolach z tych konfigow. Bedziesz wiedzial co i jak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GReenGo

 

Ciekawe co on ma kręcić na venice :lol: chyba że selekt :P

 

Jak chciałbys coś taniego to moze pentium 4 na northwood super się kręciły zwłaszcza 1.8 + abit is7/ic7 / Athlon z serii jiuhb + nf7 / Cweleron jakiś (no co kręci sie dobrze :P ) ale IMO to sensu nie ma ponizej oc to juz większy problem brak blokady na dysk, sdr, ale szkolenie kręcenia nie ma sensu zobacz ile osób przeszło z k7 na k8 i są zieloni poprostu mimo ze o swoich athlonah/sempach/bartonach i oczywiście nf7 wiedzieli wszystko nowa platfrma to wszystko od nowa wiec lepiej jak już cos konkretnego i kręcić ile sie da ale z głową ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytał bym sobie i nie zawracał nikomu głowy ale niestety nie mam takiej mozliwości - nie mam(jeszcze) stałki i jestem skazany na modem co niestety ogranicza możliwości przeglądania forum nie mówiąc juz o szukaniu po całym necie, dlatego pytam tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy porostu nie rozumiecie o co mi chodzi (szczegulnie Adler91) ja poprostu prosze żeby ktoś podał konfig do oc (narazie zrobił to GreenGo - za co dziękuje ), w miare TANI konfig. A z tym paleniem wspomniałem tylko żeby uświadomić że NIE CHCE czegoś drogiego żeby przez przypadek, nieuwage nie zniszczyć tego i na zawsze nie zrazić się do OC. Czyli podsumowując:

 

NIE MAM ZAMIARU PALIĆ ŻADNYCH PROCKÓW Adler91

JESTEM NIEDZOŚWIADCZONY W DZIEDZINIE OC I DLATEGO CHCE COŚ TANIEGO ŻEBYM NIE PLUĆ SOBIE POTEM W TWARZ ŻE PRZEZ NIEUWAGE ZNISZCZYŁEM SPRZĘT ZA ILEŚ TAM K ZŁ(pesymistyczna wizja)

 

Mam nadzieje że teraz wyjaśniłem o co mi chodzi, jak nie to powtuże

Edytowane przez zawisza017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno ALE żeby cos spalic np procka trzeba "troche" przedobrzyc mu z MGz lub "papu pradu", jesli bedziesz podkrecał do rozsadnych czestotliwosci, i nie zawysokich napieciach to spalenie ci raczej nie grozi chyba ze zasiłka siadzie. A tak to najwyzej bedziesz musiał zrobic clear cmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie 10 procków np. P2 350 czy coś na allegro są po 3zł

abit bh6 ~40

jakieś dobre 128MB PC133 40zł

grafe kup rive tnt 30zł

zasilacz fortron 250W starczy spokojnie 30zł

hdd jakiś stary np. 20GB

i ognia

Dobra ale po co mu to zeby nauczyl sie zworkami zmieniać fsb ? :blink: przeciez i tak w k8 oc wygląda zupełnie inaczej...

 

Może rozwiniesz termin "TANI" bo dla każdego jest to inny próg... a jeszcze co od oc tego sie nie ćwiczy jak już zaczniesz i sie wkręcisz to będziesz chciał wszystko podkręcać i nie bedziesz patrzył na to ile kosztowało :D

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale po co mu to zeby nauczyl sie zworkami zmieniać fsb ? :blink: przeciez i tak w k8 oc wygląda zupełnie inaczej...

 

Może rozwiniesz termin "TANI" bo dla każdego jest to inny próg... a jeszcze co od oc tego sie nie ćwiczy jak już zaczniesz i sie wkręcisz to będziesz chciał wszystko podkręcać i nie bedziesz patrzył na to ile kosztowało :D

dobra ja po prostu oc che zacząć najpierw na "tanim" nowym sprzęcie - nie wiem.... ala sempron2500+ i jakaś płydka dobra/'tania' do niego (w grafikach wogule się nie oriętuje) albo asrocka dual sata z sempronem 3000+ . Chodzi mi o takie mniej więcej "zestawy" a jak się na nich uda to w tedy będzi tak jak mówi Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock dualSata2

semp 3000+/venice3000+/semp3100(najtanszy:P)

512 bh5/6 || patrioty jakies albo cos :P

dysk 80gb

9500pro AGP/ 6600 PCI-E

huntkey 350 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...