Skocz do zawartości
Majtas

2 Lapy + Stacjonarny + Router Dsl = Lan

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam wraz ze znajomymi w Irlandii, w mieszkaniu mamy 2 laptopy ( z kartami wifi), komputer stacjonarny (ze zwykla sieciowka) a internet 'przybywa' do nas za posrednictwem lokalnego operatora telefonicznego Eircom przez router DSL Netopia model 3347NWG.

Z dostepem do internetu nie mamy klopotu bo po zainstalowaniu wszystkiego na kompach z plytki dostarczonej przez providera wszystko chodzi jak powinno. Laptopy lacza sie z routerem przez wifi a stacjonarny przez zwykly kabel sieciowy.

Nasz problem polega na tym ze nie mozemy dac sobie rady z konfiguracja sieci lokalnej (udostepnianie plikow, granie przez LAN) z wykorzystaniem tego routera (siec lokalna dla laptopow udalo nam sie zrobic ale chodzila ona bezposrednio przez karty wifi, a nie o to przeciez chodzi ;) )

Prosze o pomoc co i jak mam zrobic aby korzystac z lokalnej sieci...

Wydaje mi sie ze jesli chodzi o konfiguracje to wszystko moze wygladac podobnie jak w przypadku neostrady...

Z gory dziekuje za wszelka pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1-Konto gościa włącz na wszystkich kompach (może jest gdzieś wyłączone).

2-Spróbuj czy chodzi jak wyłączysz wszędzie wszelkie zapory i firewalle.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do tematu. Mam podobny problem. Do domu przychodzi kabel z sieci LAN którą zrobiliśmy na osiedlu potem dochodzi do mojego switcha (który obecnie tylko podaje sygnał dalej) i idzie do AP z routerem (Linksys wrt54gs) Do AP są podłączone: 1 komp kablem, 1 komp wifi i laptop wifi. Między trzema komputerami wszystko chodzi ale nawet nie widać reszty otoczenia sieciowego. Jeżeli do coś daje to router ma stały adres IP a wewnątrz mojej sieci w domu przydziela je serwer DHCP. Co zrobić żeby można było się połączyć z resztą towarzystwa w sieci, chodzi głównie o wymiane plików. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...