Skocz do zawartości
nordavind

Gf6600gt Vs Gf6800xt [agp]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo przejrzenia paru tematów z forum nadal nie mam jasności, którą z tych kart wybrać do kompa (mam Athlona 3GHz i 1 GB Ramu). Podobno tego Geforca 6800XT można podrasować do 16@6 i wtedy jest mocnioejszy od 6600GT? Co to jest coś takiego jak gwarancja modowalności, moglibyście podać mi modele, które coś takiego oferują? I jeszcze jedno pytanie: czy trudno jest zmodować takiego GeForca? Prosiłbym o rozwianie moich wątpliwości i jakieś przzydatne linki.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli 6800XT z gwarą moda na 16@6 to ją bierz bardziej wydajna niż 6600GT a jak bez gwary moda to ja brałbym 6600GT ;)

 

 

EDIT: Pajak byłem szybszy :D

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 6800xt oczywiście można, ale nie każdego. Gwarancja modowalności mówi o tym, że właśnie tą grafikę możemy zmodować do poziomu 16/6. Po takim odblokowaniu potoków i vertexów jest lepsza od 6600gt. Można je znaleźć na Allegro. A jak już kupisz takiego 6800xt @ 16/6 to odpalasz programik RivaTuner i zaznaczasz odpowiednie pola ;).

 

Edit: Maciąg ;).

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne pytanie :) jaka bedzie roznica w wydajnosci pomiedzy 6600gt a modowalnym 6800xt 16p5v a 16p6v (bo pomioedzy tymi jest 50 zl roznicy i czy warto dolozyc )

komp p4 3,0e plyta abit ic7 1 giga ramu i jeszce jaka jest roznica pomiedzy firmom PoV a ladatek (chodzi o 6800xt)

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobne pytanie :) jaka bedzie roznica w wydajnosci pomiedzy 6600gt a modowalnym 6800xt 16p5v a 16p6v (bo pomioedzy tymi jest 50 zl roznicy i czy warto dolozyc )

komp p4 3,0e plyta abit ic7 1 giga ramu i jeszce jaka jest roznica pomiedzy firmom PoV a ladatek (chodzi o 6800xt)

Warto dołożyć do 16/6. Nawet 6800xt @ 16/5 będzie lepszy od 6600gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jesteś optymistą to nie, 6800XT@16/6 jest najlepszą kartą w tym przedziale. Jesli jestes pesymistą, to kup 6600gt, bo przy zakupie 6800xt dostajesz gwarę na 6800xt bez moda (czyli jesli pechowo by padł po pół roku to dostajesz 6800xt bez gwarancji modowalności).

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie :) co sadzice o tej karcie bedzie ona duzo lepsza od 6800xt @ 16/6 ??

Będzie gorsza. Pierwszy raz widzę taką kartę... Chwyt marketingowy, czyli 512mb pamięci. Reszta słabiutka. Taktowania aż powalają na kolana i jeszcze ddr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...