Skocz do zawartości
HawkEye

Wc By Hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przygotowania do rev. 2 idą pełną parą :), czekam teraz, aż Sam wypuści bloczki GPU+MEM.

 

Rev. 1 (link w podpisie) złożyłem sam (nie pytając nikogo o radę), korzystając z informacji wyczytanych przede wszystkim na tym forum i na ModPlanet. No i popełniłem parę błędów, których nie chciałbym powtórzyć. Dlatego teraz zwracam się z proźbą do Was o radę :). Przede wszystkim chcę zmienić umiejscowienie chłodnic: Freezer2 pójdzie pod sufit, ale nie wiem co zrobić z BIX'em. w grę wchodzą dwa rozwiązania:

Dołączona grafika

 

które Waszym zdaniem jest lepsze?

Chę dołożyć blok na hdd, samoróbkę z rurek miedzianych, kątowników i płaskowników aluminiowych lub miedzianych (pomysłu Ryby_8 z MP) i dwa bloki na gpu+mem produkcji Sam'a. Układ ma wyglądać tak:

Dołączona grafika

 

 

Czy taki układ się sprawdzi, czy lepiej połączyć wszystko szeregowo, bo opinie na ten temat są bardzo różne?

Czy te dwie chłodnice dadzą radę schłodzić A64 i 2x7800GT, które jak widadomo mocno się grzeją ?

 

Zapraszam do dyskusji.

 

PS

W rev. 2 nie będzie tych zielonych oplotów i chaos w kablach został opanowany :).

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najkrócej. ;) Kolejność nic ... albo bardzo niewiele (prawie niezauważalnie) zmienia wydajność.

Ok. Bo naczytałem się różnych opinii i mam lekki mętlik :)

A chłodniczki dadzą radę pięciu blokom, bo pod Freezera chcę wyciąć otwór w dachu, no i jakby nie dały to byłby lekki zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bo naczytałem się różnych opinii i mam lekki mętlik :)

No wiesz .. to jest moja opinia, zaraz tu moze ktos wyskoczyc i powiedziec ze to nie prawda co mowie.

A chłodniczki dadzą radę pięciu blokom, bo pod Freezera chcę wyciąć otwór w dachu, no i jakby nie dały to byłby lekki zonk.

Powinny dac rade. Hdd sie tak nie grzeje znowu, wiec jest kwestia tylko bloku na proc i 2xgrafa, one tam sie najbardziej udzielają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pompe bedziesz miał pod te 5 bloków i chlodnice? Bo kiedys tam tez bym chciał tak rozbudowac uklad i nie wiem czy hydor l20II wystarczy...

Jak widać na fotce mam Cooltek'a CPS 750 12V i myślę że wystarczy. Teraz na dwóch blokach nie ma różnicy w temperaturach między pracą na 5V a 12V. Chłodnice to Freezer2, BIX i jeżeli to nie styknie to chcę zrobić pasywną samoróbkę z rurek i blachy miedzianej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...