Skocz do zawartości
conver

Wymiana Ati Radeon 9600pro Na...? (agp)

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie miedzy Radeonem X700 256mb (420zl) a X1600 512mb (570zl) A jezeli chodzi o GeForce to tylko ASUS i LEADTEK 256mb 6600 (430zl) mi wpadl w oko ale raczej dozbieram i kupie Jednego z tych dwoch Radkow. Szczegolnie ten x1600 ma moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakosci (500\800) 12 potokow, 512mb pamieci DDR2. Bede sie staral dozbierac do X1600 bo moim zdaniem to najlepszy zakup

 

edit

 

Jeszcze znalazlem GALAXY GEFORCE 6600GE 128MB DDR3 (550/1200) z 499zl - karta wydaje sie dobra pracuje na duzych cestotliwosciach ale to co mnie w niej boli to tylko 128mb pamieci fakt ze to juz DDR3 i nie wiem czy w FEAR ustawie na niej wysokie datale bo jak na swoje chcialem to pokazal sie komunikat ze mam za malo pamieci (128mb) Nie mialem nigdy dobrego GeForca (oproczMX4) wiec nie wiem jak to wyglada w grach, niech sie ktos na ten temat wyppowie

 

Ktora z tych kart co wymienilem warto kupic? mnie zaispirowal ten x1600 ale czekam na wasze sugestie

 

pozdr...All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to co mnie w niej boli to tylko 128mb pamieci fakt ze to juz DDR3 i nie wiem czy w FEAR ustawie na niej wysokie datale bo jak na swoje chcialem to pokazal sie komunikat ze mam za malo pamieci (128mb) Nie mialem nigdy dobrego GeForca (oproczMX4)...

hyhy coś ci powiem :D w tajemnicy :D to nie chodziło o ram na grafie tylko o to marne 512 ram współpracujące z procesorem

jak nie dołożysz do giga to możesz sobie kupić nawet 7900 XT (są takie?:P) i tak nie pograsz nawet w średnich detalach w F.E.A.R. coś o tym wiem dzisiaj sobie zainstalowałem z nudów poustawiałem grafikę no medium coś tam of AA*2 i lecimy bo teścikładnie poleciał max fps powyżej 100 średnio 60 minimalne 28 a tu gowno chaczy że niech to szlag :/ gorzej niż na 9550 (wtedy detale na low coś tam na med i 2*aa) ramu dołuż bo sie potniesz ze złości jak nie będą gierki chodzić <_<

 

ps: ten twój pro ma takty gorsze niż mój 9550 na stocku :mrgreen:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak szybkie odpowiedzi :)

 

Piszecie ze glowni polecacie GeForcy ale mnie do x1600 przekonuje te 512mb fakt ze taktowanie ma troche nizsze od GF6600 ale obsluzy wiecej duzych pixeli, moze sie myle jak tak to poprawcie. A jak to jest z tymi 128mb na karcie GF co do nowych gier? czy nie bedzie takiego komunikatu co ja mam na swoim Radeonie?

 

@Luk3

masz racje jak zmienie grafe to poznie bede staral sie dolozyc druga kostke 512

 

P.S. nie smiej sie z mojego Radzia, on juz swoje przezyl i naprawde nie dawal mi powodow do narzekanie - do czasu dopoki nie wyszly takie gry jak FEAR, Quake4 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego 6600ge gwarantuje ze jest szybszy od radka poniwaz 128 mb ddr3 jest napewno szybsze niz 512 ddr2 pozatym w tym radku to te 512 mb pamieci to taki chwyt marketingowy w karcie za te pieniadze ta pamiec nie zostanie do konca wykorzystana,a te pamieci w 6600ge spokojnie wykrecisz na 1150 a nawet na 1200 i wtedy radek x1600 lezy.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego 6600ge gwarantuje ze jest szybszy od radka poniwaz 128 mb ddr3 jest napewno szybsze niz 512 ddr2 pozatym w tym radku to te 512 mb pamieci to taki chwyt marketingowy w karcie za te pieniadze ta pamiec nie zostanie do konca wykorzystana,a te pamieci w 6600ge spokojnie wykrecisz na 1150 a nawet na 1200 i wtedy radek x1600 lezy.

Dzieki Wielkie :D teraz jak juz mi naswietliles sytlacje (i inni tez :) ) to juz wiem co warto kupic. Tak wiec zbieram na 6600GE :D CZYLI: Wiecej nie zawsze znaczy lepiej :P

 

Pozdrowionka i podziekowania...All

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym nie był tego taki pewien :D co do wyższości szybkich pamięci nad nieco wolniejszymi a 4 razy więcej - swego czasu były pality 6600 z 512 ram (a ram tyle bo szyna 128 inaczej sie nie dało) i wrażenie testujących było takie że abstraciach!ąc od wydajności w teściuku i benchmarkach to na palicie śmigało to jakby równiej niż na 6600GT grą w której zauwazono ten efekt był FEAR http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=590

 

OT:poza tym nie widze porzesłanek żeby ddr3 nazywać szybszymi od ddr 2 :D mógłby mi ktoś to szybko i bez ogródek wyjaśnić może być nawet na PW

 

ps: radki 9600 mają (powinny mieć) taktowania 400/300(600dual data rate) albo masz źle w opisie albo skręciłeś karte żeby mniej prądu brała O_o :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps: radki 9600 mają (powinny mieć) taktowania 400/300(600dual data rate) albo masz źle w opisie albo skręciłeś karte żeby mniej prądu brała O_o :D

Dokadnie chcialbym kupic to Galaxy 6600GE (450/1000) ale teraz kolega wyzej znowu mi w glowie namieszal :/ tu macie link do tego Sapphire x1600Pro 512mb (500/800)

 

Tak wiec co najlepiej kupic :mur: ??

 

P.S. napiecie w AGP wynosi 1.5v, szyna 66MHz (wersja AGP3.0) na plycie

Karte kupilem Rok temu w sklepie za 320zl w programie ATiTool maxymalnie mozna podkrecic na 450/212 z 400/200 - jest standardowe chlodzenie na procesoze graf, pamieci bez chlodzenia (Hynix 443P)

 

Jakis pomysl jak podkrecic osiagi tej karty ? - zaraz zamontuje radiatory na pamiec z pocietego starego radiatora i zobaczymy co bedzie ale co zrobic z chodzeniem proca bo wywalac na nowe teraz 50zl nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie cos trafi z ta moj kart dlaczego ona ma 200/400 ? poszperalem troche na google i wszystkie ATi Radeony maja 300/600 - co jest z moja karta? na karcie mam nalepke 9600Pro 128MB w kompie wykrywa ja jako 9600Series

 

Testy mojej karty: link1 link2

link3 wszedzie jest 300/600 nawet gdyby moja karta nie okazala sie PRO to by miala 325/600 bo tyle ma zwykly Radeon 9600

 

Ludzie HELP wcesniej nie przywiazywalem do tego uwagi ale teraz kolega z tege tematu dal mi do myslenia

 

Moze trzeba cos w biosie przestawic? poradzcie co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko łyknął bym to. Cena identyczna jak za tego Ge, a konstrukcja jakby nowsza no i oczywiście to ATI:) Tak poważnie moim prywatnym zdaniem ta karta po prostu jest bardziej perspektywicza tzn. wraz z nowszymi grami (i sterownikami:) rozwinie w pełni ona sew skrzydła i z czasem wyprze 6600 jeśli chodzi o wydajność - a ten czas cos mi się wydaje wcale taki długi nie będzie... Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...