Skocz do zawartości
s0lid

Jak Przenieść Windowsa Xp Między Dwoma Dyskami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie mam Maxtora DiamondBack 10 i podzielonego na 14 i 138GB. System siedzi na 14GB.

 

Dzisiaj kupiłem nowy hdd pod SATA2, z NCQ i w ogole full wypas. Samsung SP2504C. Podzieliłem go tak: 12GB, 110GB, 110GB

Łącznie mam 5 partycji. Tego maxtora chce jednak złączyć w jedną całość i nie chce aby tam był system. Chce natomiast stystem miec na tych 12GB na nowym hdd. Obecnie na partycji systemowej zajęte jest 8GB. Jak uczynic, abym przeniosl z dysku na dysk, odpalił kompa i system normalnie wstał jak gdyby ciagle był na tym samym dysku? Z góry dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam (i dobranoc :P 4 w nocy :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem, ze sie da z dysku na dysk? Bo ja myslalem zawsze, ze ghost to robil backup, ktory odtwarzalismy na tym samym hdd ;) albo przynajmniej na tej samej wielkosci partycji ;)

 

dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem czy nie można, ja bym tam spróbował. Tylko ze pewnie operacja kopiuj C:\ przy odpalonym systemie nie powiedzie sie z wiadomych względów. Ale gdybyś miał trzeci dysk... ustawiony jako master, a dwa obecne jako slave'y to nie powinno być moim zdaneim problemu.

 

Nie wiem jeszcze jak wyglądałaby sytuacja z programami, których nie instalowałeś na C:, mogą być problemy ze ścieżkami dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie wiem czy nie można, ja bym tam spróbował. Tylko ze pewnie operacja kopiuj C:\ przy odpalonym systemie nie powiedzie sie z wiadomych względów. Ale gdybyś miał trzeci dysk... ustawiony jako master, a dwa obecne jako slave'y to nie powinno być moim zdaneim problemu.

 

Nie wiem jeszcze jak wyglądałaby sytuacja z programami, których nie instalowałeś na C:, mogą być problemy ze ścieżkami dostępu.

z tym nie bedzie problemu - najwyzej poinformuje, ze do wykonania tej operacji potrzebny jest restart komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można Ghostem przenieść na inny dysk, nawet jak nie ma takiej samej pojemności, byle się zmieściło na nowej partycji -trzeba tam gdzieś zaznaczyć, że ma pominąć informację o wielkości (nie pamiętam dokładnie, bo dosyć dawno to robiłem).

Te 12GB to jest primal

a mam 220 i to jest logical

 

I teraz pytanie. Czy on mi usunie partycie 12GB primal i zalozy nowa, czy poprostu przekopiuje pliki? Bo jak mi usunie i druga partycja tym samym pojdzie w cholere to sie chyba potne :F

 

Aha. Z tym kopiowaniem na jana z C na inny, potem zmiana liter - myslicie ze sie uda czy cos sie pokaszani?

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lanselot

Misiek, a ja ze swojej strony polecam oprogramowanie Acronis, odpowiednik Ghosta, ale przy podobnych operacjach jest mniej niezawodna. Jeżeli zakupisz już licencję, to polecam Hiren's Boot CD, jest tam wersja do odpalenia z DOSa.

 

I zdecydowanie odradzam marnowanie takiej przestrzeni na Windows, 8 GB to stanowczo zbyt dużo. System (tj. Windows + Program Files + D&S) optymalnie gdziała, gdy zajmuje poniżej 400-500 MB. Przy takim rozwiązaniu należy również przewidzieć oddzielną partycję na pagefile, tj. plik wymiany - z reguły optymalnie 1,5x ilość pamięciu operacujnej.

Edytowane przez Lanselot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanselot - owszem, ale to zalezy jak czesto masz zamiar robic reinstal systemu. Jesli co miesiac albo czesciej, to sie zgodze. Ale ja na przyklad formata nie robilem juz od dwoch lat i moj system z programami ma 15 gb. Generalnie to zalezy od umiejetnosci. Bo formata potrafi zrobic prawie kazdy, ale uporac sie z problemem bez niego, juz tylko elita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...