Skocz do zawartości
miloszkonieczny

Asus A8n-e + Radeon X1800xt...podziała?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zacząłem niedawno składanie nowego komputera. Padło na:

- Sapphire X1800XT 512 MB,

- Athlon 64 300+ Venice,

- Big Typhoon,

- Tagan 480 U01,

- Patriot 1GB Dual CL 2,5

I mam problem z mobo. Na początku chciałem Asusa A8N-E, ale na http://www.proline.pl/shop.php?prodid=ASUS+A8N-E jest opinia, że ta płyta nie chce współpracować wydajnie z Radeonem, którego wybrałem. Stąd moje pytanie:

Czy ta opinia jest prawdziwa (może któs ma i A8N-E, i Radka X1800XT...),

Jeśli nie ten Asus, to co innego? Górny limit: 500PLN.

 

Z góry dzięki.

 

PS. Jak wygląda cisza chłodzenia na tym Radku? Defaultowe jest ciche (porównując do Ciszy Tagana i BT), czy radzicie coś innego tam zamontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 500zł to może DFI LanParty UT nF4 Ultra-D? 489zł... A co do radka to dobry wybór... W cenie zbliżonej do 7900GT a lepszy ;) Tylko szkoda ze te nowe Venice'y się już tak dobrze nie kręcą... Czy przypadkiem te chłodzenia z X1800XT nie chodza jak suszarki?! Może Accelero X2? ... Jak mnie mam te partioty to SignatureKH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zostanę przy Asus A8R-MVP. Co mnie przekonuje:

- Crossfire

- Pasywne chłodzenie chipsetu

- Cena

- Asus...to Asus :)

 

Dzięki za rady

jestem posiadaczem tej mobo :Asus A8R32-MVP Deluxe ATI XPress 3200 i jestem bardzo zadowolony. Mostki sa ledwo letnie na fsb 250 w przeciwienstwie do nf 4 :P Fajne rozmieszczenie elementów na płycie ( gniado proca szczegulnie teraz 120 mm z tyłu ssie pałke Ninji centralnie ) Grafika przejsciowa gf 6600 pasywny ( i chyba tak zostanie z racji tego że ostatnio grałem w hl2 i far cry i nic z gierek ostatnio nie wyszlo co by mnie motywowalo do zmiany grafy, a na codzień smigam w cs i mu które bardzo lubię i ta kupa 6600 do tego mi wystarcza :P) everescik niestety mi nie diagnozuje dobrze z racji nowego chipa. Nie pchaj się w nf 4 bo potem tylko bedziesz wydawał na dodatkowe chlodzonko mostka ewentualnie kabinował coś we własnym zakresie.Dlaczego 6600 ?:P bo zamówiłem gigabyte x 1300 pro pasywnego po 3 min od startu systemy heatpipka nie można było dotknać no i te uruchamianie monitora ( 5 razy podczas startu systemu było podejrzane już nie mówiać o dziwnym migotaniu ekranu :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem posiadaczem tej mobo :Asus A8R32-MVP Deluxe ATI XPress 3200 i jestem bardzo zadowolony. Mostki sa ledwo letnie na fsb 250 w przeciwienstwie do nf 4 :P Fajne rozmieszczenie elementów na płycie ( gniado proca szczegulnie teraz 120 mm z tyłu ssie pałke Ninji centralnie ) Grafika przejsciowa gf 6600 pasywny ( i chyba tak zostanie z racji tego że ostatnio grałem w hl2 i far cry i nic z gierek ostatnio nie wyszlo co by mnie motywowalo do zmiany grafy, a na codzień smigam w cs i mu które bardzo lubię i ta kupa 6600 do tego mi wystarcza :P) everescik niestety mi nie diagnozuje dobrze z racji nowego chipa. Nie pchaj się w nf 4 bo potem tylko bedziesz wydawał na dodatkowe chlodzonko mostka ewentualnie kabinował coś we własnym zakresie.Dlaczego 6600 ?:P bo zamówiłem gigabyte x 1300 pro pasywnego po 3 min od startu systemy heatpipka nie można było dotknać no i te uruchamianie monitora ( 5 razy podczas startu systemu było podejrzane już nie mówiać o dziwnym migotaniu ekranu :()

Tyle, że ty masz płytę na ATI 3200, a tamta jest na x200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...