Skocz do zawartości
SimonM

AquaEL jedna wielka QPA!

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę to ku przestrodze aby inni mogli uczyć się na moich błędach.

AquaEL 250l/h - dopuki była w zbioniku na śledzie od cpc wszystko było ok ale gdy przełożyłem ją do obudowy od kompa po paru dniach poszła z dymem (dosłownie!)

AquaEL 600l/h - walcze z nią od paru dni i jest to po prostu porażka. Pompka sama z siebie wytwarza takie ciśnienie że zrzuca osłone wirnika i woda zaczyna sobie sikać po zbiorniku zamiast wlatywać w węże (efekt braku wody przy odpalonym kompie łatwo można sobie wyobrazić). Pierwsza metoda nieinwazyjna okazała się za słaba (owinąłem pompke izolacją aby trzymała pokrywe), pompka poradziła sobie z tym zabezpieczeniem bez najmniejszego problemu.

Druga metoda nieinwazyja to zaklejenie kopuły dookoła tzw Hot Glue, takim gorącym silikonem, wytrzymało 2h.

Pierwsza (trzecia) metoda inwazyjna, zakleiłem tą cholerną kopułe super glue i jak narazie chodzi od paru godzin i jest spokój, ale jakby mi się niedajboże coś wkręciło w wirnik to kaplica (kopuła jest już na stałe) :evil:

 

Czego się nauczyłem:

Nie stać mnie na tanie pompki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie stac mnie na kupowanie tanich zeczy"- gdzies to juz szlyszalem :wink: .Pompki aqua EL jak i bloki sprzedawane , przez :bardzo znanego cwaniaka : są do [gluteus maximus] .Przez ten rezystorek 100 ohmowy splonelo wiele zasilek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

AquaEL ... dopuki była w zbioniku ... wszystko było ok ale gdy przełożyłem ją do obudowy od kompa po paru dniach poszła z dymem (dosłownie!)...

hahaha - a najlepsze jest to ze pompki tej firmy nawet pracujace normalnie (zatopione w wodzie) potrafia sie sfajczyc - jak ktos nie wierzy niech pogada z pierwszym lepszym akwarysta co zna sie troche na rzeczy :!:

 

no ale z drugiej strony popatrzmy ile takie cudo kosztuje 250l/300l 25zl, 600l 27zl - najpierw mamy gwarancje, a potem jak sie sfajczy mozna kupic nowa - najwyzej trzeba bedzie przyoszczedzic na fajkach/piwie/kobitach/..... (wstaw dowolne) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo powiem ze mam teraz aquaEL'a 700L/h , pompuje mi juz od miesiaca (nawet wiecej) , pozatym aby zwiekszyc jej wydajnosc to dokleilem przedluzenie turbiny (aby lopatki byly wieksze) i teraz bardzo ladnie ciagnie wode , aha - ta pompa to nie jest ta za 30 zl , tylko za 58 - jako filtr akwariowy (tka duza kolba na dole z gabki) - wywalilem to i zostala sama poma - dla mnie jak na razie jest spoko - zobaczymy jak przerobie ja na niezatapialna , czy padnie czy bedie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aquaszut 600l/h i dziala spox - brat jest akwarzysta i kupil ostatnio niezatapialna pompke 200l/h i wymiata - tylko ze dal za nia 100zeta!!! - aquael to szajs z tym sie zgodze.... -

przy okazji mam pytanie - chce przerobic moja pompke zeby miala szerszy wylot - ponoc jest jakas masa plastyczna taka ze mozna ja wymodelowac ten caly wloto/wylot?!?!? gdzie to kupic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miałem qpić tego aqua ela 600 l/h ... teraz mam jakiegoś SACEM 250 l/h ale wiadomo że to do wc nie starczy. Jaka jest wasza opinia o AquaSzucie :?: tani i dobry jak za ta cene, swego czasu chyba najpopularniejsza pompka na tym forum byl aquaszut 600l/h :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam aquaszut 600l/h i dziala spox - brat jest akwarzysta i kupil ostatnio niezatapialna pompke 200l/h i wymiata - tylko ze dal za nia 100zeta!!! - aquael to szajs z tym sie zgodze.... - 

przy okazji mam pytanie - chce przerobic moja pompke zeby miala szerszy wylot - ponoc jest jakas masa plastyczna taka ze mozna ja wymodelowac ten caly wloto/wylot?!?!? gdzie to kupic???

musisz poszukac po sklepach chemicznych, albo dla majsterkowiczów jakiejs masy termoutwardzalnej, ale niewiadomo jak ona przyklei si edo obudowy tej pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he :lol: ludziska kupują sprzęt do akwarium a później narzekają, a skoro nie stać cię na tanie pomkpi to polecam Eenheim'a czy ja kta marka się nazywa. Przynajmniej nic nie będziesz musiał kleić

Ale i kolo 200 zetow trza miec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam wyjątkowo fartowny egzemplarz bo działa od miesiąca ( jakieś 14 godzin na dobę bo stawiam często serwer php) i jeszcze nic sie nie zepsuło , nawet sławiona osłonka jest na swoim miejscu. A co do palących się 250/l to jak ktoś pod to podłącza cokolwiek co nie ma związku z rybkami to nic dziwnego. Pompka o takiej małej mocy musi się spalić kiedy niemal zatrzymuje ją pompowanie wody przez kompa i chłodnicę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...