Skocz do zawartości
Macias2002

Automatyczna Instalacja - Jak Tego Dokonać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Problem prosty.

Chcę zrobić na czystym dysku jakąś partycję z której ruszy instalka WINXP tak jak jest na Laptopach.

Pierwsze włączenie inicjuje Instalkę XP-ka i wszsytko idzie

Problem wynika z rozwalonego mojego kompa, nie bede go opisywał bo to za długo :(

Gdybym włączył kompa i miał instalkę automatyczną to problem moj byłby rozwiązany.

Dysk oczywiście z taką partycją przygotowałbym na innym kompie.

Z Poważaniem: Macias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, czy do konca Ci o to chodzi, ale moze starczy unattended installation (wydaje mi sie, ze po polsku to jest instalacja nienadzorowana).

Wzglednie instalacja przez RIS.

Jesli nie znajdziesz w googlach, daj znac napisze cos wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mick1

Niewiem, czy do konca Ci o to chodzi, ale moze starczy unattended installation

Dokładnie chodzi mi o to tylko że taka instalacja a raczej preinstalacja może posłużyć do tego żeby zrobić płytę instalacyjną, botowalną CD.

A mi chodzi o to aby dzięki temu co opisałeś zrobić botowalny twardy dysk.

Jak potrafisz coś takiego zrobić to proszę opisz jak lub podaj linka bo ja znalazłem kilka takich stron z opisami ale niestety wiele jest w tych opisach niedociągnięć i niedomówień.

Czytałem między innymi:

Jedna z lepszych stron ale wymaga dopracowania

Z Poważaniem: Macias

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze najlatwiej bedzie tak:

Twozysz partycje z plikami statowymi (czy to ntfs i ntldr i cala reszta, czy to FAT i IO.sys i reszta chlopakow)

Wrzucasz tam instalke windowsa, przygotowane wczsniej pliki do instalacji nienadzorowanej (unattend.bat i unattend.txt)

Karzesz wystartowac przez autostart pliczek unattend.bat

a reszta poleci sama

Powinno dzialac. Pisze z glowy, bo zaraz uciekam do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety coś takiego nie idzie, nie wiadomo dlaczego :(

to oczywiste ze take coś nie działa poniewarz instalator podczas fazy tekstowej, zbiera informacje o konfiguracji komputera i kopuje na dysk sterowniki portzebne do startu sysytemu w trybie graficznym, jerzeli rozpoczniemy instalacje na komputerze A wyposarzonymw procesor Intela na płytcie z chipsetem Intela, a potem zechcemy zakończyć instalacje na komputerze z prcesorem Intel oraz płytą na chipsecie NVidia, to sysytem a tym samym instalaltor graficzy sie nie uruchomi z braku sterowników

 

napsz dokładnie o co tobie chodz o stworzenie płyty ktra sama sie zainstaluje bez udziału urzytkownika, czy o przeniesienie sysytemu z jedniego komputera na drugi czy co ?

 

PS. plik do automatyczniej instalacji nazywa sie: sysprep.inf (tzw plik odpowiedzi)

tworzony jest przez program: SetupMgr.exe (Install CD\support\tools\deploy.cab)

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytajacy potrzebuje instalacji nienadzorowanej, nie sysprep'u

pytający nie sprecyzował o co mu chodzi, stąd moja wyprzedzająca choć może nietrafiona odpowiedź

w takim razie potrzebny będzie plik: winnt.sif (również tzw. plik odpowiedzi) oraz program do jego stworzenia: setupmanager.exe (Install CD\support\tools\deploy.cab)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje - pytajacy nie sprecyzowal.

Powinienem napisac - Wg mnie pytajacy potrzebuje....

W kazdym razie tu troche o unattend.txt (niestety po ang.) http://support.microsoft.com/kb/155197/

Pliki winnt.sif, to glownie plik odpowiedzi do instalacji z CD

 

Tu opis uzycia setupmgr.exe:

http://infojama.pl/sections.php?op=viewarticle&artid=149

Edytowane przez mick1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, dosc rozbudowana jest ta wersja, ale da rade.. ;)

 

hm a wiesz jak ustawic by domyslnie formatowaał pierwsza partycje i dopiero instalowal wszystko..? ;) Czy moze do tego momentu trzeba samemu si epofatygowac? :?

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to jest taka plytka z xp do robienia preinstalek(takich jak w lapach czy kompach od ntt itp) popytaj po sklepach komputerowych(tych wiekszych) moze zgraja ci

 

(nawet mi taka dzis w lapy wpadla) :)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...