Skocz do zawartości
Davem

Czy Zostalem Oszukany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wczoraj stalem sie posiadaczem Radeona 9700Pro dzisiaj testuje i patrze za taktowania jego wynosza 325/512mhz dziwne co nie??w 3dmarku 2001 mam 12600pkt a w 2003 - 4600pkt co o tym sadzicie??

 

Dla mnie ta karta jest dziwna bo zwykle to te radeony maja 620mhz na pamiatkach a moja 512mhz :/ Jak moge sprawdzic czy sprzedawca nie wcisnal mi jakiegos zmodowanego shitu??Poza tym wlasnie probuje podkrecic ta karte za pomoca programu ATI Tray tools i nie umie jej podkrecic powyzej tych taktowan bez pojawienia sie artefaktow.

 

Gdy tylko ustawie 517mhz zamiast 512 prrogram juz znajduje atefakty tak samo z GPU na 326mhz sa juz artefakty ponizej wszystko ok.Co jest grane?? czy ta karta jest zablokowana do OC czy to po prostu jakis 9500 albo jeszcze cos innego.Prosze o pomoc bo karte moge zwrocic w najblizszych dniach

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież przed kupnem wiedziałeś, że ta akurat karta ma 513mhz na pamięciach, pytałeś sie o to. Karta jest skatowana, ale wiedziałeś, co kupujesz, jak możesz to ją zwróć.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz mi jeszcze co to znaczy skatowana bo musze podac powod dlaczego ja zwracam

 

Edit:aha ta karta ma jeszcze na pamieciach radiatory z przodu i z tylu!!! a i tak sie nie kreci

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro w aukcji pisało Radeon 9700 Pro a tak jak wiadomo ma taktowania 325/620 to zostałeś oszukany i napisz mu że sprzedał ci towar nie zgodny z opisem, chyba że było napisane że ma takty 325/513, a masz może link do tej aukcji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest link http://allegro.pl/item99668785_radeon_9700..._8_potokow.html

 

JA sie go pytalem ile ma i on mi powiedzial ze 325/512 a teraz ciekawostka wlaczylem taka opcje w Ati tools ktora wyszukuje max stabilne gpu/pamiatki i wyszlo mi 322/506mhz czyli jesze nizej!!!! :mad:

A karta ma zalozone radiatorki na pamieci z obu stron i nie umie uciagnac 512mhz :mur:

 

W everescie pokazuje mi na jednej stronie radeon 9700 a na innej 9700Pro

post-104019-1145907754_thumb.jpg

post-104019-1145907771_thumb.jpg

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś to podejrzane jest :-/ Ja bym zwracał kartę czym prędzej, bo nie jest zgodna z tym co sprzedawca pisał. Ja już pisali poprzednicy - nie ma tych radeonów o tak słabym taktowaniu!!!

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest w aukcji że karta jest sprowadzona z zagranicy, byc może tam R9700 Pro mają takty pamięci 512 mhz :blink: niby pisze w everescie w nawaisie (oryginalne: 512mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest w aukcji że karta jest sprowadzona z zagranicy, byc może tam R9700 Pro mają takty pamięci 512 mhz :blink: niby pisze w everescie w nawaisie (oryginalne: 512mhz

jak sobie bios wyedytujesz to mozesz wpisac co chcesz, zawsze bedzie pokazywalo ze oryginalnie 512 albo 1024 - zalezy ile wpiszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sobie bios wyedytujesz to mozesz wpisac co chcesz, zawsze bedzie pokazywalo ze oryginalnie 512 albo 1024 - zalezy ile wpiszesz

Nie można sobie w biosie wpisać jakie karta ma mieć taktowanie. Po prostu koleś zajechał kartę zapewne waliła w windowsie albo grach artefaktami z pamięcią na 310 poczym znalazł punkt stabilny to 256 i zaniżył poprzez bios taktowanie i czym prędzej sprzedał na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można sobie w biosie wpisać jakie karta ma mieć taktowanie. Po prostu koleś zajechał kartę zapewne waliła w windowsie albo grach artefaktami z pamięcią na 310 poczym znalazł punkt stabilny to 256 i zaniżył poprzez bios taktowanie i czym prędzej sprzedał na allegro.

alez oczywiscie ze mozna - ja tak zrobilem poniewaz nie moglem znalesc odpowiedniego biosu - wpisalem taktowania od XT, zmienilem timingi i id karty i jakos dziala... od jakiegos pol roku wszedzie widac r9800XT zamiast PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale masz taktowania pro ;]

a wlasnie ze nie mam...

http://img287.imageshack.us/img287/2968/q9bz.jpg

heh nie zauwazylem ze taktowanie rdzenia mam trial version... ale pamieci widac ladnie

 

cos imageshack sie krzaczy...

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego;] gdy ktoś pyta co ma wybrać czy 6600 czy 9700pro/9800 (do OC) radze brac 6600.

lepiej dołożyć , niz kupować coś co jest juz maxymalnie dojechane i wyzylowane itd...

 

 

 

PS. to moj 666 POST:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie tylko czy przed kupnem wiedziales ze ma takie taktowania? bo jesli tak to robi sie nieciekawie...

To jest link http://allegro.pl/item99668785_radeon_9700..._8_potokow.html

 

JA sie go pytalem ile ma i on mi powiedzial ze 325/512 a teraz ciekawostka wlaczylem taka opcje w Ati tools ktora wyszukuje max stabilne gpu/pamiatki i wyszlo mi 322/506mhz czyli jesze nizej!!!! :mad:

A karta ma zalozone radiatorki na pamieci z obu stron i nie umie uciagnac 512mhz :mur:

 

W everescie pokazuje mi na jednej stronie radeon 9700 a na innej 9700Pro

Mysle, ze nie ma podstaw do zwrotu karty.

I jeszcze jedno w budzie sie nie "gotuje"? Czesto brak odpowiedniej wentylacji powoduje brak stabilnosci kart graficznych nawet na jej stockowych zegarach.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca uprzedzil cie, ze karta ma taktowania 325@Gpu i 512@Mem, karta spelnia te kryteria wiec nie masz co pisac o zwrot czy wymiane grafy.

 

Nie sugeruj sie w 100% tym co wykrywa ATT, ten program czesto zaniza maks taktowanie.

 

Pelne Pro mialo inne taktowanie, zgadza sie ale wez pod uwage to, ze zostales poinformowany na jakich zegarach karta chodzi, sprzedawca nie "oszukal" cie w kwestii ilosci potokow czy szyny pamieci. Mozesz sie starac o wymiane grafy, moze cie nie pamieta tak dobrze....

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla gura16 literki z jednej z koscI pamieci (na innej byly troszke inne:)

 

Samsung

K4D263238A GC40

 

WFA456QD KOREA :)

 

Sprzedawca uprzedzil cie, ze karta ma taktowania 325@Gpu i 512@Mem, karta spelnia te kryteria wiec nie masz co pisac o zwrot czy wymiane grafy.

 

Nie sugeruj sie w 100% tym co wykrywa ATT, ten program czesto zaniza maks taktowanie.

Tak tylko jest ten szczegol ze karta nawet na tych ustawieniach sypie artami a to wg mnie nie jest sprawana karta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sypie artami na "default", ktory sprzedawca gwarantował to karta do wymiany.

 

Btw: Max czestotliwosc dla tych ramow to 500mhz (wedlug producenta).

 

//

Tak sie teraz zastanawiam czy to nie jest przerobiony radeon 9500 :?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie teraz zastanawiam czy to nie jest przerobiony radeon 9500Pro :?

w takim razie kolesiowy nalezy sie pomnik - jak na pcb innym niz od 9700 "uzyskal" szyne 256bit? inna opcja jest taka, ze wczesniej padly pamieci i w ich miejsce zostaly wstawione (ze wzgledow ekon.) slabsze sztuki o dostepie 4ns

 

btw. co do tej maxymalnej predkosci... 4ns pamiatki potrafia bez problemow chodzic wyzej niz 500MHz... ba nawet i 650MHz... bez zadnych vmodow - wiec to musialby miec wielkiego pecha, by nie poszly nawet na ~550MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez byly radki 9500 z 256bit szyna.

 

Pierwsza lepsza aukcja na allegro

http://www.allegro.pl/item96210452__ati_ra...8mb_256bit.html

 

Btw: Davem jestes posiadaczem 9500@ 9700, porownaj sobie swoja karte z tym linkiem ktory dalem, podobne prawda? nawet identyczne.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez byly radki 9500 z 256bit szyna.

pomiedzy 9500PRO a 9500 jest subtelna roznica... 9500pro nigdy nie mialy 256bitowej szyny, a 9500 mialy zarowno 128bit (w pozniejszym etapie) i 256bit (na samym poczatku produkcji... choc i pozniej, ale nie na taka skale...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...