Skocz do zawartości
RB338

Freezer 64 Pro Czy Ninja?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam Athlona 64 3000+ podkrecony na 2300 i chciałbym kupić dobre i przede wszystkim ciche chłodzenie. Zastanawiam się pomiędzy Arctic Cooling Freezer 64 a Nija. Moja buda nie jest wentylowana, wszystko nadrabia mój Chieftec którego uwielbiam;) nie jest wentylowana bo kocham też cisze ;) Wcześniej miałem Freezera 64 ale go sprzedałem. Spisywał sie znakomicie, wiatraczek podłączyłem pod 5V i był niesłyszlny. I teraz zastanawiam się czy warto kupić Ninje, czy warto przepłacać? Słyszałem że Ninja moze pracować pasywnie ale czy przy nie wentylowanej obudowie dał by rade utrzymywać w miarę temperatury? Proszę o pomoc w podjęciu decyzji!

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego dokladnie masz chiefteca? Bo nie jestem pewien ale ten wezszy rodzaj (np dragonow) moze byc za waski na Ninje.

Ogolnie Ninja jest lepsza, wydajsniejsza, cichsza - tylko czy potrzebna? :wink: Zalezy od napiecia na jakim chcemy sie bawic. Ja np mam fryzjera, ale to tez z racji na to ze ninja mi nie wejdzie do budy. Jednak pracuje na 1.4V @ 2.8ghz i spokojnie starcza fryzjer 64pro @1100RPM przy bardzo zadowalajacym poziomie ciszy. Kupowanie prawie 3x drozszej ninjy tylko dla paru stopni mniej bez przelozenia na wyniki sie nie oplaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy 1.4V to oczywiscie ze wystarcza Fryzjer, jednak kolega nie napisal na jakim napieciu goni swojego procka. np. ja mojego fryzjera przy 1.5V i slabo wentylowanej budzie niestety uzywac nie moge :| (temperaturt powyzej 50stopni co powoduje zmniejszenie wydajnosci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego dokladnie masz chiefteca? Bo nie jestem pewien ale ten wezszy rodzaj (np dragonow) moze byc za waski na Ninje.

Ogolnie Ninja jest lepsza, wydajsniejsza, cichsza - tylko czy potrzebna? :wink: Zalezy od napiecia na jakim chcemy sie bawic. Ja np mam fryzjera, ale to tez z racji na to ze ninja mi nie wejdzie do budy. Jednak pracuje na 1.4V @ 2.8ghz i spokojnie starcza fryzjer 64pro @1100RPM przy bardzo zadowalajacym poziomie ciszy. Kupowanie prawie 3x drozszej ninjy tylko dla paru stopni mniej bez przelozenia na wyniki sie nie oplaca.

chieftec GPS-350EB-101 A - takie me cudo :D napięcie mam 1,5V. A wiec? Jakieś propozycje? Zależy mi na CISZY bo pracuje w studio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam freezera, bo jest do kitu (według mnie) mam sempka s 754 i kolo 1.5 v jest już lipa. Na wyższych obrotach słychać ten cholerny szum powietrza a na niskich obrotach (1000-1400) i 1.475 v-core nie wyrabia. Kup sobie ninje i fandera 120mm albo to . http://www.allegro.pl/item100304881_scythe...ka_gratis_.html pzdr puścisz wentylek na 5v i będzie git.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój freezer przy 1,55V wyrabia i jeszcze spowolniłem obroty do ok. 1700. Przy 1,7V też wyrabia. Może to jest zasługa zasilacza o niskiej sprawności, bo w stresie dostaje takie obroty, że przy okazji sporo powietrza wyciąga znad procesora.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam freezera, bo jest do kitu (według mnie) mam sempka s 754 i kolo 1.5 v jest już lipa. Na wyższych obrotach słychać ten cholerny szum powietrza a na niskich obrotach (1000-1400) i 1.475 v-core nie wyrabia. Kup sobie ninje i fandera 120mm albo to . http://www.allegro.pl/item100304881_scythe...ka_gratis_.html pzdr puścisz wentylek na 5v i będzie git.

właśnie, a może ktoś wie ile obrotów ma ten wiatraczek na 5V????? Chyba przez to mój Chieftec stawał się głośniejszy jak ten fryzjerek był na 5V. Ok, Ninja ochłodzi procesor i będzie cichy a czy nie zacznie aby grzać bardziej budy i przez to znów mój Chieftec będzie sie pocił????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez z tylu budy musisz miec wentyl odprowadzajacy powietrze :)

 

a propos fryzjera - zeby naprawde dawal rade na 1.5V trzeba miec naprawde dobra wentylacje w obudowie. najlepiej od gory wyciagajace, z tylu wyciagajace i z przodu nawiewajace.

 

ja mojego fryzjera juz na rozne kombinacje instalowalem az wkoncu narazie spasowalem i jade 2GHz @ 1.43v. czekam na XP-90C/TT BT.

Edytowane przez alcapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda 120 mm przód na 12 v , tył 80 wyciągająca. Więc jakaś w miarę wentylacja budy jest. Przy 2000 obr na frezerze i 1.475 v z biosu na sempie s 754 2500 mhz mam w prime ok 44 stopni i przy temp (45-46 proc mi się wykrzacza ) więc o niskich obrotach mogę zapomnieć a przy tych 2000 obr fryzjer w nocy jest nie do zniesienia , dlatego odradzam , zresztą jest temat o tych wentylkach i sporo osób jest niezadowolonych , nie wiem może mam jakiegoś lipnego fryzjera z rozwalonymi heat pipami cholera wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos fryzjera - zeby naprawde dawal rade na 1.5V trzeba miec naprawde dobra wentylacje w obudowie. najlepiej od gory wyciagajace, z tylu wyciagajace i z przodu nawiewajace.

Wydaje mi się, że lepiej jest mieć tak:

 

 

--> Freezer --> wentyl ->

 

niż tak:

 

 

--> Freezer --> wentyl ->		|		|		v  drugi wentyl		|		v

(strzałkami zaznaczony obieg powietrza).

 

Mniej zawirowań powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zjawisko, pewnie ma za mało Vcore, mój proc się wykrzacza przy 60 stopni.

Jakby to bylo nienormalne to taki przykladowy freon albo DI by nie przynosil kozysci... poprostu proc ze spadkiem temperatury jest stabilniejszy, tym bardziej po OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem juz o tym w temacie o gak8ns , niezalezne to jest od v-core bo prime lata całą noc na fryzjerze maks obrotów(42-43 stopnie na 1.475 v) a na 1700 obr prime przy 45-46 stopni mam freezy. zawsze kolo 46 stopni.

Według AMD maksymalna temperatura pracy Semprona to 69-70 stopni (przy defaultowym taktowaniu). Czy na standardowym taktowaniu też się zawiesza przy 46 stopniach? Jeżeli tak to albo masz zwalony czujnik temperatury w procesorze, albo sam rdzeń. Tak czy inaczej, powód do reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według AMD maksymalna temperatura pracy Semprona to 69-70 stopni (przy defaultowym taktowaniu). Czy na standardowym taktowaniu też się zawiesza przy 46 stopniach? Jeżeli tak to albo masz zwalony czujnik temperatury w procesorze, albo sam rdzeń. Tak czy inaczej, powód do reklamacji.

jezeli jest tak tylko przy o/c to nie ma co reklamowac, u mnie po przekroczeniu 52c wywala się prime, ale zanim dojdzie do tych 52c to mija jakos 10-15min i chodzi bez problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dobrze to chlodzi - duzo mozna podkrecic procka po zamianie, duze sa roznice w temperaturze pomiedzy tym, a defaultowym? Jest to tak ciche jak w opisach? Chodzi mi o Freezera 64 Pro. Za kilka dni, pewnie we wtorek, albo w czwartek do mnie przyjedzie. Jest DUZO wydajniejszy od defaultowego chlodzenia od AMD? Wczesniej zastanawialem sie nad jakims wodnym, ale po namowie znajomego zdecydowalem sie na to cacko.

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odradzam freezera, bo jest do kitu (według mnie) mam sempka s 754 i kolo 1.5 v jest już lipa. Na wyższych obrotach słychać ten cholerny szum powietrza a na niskich obrotach (1000-1400) i 1.475 v-core nie wyrabia. Kup sobie ninje i fandera 120mm albo to . http://www.allegro.pl/item100304881_scythe...ka_gratis_.html pzdr puścisz wentylek na 5v i będzie git.

freezer wyrabiał na 5v z Venice 2520 MHz na 1,71v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz extreme nie wątpię w twój profesjonalizm , ale poczytaj temat o freezerze ja nie jestem jedynym narzekającym :wink:

temperatura była ok. ~57 stopni

 

ale jako ciekawostke dodam, że na sempronie 64 @ 2300 mhz 256 KB 1,55v w stresie jest 50 stopni :lol: i nie mogę jej za cholere zbić...

 

 

BTW nie ma to jak W/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz extreme nie wątpię w twój profesjonalizm , ale poczytaj temat o freezerze ja nie jestem jedynym narzekającym :wink:

To raczej nie jest problem freezera, a ciut za mocno podkręconego procesora, bo co to jest 46 stopni. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura była ok. ~57 stopni

 

ale jako ciekawostke dodam, że na sempronie 64 @ 2300 mhz 256 KB 1,55v w stresie jest 50 stopni :lol: i nie mogę jej za cholere zbić...

BTW nie ma to jak W/C

 

no dobra, w takim razie moj fryzjer tez wyrabia na moim winniem @ 2.4GHz 1.5v z tempami 53 w stressie. ale chodzi o to, ze procek powyzej 47-49 traci wydajnosc. w grach strasznie zwalnia - juz lepiej trzymac na default 1.8 @ 1.35v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to sciagniecie IHS'a az tak duzo nie daje, no chyba ze bardzo zle masz czape zalozona. Ja po usunieciu czapy dostalem 5*C w dół i jakies 40MHz OC więcej. Ale fajnie jest miec proca bez czapki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...