Skocz do zawartości
Spinacz

Jak Umieścić Wiatraki

Rekomendowane odpowiedzi

ty chyba nie masz zamiaru pakować tam tyle wentylków ile jest dziur w budzie, te 3 otwory w przedniej części po prawej stronie (patrząc od przodu) na ściance powinny wdmuchiwać powietrze, te 2 otwory po lewej stronie w tyłu na ściance powinny wyciągać powietrze, otworem na tylnej ściance też wydmuchiwać

 

a tak ogólnie to najlepiej jest jak wentylki na przedniej części budy wdmuciach!ą powietrze a na tylniej części wyciągają powietrze, wtedy jest optymalny przewiew

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na przodzie budy nie masz miejsca na wentyl?? Bo wiatrak z przodu powinien wciągac powietrze po lewej stronie wciągac i z tyłu budy wyciągać a najlepiej jakby jeszcze miał wentyl wyciągający na ,,kominie,, czyli na górze obudowy :D

 

p.s było juz o tym 1000 razy poszukałbyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nie możliwe żebyś w budzie chifteca nie miał z przodu miejsca na wentyl :blink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredus, nie ma tam z przodu wentylka bo po co ? z boku są aż 3 które nie wdmuciach!ą powietrza zagrzanego dyskami do środka obudowy tylko wydmuciach!ą go bokiem z lewej strony i nawet lepiej

Edytowane przez truman20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item99530588__obudow...do_wyboru_.html mam ta obudowe i niestety nie mam ani na grze ani z przodu miejsca na wiatrak :(

Ja mam chifteca i to chyba juz 3-go z kolei. Pierwszy wentyl wdmuciach!ący na prawej sciance. W zaleznosci w ktorym miejscu bedzie dysk tam zamontuj wentyl. Ja bym polecał najnizej jak to możliwe. Włóz dysk tak aby wentyl wdmuchiwał na jego górna i dolna czesc. Nastepny zamontuj wentyl na lewej sciance na dole. Tak zeby karte graficzna owiewał i dostarczał powietrza dla innych podzespołów. No i wydmuciach!ący z tyłu. Polecam 2 fandery 90 i jeden fander 120. U mnie tylko ze na dragonie temperatury nigdzie nie przekraczają 38'C a na procu jest około 28'C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miramp mądrze gada mam lbxa i jeden wentyl na dysk drugi na dole w ściance u mnie wieje na chipset i grafike temperatura dużo spadła koło 10 stopni w porównaniu ze starą budą tracera.A jeszcze ciekawostka jak zamontowałem jeszcze wentyl u góry w ściance to temperatura na procu spadła ale chipsetu podniosła sie o 2 stopnie.A z tyłu 120 wyciągająca oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam rozkład wentyli i rozłozone tak:

 

* Na dysk dmucha jeden Fander 92mm leciutko.

* Z tyłu wyciąga 120mm też na miminalnych obrotach.

 

W planach mam zrobienie czegoś takiego jeszcze:

* Na lewym boku - na grafikę byłby wyciągający natomiast na procesor + chipset - wdmuciach!ący - też Fanery 92 wyciszone.

 

Jak na razie mam 45 stopni w stresie - ale kompa nie słychać w ogóle bo Fandery ściszone do maksa - pewnie koło 500 obrotów mają, więc raczej jest to lekka cyrkulacja a nie "przepływ" powietrza... Jak dodam tamte dwa dodatkowe wentyle na lewym boku to dam znać co i jak z temperaturą ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem zav czy Twoj plan jest dobry [;

IMHO wyciagajacy na boku mija sie z celem. Nawiew jak najbardziej ale termodynamika jest nieugieta i gorace leci do gory [; Top albo tyl. Innych miejsc ucieczki goracego powietrza nie widze.

 

BTW:

45C? Na jakim napieciu, chlodzeniu i pascie? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spinacz mam podobną budę jak ty tylko z innym przednim panelem i u siebie wiatraki umieściłem następująco ;]

 

120mm wydmuciach!e powietrze z budy

92mm (prawy bok, dyski- środek) wdmuciach!e powietrze do budy

2x92mm(lewy bok-grafa, proc) wdmuciach!ą powietrze do budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko ze na dragonie temperatury nigdzie nie przekraczają 38'C a na procu jest około 28'C.

 

Wow to niezle u mnie bez wiatrakow narazie temperatury nie schodza ponizej 50°C :/

 

A teraz przyjzyjcie sie tym dwom wpisom i przeczytajcie sygnaturki !!!

 

Miramp masz A 64 , Spinacz Barton.... i to ze masz takie temperatury nie jest jakims niesamowitym zjawiskiem!

 

Z zasady 64-ki sie nie grzeja tak jak poprzedniej generacji bartony!

 

Zamontuj wiatraki wedlug prostej zasady cos z przodu co dmucha, cos z tylu co wyciaga a temp beda nizsze !

Tylko nie popadaj w paranoje jak to sie czesto zdaza :D i nie kontroluj co chwila temperatur :D, bo jest to meczace :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to kupie 2x 90 i 1x120 ale mam jeszcze 2x80 moge je gdzies zamontowac?

te 2 80 - tki schowaj gdzieś albo komus oddaj. 3 fanderki załatwia Ci sprawę. Miałem wcześniej bartona 3200 i temperatura w tej samej budzie proca to 36'C w idle i 47'C w stresie.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to robi wielka roznice :D

 

Ja tez mam przy 2331 Mhz 39 w idle do 35 jak otowrze bok i okno w pokoju i do 50 przy zaknietej budzie w stresie!

 

Ale to juz nie sa tem o ktorych ty mowiles czyli nie przekraczajace 38'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to robi wielka roznice :D

 

Ja tez mam przy 2331 Mhz 39 w idle do 35 jak otowrze bok i okno w pokoju i do 50 przy zaknietej budzie w stresie!

 

Ale to juz nie sa tem o ktorych ty mowiles czyli nie przekraczajace 38'C

To są moje temperatury. Nie mówie ze bedzie miał identyczne. Procesor w tych czasach nie jest najbardziej grzejacym sie układem w komputerze. Mosfety u niektórych osób grzeją sie nawet do 70'C przy słabej cyrkulacji w budzie na nforce 4 i athlonie64. U mnie ich temperatura wynosi po dłuzszym graniu 38'C.

 

Aha zapomniełem dodać ze na bartonie miałem boxowe chłodzenie.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orgiusz: Wiesz, mam Pentagrama AlCuQVC100, 1,6V i AS5. idle 40 stopni. Ale spokojnie - wszystko skręcone na minimum dlatego tak dużo stopni. To jeszcze Socket A, więc takie temp są dopuszczalne ;]

 

A co do powietrza - nie wiem czy wwiewanie zimnego powietrza na kartę grafiki to dobry pomysł?

 

Twierdzisz, że lepiej jest dać z boku dwa wdmuciach!ące a wywalać powietrze tylko tą 120 z tyłu i zasilaczem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Witam zamontowlaem wentylatorek Arctic Cooling i nie wiem w ktora strone go obrocic ja chce zeby on nie wyciagal powietrza tylko zeby byl zamontowany na dole tak jka na tym rysunku kolor czerwony Wiem ze to jest banalne ale ja zglupilaem ktora strona go zamontowac :wink:

 

ktora strona ma byc do srodka zdjecie nr 1 czy 2

post-113425-1146141118_thumb.jpgpost-113425-1146141201_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do srodka strona ze djęcia nr1 a do blachy przykręcasz stroną ze zdjęcia nr2 :D

 

 

dzieki :wink:

 

Do srodka strona ze djęcia nr1 a do blachy przykręcasz stroną ze zdjęcia nr2 :D

 

 

te wentylatroki ktore mam to one same dostowuja predkosc w zaleznosci jaka jest temp w kompie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wentylatroki ktore mam to one same dostowuja predkosc w zaleznosci jaka jest temp w kompie????

Niestety, ale na szczescie łatwo da się to usunąć :wink:

 

BTW: nieregulaminowy sig masz :P

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jak urwiesz tego cycka i zepniesz te dwa kableki to wtedy wentyl będzie chodził na maksymalnych obrotach, to właśnie dzieki temu zielonemu cyckowi wentylator kręci sie szybciej jak jest cieplej a wolniej kiedy zimniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...