Skocz do zawartości
kaki

Tracer Do Kosza!

Rekomendowane odpowiedzi

noooo jeżeli ma mały zapas mocy, to ten HK raczej by nie pociągnął p4@6,7GHz, to jest identyczny zasilacz co jego rówieśnik HK 400W. Więc patrzenie na tabliczki i ocenianie w ten sposób zasilacz, nie testując go jest co najmiej smieszne.

 

Coś mi sie wydaje że Poke kupił tego Topowera, i chce za wszelką cene udowodnić jaki to jest super zasilacz :).

Tak kupilem, poniewaz wczesniej testowalem 6 innych zasilaczy do +- 200 zl- Modecom, Fortron, stary Deer Hunter, HK, Chieftec oraz TP wiec mam skale porownawcza. Chyba nie sadzisz ze wybralem TP bo mi sie bardziej podobala obudowa, albo tez z premedytacja bo mam za malo kombinacji na codzien wybralem gorszy???

 

Co do "p4@6,7GH" - sorry ale prosze o ladny test obciazeniowy na tym zasilaczu w sensownej konfiguracji.

 

Aha, i jeszcze: powiem Ci ze bylem zaskoczony ze do tych 200 zl da sie kupic sprzet tej klasy. Juz nawet po kablach sie czulo w dotyku ktory producent oszczedzal, a ktory nie. Nie miam praktycznie do czego sie przyczepic - wykonanie, napiecia, parametry i wyposazenie - po prostu jak w zasialczach o te 20-30% drozszych (conajmniej). Stocunek cena/jakosc po prostu rewelacyjna i z UPOREM MANIAKA bede polecac ten zasilacz innym.

 

I jeszcze drugie "Aha" - jedynego zasilacza ktorego nie udalo mi sie "dorwac" i przetestowac byl Aerocool Aero Power 350W za 190 zl, a szkdoa bo moze bylby jeszcze lepszy - ma swietne opinie (ponoc praktycznie nieslyszalny), ale trudno powiedziec nie trzymajac w rekach.

 

I jeszcze (lol - chyba 4 edycja pod rzad) - "goscinnie" testowalem Tagana 380 i nie ukrywam ze niezbyt sie przygladalem bo cena juz powyzej tych magicznych 200 zl, wszystko bylo fajnie i milo - napiecia ladne, doskonale wyposazenie etc, ale... - ten zasilacz grzal sie po prostu na potege - az mi podnosil temperature w obudowie. Nie wiem czy ten typ tak ma czy ja tak trafilem ale wygladalo to troche hmmm... delikatnei mowiac "dziwnie". Osobiscie na tym Taganie sie troche zawiodlem.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh Poke przestań pleść bzdury, bo seria P5 TP jest tu doskonale znana, tak samo nowe zasiłki HK. Ich możliwości również są doskonale znane, więc nie wciskaj ludziom bzdur, że TP P5 350 będzie lepszy od HK 350.... Nie możesz się z faktami pogodzić czy jak? I po co znów nawiązujesz do tabliczek znamionowych na zasilaczach, skoro wszyscy łącznie ze mną Ci tłumaczą, że czasem te dane są nieadekwatne do realiów. A przykład z Q-tec był może przejaskrawiony ale jak najnardziej wyraźny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echh Poke przestań pleść bzdury, bo seria P5 TP jest tu doskonale znana, tak samo nowe zasiłki HK. Ich możliwości również są doskonale znane, więc nie wciskaj ludziom bzdur, że TP P5 350 będzie lepszy od HK 350.... Nie możesz się z faktami pogodzić czy jak? I po co znów nawiązujesz do tabliczek znamionowych na zasilaczach, skoro wszyscy łącznie ze mną Ci tłumaczą, że czasem te dane są nieadekwatne do realiów. A przykład z Q-tec był może przejaskrawiony ale jak najnardziej wyraźny...

 

Powiedzial co wiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzial co wiedzial.

Jeśli nie masz nic do powiedzenia to po co się odzywasz? Posty nabijasz sobie? :lol:

A jeśli chodzi o Aerocoola Aeropower, o którego pytałeś, tyle że wersja 450W, to w moim przypadku jest głośniejszy od FSP 350-60 MDN, więc bez rewelacji. Ale może dlatego, że mój konfig ciągnie większość z piątki, nie testowałem go jeszcze na konfigu ciągnącym więcej z dwunastki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do powiedzenia? Ty facet chyba masz trudnosci z czytaniem. Ja argumetny, a Ty ciagle "brednie, nabiszasz sobie posty" i taka tam makulatura. Mailes te zasilacze czy tylko jeden, dwa z nich? Trzymales je w rekach? Robiles testy? A moze widziales na obrazku i czytales na internecie bo "ktos tam napisal ze jest najlepszy"? Oglednie: na drzewo z takimi "argumentami".

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest głośniejszy od FSP 350-60 MDN, więc bez rewelacji. Ale może dlatego, że mój konfig ciągnie większość z piątki, nie testowałem go jeszcze na konfigu ciągnącym więcej z dwunastki.

Ja mam tego Aerooola 350, i on w sumie to kosztuje 159 a nie 190 :lol: Sam przeplacilem bo kupilem za 169 :D

 

Ale nie odbiegajmy od tematy, powiem tak zasilacz jest bardzo cichy w idle (no chyba ze sie ucho przyłoży :lol: ), nie wiem czy to porownanie jest dobre ale jest o wiele cichszy od wentylka Arctica proTC z wylaczonym TC i puszczonym na 5V, obciazony juz lekko szumi. Podobno mocniejsze wersje sa glosniejsze. Do napiec nie mam praktycznie zastrzezen na moim configu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poke wyluzuj sie, jak ja kupilem swoj zasilacz z podpisu też myslalem ze jest super, ale szybko zostałem sprowadzony na ziemie, niestety trafilem na niezbyt dobry egzemplaz...ale nie twierdze ze jest najlepszy badz lepszy od innych markowych, jest lepszy od Codegena, Tracera itp gówien i mi to wystarcza, po zmianie grafiki na x800 GTO nadal cicho pracuje i wszystko jest ok wiec zasilacz spełnia swoje zadanie. A z Benito nie kłuc sie na temat zasilaczy bo chlopak zjadl na tym " zęby " :D Masz TP jest ok, co to zmieni w twoim zyciu ze bedziesz sie klucil nad wyższascia jednego zasilacza nad drugim ?? NIC NIE ZMIENI :) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze drugie "Aha" - jedynego zasilacza ktorego nie udalo mi sie "dorwac" i przetestowac byl Aerocool Aero Power 350W za 190 zl, a szkdoa bo moze bylby jeszcze lepszy - ma swietne opinie (ponoc praktycznie nieslyszalny), ale trudno powiedziec nie trzymajac w rekach.

Nie wiem jak sprawuje się model 350 ale za to wiem, że mój aerocool aeropower 450 z pewnością cichy nie jest tzn cichy to on jest ale gdzieś przez pierwszą godzine bo po kilku godzinach ciągłej pracy to niezła suszarka się z niego robi. I jak tu wierzyć parametrom podawanym przez producentów i opiniom innych użytkowników :angry:.

Maił być taki cichy, nie przekarczać 19dB a jak na moje ucho to po kilku godzinach ma prawie 30 db. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że stabilnie trzyma napięcia i mało się nagrzewa ale dla mnie najważniejsza była cisza i dlatego mogę powiedziweć, że cholernie zawiodłem się na tym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do powiedzenia? Ty facet chyba masz trudnosci z czytaniem. Ja argumetny, a Ty ciagle "brednie, nabiszasz sobie posty" i taka tam makulatura. Mailes te zasilacze czy tylko jeden, dwa z nich? Trzymales je w rekach? Robiles testy? A moze widziales na obrazku i czytales na internecie bo "ktos tam napisal ze jest najlepszy"? Oglednie: na drzewo z takimi "argumentami".

 

EOT

Szkoda moich słów, z resztą moje zdanie potwierdzają tutaj inni. Tak- miałem w rękach oba te zasilacze, z resztą i nie tylko te. Ja poza tym nie jestem funboyem. Ale przecież Ty wiesz najlepiej, więc dyskusja nie ma sensu.

 

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie że z Benito to nie ma co sie kłucić bo on ma racje... jednak sie tym zajmuje przeprowadza testy i ma sporą wiedze na temat zasilaczy. On razem z Zenfistem są tutaj specami od tego i nie ma co podważać ich zdań :) Tyle ode mnie ;)

 

A tak nawiasem mówiąc.. Benito mógł byś mi jakiś zasilacz poradzić do mojego kompa... bo juz normalnie mam zawrót głowy z tym :P Myślałem nad Neotec Maximus 440 co Ty na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Drozda

Skoro MC 350 ci nie wyrabiato nie ma sensu aplikować ci 400-watówki, bo będzie zbyt mała rezerwa.

 

Pomyśl sobie na zasiłką o mocy 430W na przykład, ostatnio w topicu

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=198912 się wypowiadałem, może wybierzesz coś z tego co proponowałem, choć tańszym wyborem będzie topower P3 420W i teżpowinien styknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do "p4@6,7GH" - sorry ale prosze o ladny test obciazeniowy na tym zasilaczu w sensownej konfiguracji.

Poke uwazasz, ze rekor swiata na P4 @ ponad 100% i GF7800GT meczone przez caly dzien na "zwyklej" 350 to zadna rekomendacja ?? SORRRRY ale jak sobie poradzil z takim wyczynem bez problemu to i ze zwyklym konfigiem sobie poradzi B)

 

A co do testowania zasilaczy to mam wrazenie ze Benito mogl przetestowac jeden czy dwa zasilacze wiecej od Ciebie i chyba wie co pisze...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...