Skocz do zawartości
dr_Misiek

Co Lepsze Celeron 850mhz Czy 1100mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zmontowałem swojej dziewczynie kompa na:

 

ABIT BX133 RAID

 

Zapodałem jej mojego starego CELERONA 850MHz (FSB 100) @ 1266MHz (FSB 149), niestety nie posiada dobrych pamięci i musiałem zjechać z FSB do 133 co daje 1133MHz, ale międzyczasie wpadł mi w łapki CELERON 1100MHz (FSB 100), ktory leci niewiele bo jakies 1210MHz (FSB 110), pszedł na 1300MHz (FSB 118), ale był bardzo niestabilny i co jakiś czas wyłancza się, lub restartuje więc przyjmuje za stabilne 1210 MHz.

 

Nie bede inwestował do takiego zabytu w szybsze, markowe pamięci.

 

Moje pytaine brzmi nastpująco:

 

Czy uważacie, że lepsze było by mieć ciut wolniejszy zegar na wyższym FSB (1133MHz / FSB-133), czy mniejsze FSB ale wyższy zegar (1210 MHz / FSB-110)?? Szczerze powiem zastanawiam się co będzie lepszym rozwiązaniem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 850 chodził na 133 magistrali, to jest lepszy od tego, który nie chodził :] Przy 118 FSB na BX to mogło się walić przez przetaktowane PCI, niekoniecznie proca. Różnica 50MHz na zegarze celiny to naprawdę żadna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy tymi celeronami a P3 1000MHz za 70zł to wybieram gratisowe CELERONY + skrzyna piwa zaoszczędzona na P3 :lol2:

Ja piwa nie lubie a porzadnej czystej duzo za to nie kupisz... :roll:

 

A moze od razu sprzedaj kompa dziewczyny i przepij? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale wiecie chłopaki, z tego co widze to w tym temacie chodzi o kręcenie proca. A na pentaki z FSB100 zawsze jakoś tak krzywo patrzyłem a FSB133 to nie ma już jak zabardzo kręcić.

 

Ja bym brał jednak tą celine 1100@1210, wydaje mi się że jednak mniejsze przetaktowanie FSB = większa stabilność.

Edytowane przez Intel Inside Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CELEK 850 leci 100% stabilnie na FSB 149 przy napieciu 1.95V, taki sie skubaniec udał :lol2:

Wiec na FSB 133 niejako działa poniżej swoich wartosci nominalnych :D

Zaoszczedzone pieniądze można zainwestować np w dodatkowe 256MB pamięci RAM :blink:

 

A problem wyboru procka rozwiązał się sam :D

 

Troche pokombinowałem z timingami pamięci i okazuje się, że całkiem dobrze sobie radzą na FSB 141 (1200MHz), w prawdzie poszły na 149, ale szybko odmawiały współpracy nawet na 144 (1233) po jakimś czasie zdarzały się niespodzianki. Poki co 141 wydaje sie być 100% stabilne, a więc celek 1100 leci na szafe do pudełka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten CELEK 850 leci 100% stabilnie na FSB 149 przy napieciu 1.95V, taki sie skubaniec udał :lol2:

Wiec na FSB 133 niejako działa poniżej swoich wartosci nominalnych :D

Zaoszczedzone pieniądze można zainwestować np w dodatkowe 256MB pamięci RAM :blink:

 

A problem wyboru procka rozwiązał się sam :D

 

Troche pokombinowałem z timingami pamięci i okazuje się, że całkiem dobrze sobie radzą na FSB 141 (1200MHz), w prawdzie poszły na 149, ale szybko odmawiały współpracy nawet na 144 (1233) po jakimś czasie zdarzały się niespodzianki. Poki co 141 wydaje sie być 100% stabilne, a więc celek 1100 leci na szafe do pudełka <_<

Niejako zapominacie ze ten celeron niczym nie rozni sie od pIII-tzn w procesie technologicznym wykonania. Ze ma zablokowane L2 to juz inna bajka:P.. W sumie wszystko zależy od ceny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze mowisz. Tylko, że ja już mam te procki i chyba nie ma potrzeby inwestowac w P3, zreszta uwazam, że dodatkowe 256MB ramu, a jest obecnie 320, dało by znacznie większego kopa temu kompowi niż wymiana celka 1200MHz (FSB 141) na jakiegoś P3 1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku sprzedaj tego 1100 mhz. To chyba najwyższe seryjne taktowanie tego proca więc i kasa jakaś za to będzie. Albo sprzedaj oba i kup za to jakieś PIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się to najwyższe taktowanie CELERONA COPPERMINE. Nie wyklucczone, że w niedługiej przyszłości nie wyprowade się z domu i będzie potrzeba domownikom zostawić jakiegoś PC'ta. Tego z podpisu raczej zabiore ze sobą :lol2: A ten CELEK 1100 powinien wystarczyć do przeglądania internetu i pisania w wordzie :D

 

Człowieku sprzedaj tego 1100 mhz. To chyba najwyższe seryjne taktowanie tego proca więc i kasa jakaś za to będzie. Albo sprzedaj oba i kup za to jakieś PIII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...